Spółka Intelligent Gaming Solutions modyfikuje swój model biznesowy i planuje rozwijać biznes w trzech kierunkach: loteriach, e-sporcie i produkcji gier. Dotychczasowy segment związany z rozwojem technologii informatycznych zmieniono na gaming. Zmieniła się też nazwa spółki – z 2Intellect na Intelligent Gaming Solutions (IGS).

Ivan Hanamov, prezes IGS

Ivan Hanamov, prezes IGS wyjaśnia, że zmiana strategii wynika z rosnącego zainteresowania branżą gier na rynku. Jednocześnie jest też efektem przeglądu profilu działalności spółki FinTech Ventures, powiązanej kapitałowo z Intelligent Gaming Solutions. Po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego FinTech Ventures będzie właścicielem 90,7 proc. akcji IGS.

Dotychczas szwedzka spółka International Gaming Systems AB związana z loteriami była kapitałowo powiązana ze spółką FinTech Ventures, co nie pasowało do jej profilu. Została w efekcie powiązana z Intelligent Gaming Solutions S.A. Jednocześnie wypracowaliśmy nowe koncepcje związane z sektorem e-sportu i gier online” – wyjaśnia Ivan Hanamov.

Loterie

Na rynku loteryjnym Intelligent Gaming Solutions zamierza skoncentrować się na rozwoju programu loteryjnego BingoLotto, który jest emitowany od 1992 r. w Szwecji. Wcześniej planowano wprowadzić BingoLotto do innych krajów, jednak okazało się to dość trudne ze względu na różnorodne otoczenie regulacyjne. Spółka postanowiła rozwiązań to poprzez sprzedaż licencji na program.

„Prowadzimy rozmowy w kilku krajach” – mówi Ivan Hanamov.

e-Sport

Kolejny obszar działalności firmy związany jest z e-sportem. Intelligent Gaming Solutions prowadzi negocjacje dotyczące sponsoringu z jedną z firm zajmującą się przekazami pieniężnymi. Rozmawia też o współpracy z firmą bukmacherską.

Spółka stawia sobie za cel zbudowanie społeczności wokół kilku klubów piłkarskich.

Mówimy o takich, które mają miliony fanów, ale nie wykluczamy także aktywności w tym obszarze w Polsce” – wyjaśnia Ivan Hanamov.

Branża gier

W początkowym okresie spółka chce się skoncentrować się na tworzeniu gier dla urządzeń mobilnych oraz Nintendo Switch.

„Rozmawiamy z kilkoma spółkami. 25 stycznia podpisaliśmy list intencyjny z poznańską spółką Caffeine Games. Chcemy ich wspierać w rozwoju nowych tytułów” – zapowiada Ivan Hanamov.

Caffeine Games jest spółką założoną na początku roku 2014, która działa na rynku produkcji i wydawania gier na urządzenia mobilne wyposażone w systemy operacyjne iOS i Android. W swojej bibliotece spółka posiada m.in takie tytuły jak Bombair, The Sea Wolf Storry, Chop Master, Funny Bunny, Poog, Downhell. Obecnie Caffeine Games pracuje nad rozszerzeniem modelu biznesowego wzbogacając swoją ofertę o nowe przygotowywane produkcje na platformy Nintendo Switch, PC, Playstation, Xbox oraz o aplikacje rozrywkowe.

Gdy notowana na New Connect spółka Intelligent Gaming Solutions w połowie stycznia opublikowała zaktualizowaną strategię, inwestorzy zareagowali bardzo pozytywnie – kurs akcji 2intellect podskoczył o ponad 15 proc. Na 1 lutego jej kurs to 2,42 zł, co oznacza wzrost o kilkaset procent w stosunku do notowań sprzed kilkunastu miesięcy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments