Nexera ma już umowy z ponad 30-ma operatorami

Paweł Biarda, Członek Zarządu Nexery

Netia, wraz z Grupą Cyfrowego Polsatu, a także ponad 30-tu innych operatorów detalicznych współpracuje już z Nexerą, poinformował ISBtech Paweł Biarda, członek zarządu ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesu w Nexera. Zaznacza, że operator „stale nawiązuje współpracę z kolejnymi, nowymi podmiotami”.

„Nexera podpisała już umowy z ponad 30-toma operatorami detalicznymi, zarówno lokalnymi jak i ogólnopolskimi. Stale aktualizowana lista znajduje się w naszym serwisie www. Mieszkańcy w zasięgu sieci Nexery już korzystają z możliwości wyboru najszybszych usług w optymalnych ofertach. Grono operatorów korzystających z naszej infrastruktury światłowodowej systematycznie się powiększa – stale nawiązujemy współpracę z kolejnymi, nowymi podmiotami” – powiedział ISBtech członek zarządu Nexery.

„Zależy nam na tym, aby zapewnić firmom i domostwom znajdującym się w zasięgu naszej sieci dostęp do szerokiego wachlarza nowoczesnych i zróżnicowanych rozwiązań cyfrowych. Cieszymy się, że udało nam się podpisać umowę z Netią, gdyż dzięki temu mieszkańcy Regionów Nexery będą mogli skorzystać z całej gamy ofert Grupy Cyfrowego Polsatu” – dodał Paweł Biarda.

Nexera, hurtowy operator telekomunikacyjny o dużej skali, rozwijający światłowodową sieć dostępową o wysokiej przepustowości (NGA), zawarł umowę BSA (Bitstream Access) z firmą Netia, operatorem telekomunikacyjnym należącym do Grupy Polsat. Firmy określiły warunki współpracy i korzystania z infrastruktury światłowodowej Nexery zarówno przez Netię, jak i pozostałe podmioty należące do Grupy Polsat, czyli m.in. Polkomtel, operatora sieci Plus.

Cieszymy się, że do grona operatorów korzystających z sieci Nexery dołączy Netia, jedna z największych firm telekomunikacyjnych na polskim rynku. Realizujemy ważne przedsięwzięcie, którego celem jest wyrównywanie szans w dostępie do usług cyfrowych. Na bazie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), budujemy światłowodową sieć dostępową w czterech Regionach kraju, na obszarach, których mieszkańcy nie mieli wcześniej dostępu do stabilnego i szybkiego Internetu”– mówi Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu Nexery.

Netia ma największe w Polsce, bo już kilkunastoletnie, doświadczenie w świadczeniu usług dostępu do internetu na bazie dostępu hurtowego na dużą skalę. Nasze kompetencje w tym zakresie czynią Netię naturalnym centrum kompetencyjnym w zakresie technologii przewodowego dostępu do internetu dla całej Grupy Polsat – powiedział Andrzej Abramczuk, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Netia S.A.

Model biznesowy i otwarta postawa zarządu Nexery sprawiały, że to właśnie z tą firmą zawieramy jedną z pierwszych umów o korzystanie z sieci wybudowanej w ramach POPC. Jesteśmy otwarci na współpracę z kolejnymi podmiotami. Będziemy dążyć do tego, aby jak największa część z kilkunastu milionów klientów Grupy Polsat mogła korzystać z najwyższej jakości, światłowodowego dostępu do internetu. – dodał Andrzej Abramczuk.

Ze światłowodowej sieci Nexery korzysta już kilkunastu operatorów detalicznych. Firma współpracuje z liderami rynku telekomunikacyjnego, jak również z mniejszymi, lokalnymi podmiotami.

Do grona operatorów korzystających z sieci Nexery systematycznie dołączają nowe firmy. To potwierdza, że jesteśmy wiarygodnym i ważnym dostawcą infrastruktury zewnętrznej. Opieramy się na technologii FTTH, która zapewnia stabilny dostęp do sieci mieszkańcom wsi i małych miejscowości. Dzięki naszej technologii oraz współpracy z operatorami, takimi jak Netia, każde gospodarstwo, przedsiębiorstwo, szkoła, czy instytucja w danym Regionie będzie miało szansę na korzystanie z szybkiego i stabilnego łącza oraz telewizji cyfrowej. Otwieramy lokalnym społecznościom nowe możliwości na lepsze, ciekawsze życie, pracę i prowadzenie biznesu – dodaje Paweł Biarda, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesu w firmie Nexera.

Do 2021 r. do światłowodowej sieci Nexery podłączonych będzie ponad 670 tys. gospodarstw domowych oraz prawie 3 tys. szkół i jednostek oświatowych z 14 obszarów zlokalizowanych w centralnej i północno-wschodniej Polsce, znajdujących się w Regionie Łódzkim, Świętokrzyskim, Kujaw z Pomorzem i Mazowszem oraz Warmińsko-Mazurskim.

Szkoły oraz jednostki oświatowe znajdujące się w zasięgu sieci Nexery mają zagwarantowane łącze o minimalnej prędkości 100 Mb/s, z którego mogą korzystać bezpłatnie.