Wystartował serwis buycoffee.to – to nowe narzędzie, dzięki któremu odbiorcy treści internetowych mogą postawić swoim ulubionym twórcom kawę.

Alternatywa dla serwisów takich jak Patronite czy zrzutka.pl, pozwala na szybkie i niezobowiązujące wsparcie twórców przy wykorzystaniu płatności online, m.in BLIK. W ciągu 3 tygodni od debiutu poznańskiego projektu, już niemal 200 twórców zaprosiło swoje społeczności do postawienia im kawy.

Tworzeniu buycoffee.to przyświecał główny cel: narzędzie ma być możliwie najszybsze i najprostsze w obsłudze. Zarówno dla twórcy, jak i wspierającego. Wystarczą 2 minuty, aby twórca założył profil w serwisie. Bezpośrednio po tym może zaprosić odbiorców do kawowej inicjatywy. Nie trzeba wyznaczać celu zbiórki, ustalać progów finansowych ani określać gratyfikacji dla wspierających. Statystyki otrzymanych wsparć nie są publicznie dostępne.

W przypadku wspierającego jest podobnie – aby postawić kawę dla twórcy, wystarczy kliknąć w udostępniony przez niego link, wybrać jedną z 3 dostępnych kaw: espresso (5 zł), cappuccino (10 zł) lub cafe latte (15 zł) i dokonać szybkiej, jednorazowej płatności. W przypadku płatności BLIKiem proces ten trwa zaledwie pół minuty! Po chwili wartość kawy zasila konto twórcy w serwisie buycoffee.to i jest natychmiastowo możliwa do wypłaty.

Kamila z kanału @kamilareads zdecydowała się przetestować buycoffee.to już w pierwszym dniu działalności serwisu.

„Zaprosiłam swoją społeczność na wirtualną kawę i byłam zaskoczona tym, jak ciepło propozycja została przyjęta. Niby mały gest, a jednak tak bardzo motywuje do dalszego działania” – powiedziała Kamila Komisarek.

Dodatkową motywacją do dalszego dzielenia się tworzoną treścią są dołączane do postawionych kaw krótkie, prywatne wiadomości. Z funkcjonalności tej korzysta aż 85% wspierających. Dzięki temu twórcy, oprócz finansowego wsparcia, otrzymują również słowne podziękowania i zachętę do dalszej aktywności.

Buycoffee.to powstało w odpowiedzi na potrzebę zauważoną przez pomysłodawczynię
projektu, Oliwię Simińską.

„Wiele razy na blogach widziałam komentarze czytelników z pytaniem, w jaki sposób mogą wesprzeć działalność autora drobną kwotą. Pomyślałam, że gdyby istniało narzędzie, dzięki któremu szybko i spontanicznie można finansowo odwdzięczyć się twórcy za wartościową treść, to sama bym z niego korzystała. Postanowiłam więc takie rozwiązanie stworzyć” – mówi Oliwia Simińska.

Za realizację projektu odpowiada poznańska spółka Coffee Media sp. z. o.o., która powstała w celu realizacji kawowego narzędzia służącego docenianiu twórców internetowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments