Standard Chartered, w ramach strategii flexible working, w swoich biurach w Polsce wprowadza elastyczne rozwiązania w zakresie lokalizacji i czasu pracy, poinformowała ISBnews Anna Urbańska, dyrektor zarządzająca polskiej spółki jednego z wiodących banków międzynarodowych Standard Chartered.

Standard Chartered zebrał deklaracje potrzeb i preferencji pracowników w zakresie trybu pracy. Większość respondentów zawnioskowała o możliwość skorzystania z opcji hybrydowej, czyli łączenia pracy z biura i z innych lokalizacji w różnych konfiguracjach. Dane z tej ankiety posłużyły pracującej nad strategią tzw. „powrotu do biura” czy „nowej normalności” kadrze menedżerskiej do opracowania i zaoferowania pracownikom możliwości łączenia pracy zdalnej z pracą z biura na stałe, oferującą większą elastyczność dotyczącą lokalizacji i czasu pracy” – powiedziała ISBnews Urbańska.

Dyrektor zaznaczyła, że łączenie pracy zdalnej z pracą z biura jest dobrowolne i następuje na wniosek pracownika.

Takie rozwiązanie umożliwia naszym pracownikom kształtowanie trybu pracy w sposób
odpowiadający ich indywidualnym potrzebom i preferencjom. Część pracowników będzie chciała pracować w biurze, bo oferuje ono możliwość pracy z zespołem nad wymagającymi współpracy zadaniami albo dlatego, że po drodze podwożą dzieci do szkoły lub mają z biura blisko do miejsca szkoły językowej, w którym po pracy mają trening czy inne zajęcia rozwojowe. Część pracowników będzie preferowała pracę zdalną, bo mieszkają w dużej odległości od centrum miasta, gdzie znajduje się nasze biuro. A jeśli w domu nie ma warunków do pracy, pracownicy będą mogli korzystać ze zlokalizowanych w różnych częściach miasta i kraju przestrzeniach co-workingowych” – wskazała
dyrektor.

Dla nas jako pracodawcy wprowadzenie elastycznego podejścia oznacza, że możemy lepiej wspierać naszych pracowników w realizacji ich zawodowych i osobistych zadań czy planów, a jednocześnie umożliwia nam to sięganie po utalentowanych pracowników z innych lokalizacji niż Warszawa. Wiele oferowanych przez nas stanowisk wymaga specjalistycznych, nieraz bardzo niszowych kwalifikacji. Oferując elastyczność dotyczącą lokalizacji pracowników, trafiamy z naszą ofertą zatrudnienia do specjalistów z innych części Polski” – wyjaśnia Anna Urbańska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Standard Chartered wspiera młodych Polaków

Anna Urbańska CEO Standard Chartered Global Bussines Services

Ludwiszewski na czele ʺPurple Teamʺ w Standard Chartered

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments