Phil Spencer potwierdził za pośrednictwem Xbox Wire zakończenie przejęcia ZeniMax Media, spółki matki Bethesda Softworks. Tym samym Xbox oficjalnie wita w swoim gronie osiem nowych studiów deweloperskich.

„To ekscytujący dzień dla konsoli Xbox. Dzisiaj oficjalnie kończymy przejęcie ZeniMax Media, spółki macierzystej Bethesda Softworks. To zaszczyt powitać osiem niezwykle utalentowanych studiów deweloperskich – Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog i Roundhouse Studios – oraz ich pełne pasji globalne społeczności w rodzinie Xbox. Teraz, gdy wszystko jest już oficjalne, możemy rozpocząć współpracę, aby dostarczać wszystkim więcej wspaniałych gier. Na każdym kroku prowadzącym do tej chwili byłem inspirowany i motywowany kreatywnością, wnikliwością i nastawieniem na społeczność utalentowanych ludzi z Bethesda. Naszym celem jest zapewnienie tym zespołom najlepszych podstaw do wykonywania ich największej pracy i uczenie się od nich, ponieważ nadal budujemy Xboksa w platformę integracyjną dla wszystkich graczy” – czytamy we wpisie Phila Spencera na Xbox Wire.

„To kolejny krok w budowaniu wiodącego w branży zespołu zajmującego się własnymi studiami, zobowiązanie, które mamy wobec naszej społeczności Xbox. Wraz z dodaniem zespołów kreatywnych Bethesda gracze powinni wiedzieć, że konsole Xbox, komputery PC i Game Pass będą najlepszym miejscem do poznania nowych gier Bethesda, w tym niektórych nowych tytułów w przyszłości, które będą dostępne wyłącznie dla graczy Xbox i PC” – czytam dalej w tym samym wpisie.

„Jak już wspominaliśmy, niezwykle ważne jest, aby Bethesda nadal tworzyła gry tak, jak zawsze. Z niecierpliwością czekamy na umożliwienie kreatywnym zespołom Bethesdy dotarcia do jeszcze większej liczby graczy na całym świecie, pomagając uczynić przyszłe tytuły Bethesdy największymi i najpopularniejszymi grami w ich historii. Xbox i Bethesda od dawna mają wspólną wizję przyszłości gier. Zarówno jako fani, jak i jako twórcy, Bethesda rozumie potencjał Xbox Game Pass” – wskazał Phil Spencer. 

Teraz pozostaje nam tylko czekać. Zobaczymy jakie nowe projekty zostaną ogłoszone przez przejęte studia deweloperskie i co ważniejsze, jakie będą efekty ich pracy pod nowym sztandarem Microsoftu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments