Movie Games, notowany na NewConnect producent i wydawca gier, poinformował o pierwszym sukcesie spółki portingowej MD Games. Porting gry Postal Redux na Nintendo Switch, która miała premierę 16 października, zwróciła Spółce koszty przeniesienia gry w zaledwie 72 godziny. 

„Piątkowa premiera gry Postal Redux na Nintendo Switch okazała się dużym sukcesem. Przychody ze sprzedaży gry pozwoliły na pokrycie kosztów prac portingowych. Ten sukces jest dla nas szczególnie istotny, ponieważ był to pierwszy tego typu projekt zrealizowany przez MD Games” – komentuje Radosław Mrowiński, prezes MD Games.

Postal Redux to remake pierwszej części gry. Kultowa przed laty seria gier akcji, gdzie wcielamy się w postać „Kolesia”, dostępna była dotychczas jedynie na komputery osobiste. Budząca ogromne kontrowersje swoją komiksową brutalnością, na stałe wpisała się do kanonu gier wideo, ale nigdy nie dotarła na konsole. Przygotowany przez MD Games, spółkę założoną przez Movie Games oraz Drageus Games, port na Switcha, jest więc sporym wydarzeniem w świecie gier. 

ZOBACZ TAKŻE: Tydzień premier Movie Games – do graczy trafią 3 tytuły

Wersja Postal Redux wydany na Nintendo Switch został zrecenzowany przez takie media jak bonusstage.co.uk, keengamer.com czy digitallydownloaded.net. Pojawił się też szereg materiałów z gry na YouTube.

„Dobre wyniki sprzedażowe Postal Redux pokazują, że posiadacze konsol Switch grają nie tylko w exclusive’y Nintendo i nowe tytuły niezależne, ale też właśnie klasykę. Postal w momencie debiutu pojawił się na pierwszym miejscu zakładki „Recent releases” w eShopie pośród gier płatnych. Dziś, w poniedziałek rano, wciąż jest obecny w TOP 3 gier buy-to-play we wspomnianej zakładce platformy sprzedażowej Nintendo” – dodaje prezes MD Games.

MD Games monitoruje sprzedaż Postala, planując już kolejne kroki związane z marketingiem tego tytułu. Spółka pracuje też nad innymi portami, a także prowadzi rozmowy z kolejnymi potencjalnymi partnerami biznesowymi, z Polski i zagranicy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments