Huuuge, Inc., globalny producent i wydawca gier typu free-to-play, koncentrujący swoją działalność na szybko rozwijającym się rynku gier mobilnych zadebiutował dziś na rynku głównym warszawskiej giełdy. 

Całkowita wartość oferty publicznej Huuuge wyniosła 1,67 mld PLN (około 442 mln USD). Oznacza to, że była to największa oferta firmy z branży gier w historii GPW oraz największa oferta firmy z branży gier mobilnych w Europie. 

Spółka uzyskała wpływy z emisji akcji na poziomie około 565 milionów PLN brutto (około 150 mln USD) i planuje przeznaczenie ich na działalność związaną z przejęciami innych podmiotów oraz sfinansowanie dalszego długoterminowego wzrostu. 

To absolutnie wyjątkowy dzień dla Huuuge. Oznacza zakończenie strategicznej transformacji, nad którą niestrudzenie pracowaliśmy przez ostatnie kilka lat. Od dziś jesteśmy nie tylko firmą międzynarodową ale i firmą publiczną, co sprawia, że Huuuge jest jeszcze bardziej globalny – na całym świecie dostępna jest nasza marka a inwestorzy międzynarodowi mają okazję współuczestniczyć w naszym sukcesie. To kluczowe dla realizacji naszej długoterminowej strategii i jesteśmy bardzo podekscytowani, że zaczynamy nasze notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Cieszymy się z tak silnego popytu na akcje Spółki, zarówno ze strony renomowanych polskich i międzynarodowych instytucji finansowych jak i inwestorów indywidualnych w Polsce – do grona naszych akcjonariuszy dołączyli inwestorzy z ponad 20 krajów, którzy wierzą w siłę naszego modelu biznesowego skupionego na globalnej obecności i społecznościowym charakterze gier. Nasza misja pozostaje niezmienna – jest nią umożliwienie miliardom ludzi wspólnej zabawy, poprzez udostępnienie gier społecznościowych jeszcze większej liczbie osób na całym świecie. Dzięki środkom pozyskanym z GPW będziemy mogli przyspieszyć realizację naszej strategii „Buduj & Kupuj” (ang. Build & Buy). 90-95% środków z pozyskanych z nowej emisji chcemy przeznaczyć na przejęcia i inwestycje w inne firmy lub aktywa firm, które uzupełnią naszą ofertę lub kompetencje, co przyspieszy nasze działania w tym obszarze. 

Gry mobilne to najszybciej rozwijający się segment rynku gier, z ogromnym potencjałem wzrostu napędzanym rosnącą powszechnością smartfonów i wprowadzaniem sieci 5G. Nasz unikalny model biznesowy i podejście społecznościowe Huuuge przekłada się na generowanie przez nasz wyjątkowy globalny zespół najwyższego przychodu w przeliczeniu na DAU w segmencie gier social casino. Posiadane przez nas know-how oraz doskonałość operacyjna połączone z zapleczem technologicznym, portfolio gier i infrastrukturą marketingową są kluczowe do odniesienia przez nas sukcesu na rynku, którego wartość wkrótce przekroczy 100 mld USD rocznie. Wierzę, że najlepsze dopiero przed Huuuge i cieszę się, że nasi nowi akcjonariusze będą mogli uczestniczyć wraz z nami w kolejnych, ekscytujących rozdziałach naszej historii – powiedział Anton Gauffin, założyciel i dyrektor generalny Huuuge.

Anton Gauffin, założyciel i dyrektor generalny Huuuge, Inc.

Huuuge, Inc. – globalny producent i wydawca gier typu free-to-play ze Stanów Zjednoczonych – zdecydował się zadebiutować na Głównym Rynku GPW, co bardzo nas cieszy. Potwierdza to też stale rosnącą rolę naszego rynku w oczach branży gamedev. Od ubiegłego roku jesteśmy światowym liderem pod względem liczby notowanych spółek z tej branży, wyprzedzając giełdy w Tokio i Korei Południowej  Debiut Huuuge, Inc. jest  dla nas wyjątkowy także ze względu na wartość oferty publicznej, która wyniosła 1,67 mld PLN, czyli około 442 mln USD. Jest to nie tylko największa oferta spółki gamedev w historii GPW, ale także największa oferta firmy z branży gier mobilnych w Europie podkreśla Marek Dietl, prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments