Katowicki producent gier Jujubee poinformował, że wraz z wydawcą 1C Entertainment EU podjął decyzję o wydaniu finalnej wersji gry strategicznej Realpolitiks II na platformie PC w pierwszej połowie kwietnia bieżącego roku. Aktualnie gra jest dostępna w sprzedaży w ramach usługi wczesnego dostępu. Jednocześnie studio podjęło decyzję o zbyciu prototypu i praw do gry strategicznej Punk Wars spółce zależnej, Strategy Forge, który to podmiot będzie odtąd odpowiedzialny za dalsze prace nad tym tytułem.

„Choć początkowo finalną premierę Realpolitiks II planowaliśmy na luty, zdecydowaliśmy się na przesunięcie tego terminu. Uważamy, że bardzo dobrą decyzją było wydanie produkcji w ramach usługi wczesnego dostępu w listopadzie poprzedniego roku. Tytuł jest wyjątkowo rozbudowaną produkcją i dzięki informacjom zwrotnym od graczy mogliśmy wprowadzić wiele ważnych usprawnień. Nie chcemy zmarnować potencjału Realpolitiks II tylko mieć pewność, że gra w dniu finalnej premiery będzie należycie zoptymalizowana i nie będzie zawierała żadnych istotnych błędów, nadto zależy nam na wprowadzeniu dalszych zmian i usprawnień sugerowanych przez graczy. Tych dodatkowych kilka tygodni daje nam komfort, że cel ten zostanie osiągnięty i dostarczymy na rynek produkcję na należytym poziomie jakościowym” – powiedział Michał Stępień, Prezes Zarządu Jujubee.

„Dokładną kwietniową datę ustalimy z wydawcą w późniejszym czasie, gdyż będzie to istotna informacja z punktu widzenia marketingowego, związana z licznymi działaniami promocyjnymi ze strony Jujubee i 1C Entertainment” – dodaje Michał Stępień. 

Spółka poinformowała również, że za produkcję gry strategicznej Punk Wars odpowiedzialna będzie należąca do grupy kapitałowej Jujubee spółka zależna Strategy Forge. Jujubee pozostanie wydawcą tego tytułu.

„Chcemy wykorzystać potencjał naszej grupy kapitałowej i możliwości naszego autorskiego narzędzia do tworzenia gier strategicznych. Przeniesienie tytułu Punk Wars do naszej spółki zależnej Strategy Forge umożliwi przekierowanie większości zespołu Jujubee na dokończenie gry Dark Moon, której potencjał rynkowy oceniamy bardzo wysoko. Chcemy także, by Jujubee po premierze Realpolitiks II mogło się zaangażować w nowe projekty, niekoniecznie związane tylko z grami strategicznymi. Jednocześnie zakładamy, że pierwsze materiały z bardzo obiecującego Punk Wars ukażą się już za kilkanaście tygodni” – dodał prezes.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments