Standard Chartered dynamicznie rozwija się w Polsce i prowadzi kilkadziesiąt procesów rekrutacyjnych jednocześnie, poinformowała ISBnews dyrektor ds. HR w polskiej spółce jednego z wiodących banków międzynarodowych Standard Chartered Anna Jarczewska.

Nasza polska spółka cały czas dynamicznie się rozwija, prowadzimy kilkadziesiąt procesów
rekrutacyjnych jednocześnie. Elastyczne podejście do miejsca pracy to element naszej oferty (tzw. employee value proposition) dla obecnych i przyszłych pracowników. Jeśli poszukiwany przez nas pracownik mieszka w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku czy poza tymi największymi ośrodkami, a stanowisko, na które jest na to rekrutowany umożliwia pracę zdalną, możemy zaoferować rozwiązanie, które oszczędza pracownikowi przeprowadzania życiowej rewolucji w postaci przeprowadzki do innego miasta, jeśli planuje pozostać w dotychczasowej lokalizacji” – powiedziała Jarczewska.

Dodała, że o ile rodzaj pracy wykonywanej na danym stanowisku pracy to umożliwia, instytucja na wniosek pracownika umożliwia niemal 100% pracę zdalną, z zastrzeżeniem, że od czasu do czasu może być potrzeba odwiedzenia biura w Warszawie, np. przy okazji pracy nad zespołowym projektem wymagającym bezpośrednich interakcji, czy też aktywności związanych z wolontariatem pracowniczym czy wzmacnianiem relacji i poziomu zaangażowania w zespole.

„Preferowany jest jednak tryb hybrydowy, a więc łączący pracę z biura z pracą zdalną w różnych konfiguracjach. W trakcie pandemii Standard Chartered uruchomił nową przestrzeń biurową w jednym z najnowocześniejszych obiektów biurowych w Polsce, The Warsaw Hub. Ta funkcjonalna przestrzeń w świetnej lokalizacji przy Rondzie Daszyńskiego jest dostosowana do różnych potrzeb naszych pracowników (zarówno do pracy indywidualnej, w skupieniu, jak i do pracy w zespole, a także do różnego poziomu sprawności)” – wskazała Anna Jarczewska.

Firma Standard Chartered Global Business Services Sp. z o. o. została zarejestrowana w czerwcu 2018 roku. Zatrudnia obecnie prawie 700 pracowników, którzy świadczą specjalistyczne usługi na rzecz innych spółek z Grupy Standard Chartered, działającej na 60 rynkach. Do najważniejszych obszarów kompetencyjnych spółki należą: przeciwdziałanie przestępczości finansowej, cyberbezpieczeństwo, zarządzanie ryzykiem płynności, zarządzanie międzynarodowymi projektami z obszaru HR, rekrutacja pracowników Polsce, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz negocjowanie umów na instrumenty pochodne z klientami korporacyjnymi i instytucjonalnymi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Standard Chartered wspiera młodych Polaków

Anna Urbańska CEO Standard Chartered Global Bussines Services

Ludwiszewski na czele ʺPurple Teamʺ w Standard Chartered

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments