Nowe wersje pakietów CorelDRAW Essentials i CorelDRAW Standard uzupełniają linię 2021 o aplikacje dla szerokiego grona użytkowników, w tym konsumentów, profesjonalistów oraz małych firm.

Nowa linia produktów CorelDRAW 2021 obejmuje profesjonalne oprogramowanie do projektowania graficznego CorelDRAW Graphics Suite 2021. Nowy pakiet – dostępny na platformach Windows i macOS – kładzie nacisk na możliwości współpracy, wszystko dzięki dostępowi do nowej generacji narzędzi, które usprawniają proces tworzenia i recenzowania projektów.

Corel w aplikacji

Dzięki elastycznej przestrzeni projektowej użytkownicy mogą zwiększyć swoją produktywność, ponieważ oprogramowanie umożliwia przekazanie kontroli nad projektami i zasobami. Zaawansowane funkcje edycji ilustracji i zdjęć pozwalają projektantom na szybsze tworzenie prac. To, jak myślimy o miejscu pracy, stale się zmienia, dlatego aplikacja CorelDRAW.app™ została zoptymalizowana pod kątem obsługi dotykowej i jest
dostępna również na iPada, dając grafikom możliwość realizowania twórczych projektów w dowolnym miejscu i z praktycznie dowolnego urządzenia.

Sposób, w jaki pracujemy, zmienia się szybciej, niż jeszcze niedawno byliśmy w stanie sobie wyobrazić – pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021 wychodzi naprzeciw potrzebom projektantów. W czasach, gdy łączność z innymi jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, nasze narzędzia umożliwiają zespołom dzielenie się inspiracjami i opiniami w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego, czy pracownicy znajdują się w innym mieście, czy też są rozproszeni po całym świecie. Dzięki zmodyfikowaniu toku pracy użytkowników i wprowadzeniu istotnych ulepszeń w całym pakiecie pomagamy grafikom w szybszej realizacji projektów, od wstępnej koncepcji do końcowego rezultatu” – powiedział John Falsetto, Senior Director of Products, Graphics and Productivity.

Zawierający narzędzia do tworzenia ilustracji wektorowych, układów stron, typografii, edycji zdjęć i nie tylko pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021 upraszcza złożone działanie i daje projektantom pełną kontrolę nad procesem twórczym — bez względu na to, czy pracują w systemie Windows, czy macOS, w przeglądarce czy na urządzeniu mobilnym. Firma Corel prezentuje nowe funkcje CorelDRAW, które umożliwiają sprawną współpracę projektantów, podniesienie poziomu wydajności i bezproblemową pracę.

Współpraca nowej generacji oznacza możliwość pozostania w stałym kontakcie z innymi użytkownikami, monitorowanie postępu realizacji projektów oraz wspólne prowadzenie prac z dowolnego miejsca w czasie rzeczywistym.

Nowości w Corel

Pulpit: Pulpit w programie CorelDRAW 2021 i aplikacji CorelDRAW.app pełni rolę centrum współpracy, w którym dostępne są pliki projektowe w chmurze, a jedno kliknięcie wystarczy, aby wyświetlić podgląd, zobaczyć liczbę komentarzy i członków zespołu oraz stan pracy. Użytkownicy mają możliwość bezpośredniego udostępniania projektów z poziomu programu CorelDRAW 2021 bez konieczności otwierania poszczególnych plików.

Komentarze publikowane na bieżąco: Recenzenci i osoby zatwierdzające mogą teraz dodawać komentarze i adnotacje do dokumentów w aplikacji CorelDRAW.app, a informacje o tym są natychmiast wyświetlane w pliku roboczym projektanta w programie CorelDRAW 2021 na platformie. Udostępnianie uwag i komentarzy w czasie rzeczywistym eliminuje przestoje i przyspiesza zatwierdzanie projektów.

Integracja z programem Microsoft Teams: Klienci korporacyjni mogą wyświetlać i edytować pliki projektów przy pomocy aplikacji CorelDRAW.app for Teams. Wystarczy zalogować się za pomocą firmowego konta użytkownika Microsoft 365, aby tworzyć nowe projekty oraz w czasie rzeczywistym przeglądać projekty wspólnie z członkami zespołu. Elastyczna przestrzeń projektowa pozwala użytkownikom pracować wydajniej i zapewnia im większą kontrolę nad projektami i zasobami.

Widok wielostronicowy: Użytkownicy mogą wyświetlać i edytować wszystkie zasoby cyfrowe w projekcie oraz zarządzać nimi z poziomu jednego widoku. Są oni również w stanie przenosić i kopiować obiekty między stronami, porównywać projekty, zestawiając je obok siebie, i z łatwością zmieniać kolejność stron, układając je według dowolnego pomysłu.

Okno dokowane/inspektor strony: W nowym widoku matrycy miniatur w oknie dokowanym/inspektorze stron znajdują się wszystkie strony projektu, dzięki czemu można łatwo nimi zarządzać oraz je sortować. Użytkownicy zyskują możliwość poruszania się po projektach, dodawania ich, usuwania i zmiany ich nazwy oraz, za pomocą jednego kliknięcia, przełączać tryby wyświetlania, tak aby skupić się na jednej stronie lub skorzystać z nowego widoku wielostronicowego.

Eksport wielu zasobów: Elastyczne opcje eksportowania stron i obiektów pozwolą zaoszczędzić czas oraz umożliwią tworzenie własnej listy zasobów do wyeksportowania jednym kliknięciem.

Projektanci mogą wyeksportować ten sam element projektu w różnych rozmiarach, rozdzielczościach i formatach plików – co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku tworzenia w aplikacjach internetowych i na urządzeniach mobilnych – albo w prosty sposób wyeksportować kilka elementów z użyciem takich samych ustawień. Strony i obiekty można eksportować w różnych standardowych formatach, w tym jako pliki PDF.

Zaawansowane funkcje ilustratorskie pozwalają uzyskać niesamowite efekty w rekordowo krótkim czasie dzięki precyzyjnemu tworzeniu układów stron i innowacyjnym narzędziom upraszczającym skomplikowane procesy.

Rysowanie w perspektywie: Teraz rysowanie obiektów lub ilustrowanych scen w perspektywie przebiega szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek. Użytkownik może wybrać jedno-, dwu- lub trzypunktową perspektywę, rysować lub dodawać istniejącą grupę obiektów na współdzielonej płaszczyźnie perspektywy oraz swobodnie przenosić i edytować obiekty.

Prowadnice i NOWA opcja przyciągania tylko do innych obiektów: Dzięki tej funkcji projektanci zyskali możliwość zarządzania niestandardowymi prowadnicami i mogą jednym kliknięciem przełączać widok ze skali rzeczywistej na wymiary strony. Opcja przyciągania tylko do innych obiektów pozwoli szybko i precyzyjnie przenosić i przekształcać elementy projektu dzięki możliwości włączania i wyłączania przyciągania.

Dzięki progresywnej edycji zdjęć w programie Corel PHOTO-PAINT™ 2021 możliwe jest szybsze i łatwiejsze tworzenie nieskazitelnych obrazków o jakości wykraczającej poza oczekiwania klienta.

Okno dokowane/inspektor dopasowań: Projektanci zyskali natychmiastowy dostęp do najważniejszych i najczęściej używanych filtrów, aby pracować w niedestrukcyjny sposób w czasie rzeczywistym i widząc kontekst oraz możliwość szybkiego wydzielania obiektów i obszarów na obrazkach przy użyciu nowego trybu dopasowania lokalnego. Dodatkowo mogą zapisywać ustawienia w celu ich późniejszego wykorzystania i dostosowywać ulubione filtry, aby móc od razu rozpocząć pracę.

Zamiana kolorów: Dostępna w nowym oknie dokowanym / inspektorze dopasowań funkcja zamiany kolorów umożliwia precyzyjną i dopracowaną modyfikację barwy, nasycenia i jasności obrazka. Dzięki temu, ulepszonemu tokowi pracy z kolorami, projektanci mogą uzyskać bardziej naturalne rezultaty edycji zdjęć w czasie dużo krótszym niż dotychczas.

Obsługa formatu HEIF: Obsługa formatu HEIF (High Efficiency Image File) w programach Corel PHOTO-PAINT i CorelDRAW 2021 pozwala na korzystanie ze zdjęć wykonanych przy pomocy smartfonów iPhone.

Program CorelDRAW to prawdziwie wieloplatformowe oprogramowanie dostępne z poziomu online lub na komputerach z systemem Windows i macOS i urządzeniach mobilnych.

Natywna obsługa układu Apple silicon: Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021 na komputery z systemem macOS został opracowany pod kątem wykorzystania niezwykłej mocy i wydajności układu Apple M1. Ponadto, menu, okna i widoki, pola i etykiety, przyciski oraz inne elementy interfejsu użytkownika odzwierciedlają aktualny wygląd systemu macOS Big Sur.

Aplikacja CorelDRAW.app dostosowana do obsługi dotykowej: Dzięki nowemu interfejsowi dostosowanemu do ekranów dotykowych aplikacja CorelDRAW.app poszerza zakres możliwości korzystania z urządzeń mobilnych.

CorelDRAW.app na tablety iPad: Nowa aplikacja na iPady jeszcze bardziej ułatwia
projektowanie poza biurem, a także umożliwia recenzowanie projektów i dodawanie adnotacji do udostępnionych plików projektu z dowolnego miejsca.

Wydajność wyświetlania w systemie Windows 10: Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021 został zoptymalizowany pod kątem pełnego wykorzystania możliwości procesorów graficznych (GPU). Zapewnia nawet 14,6 razy płynniejsze panoramowanie i 4,4 razy płynniejsze powiększanie.

Linia produktów CorelDRAW 2021 oferuje rozwiązania do projektowania graficznego spełniające potrzeby projektantów.

Firma Corel wprowadza również nowe produkty CorelDRAW Essentials 2021 i CorelDRAW Standard 2021, które oferują kreatywnym konsumentom i małym firmom wydajne, niedrogie rozwiązania dostosowane do ich potrzeb.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Polak od 20 lat grafik. Mam od 7 lat corela X6 z każdą kolejną wersją oczekiwałem na coś przydatnego i za każdą nową wersją się zawiodłem. Teraz doczekaliśmy się wersji 2021
W końcu coś przydatnego zawiera – a mianowicie Podgląd wszystkich stron oraz szybki export. Ale to tylko 2 rzeczy, pomijam perspektywę bo to na razie tylko początek może ciekawej funkcji, na dzisiaj to taki dodatek do testowania niż do konkretnego celu.
Jeżeli po 7 latach otrzymuję 2 ciekawe i przydatne funkcje to Upgrade nie powinien być większy niż 500 zł Niestety ale 1600 zł to zdecydowanie za przesadzona kwota za 2 przydatne funkcje. Przypomnę że genialny Affinity który kosztuje TYLKO 230 zł i co chwila wypuszczają kolejne ulepszenia i są za darmo. Coś mi się zdaje że Corel powoli się kończy. Kiedyś to był najtańszy z dostępnych programów a obecnie staje się droższy od wszystkich. Drodzy Producenci COREL weźcie to sobie do serca bo sami widzicie, że sprzedaż nie jest taka jakby się chciało a konkurencja idz