Aruba S.p.A., największy włoski dostawca usług chmurowych i lider w zakresie centrów danych, hostingu domen, poczty elektronicznej i PEC, obchodzi trzecią rocznicę uruchomienia Global Cloud Data Center. Największy włoski kampus technologiczny, mieszczący centrum danych o powierzchni ponad 200 tys. m², został zaprojektowany z myślą o wykorzystywaniu energii ze źródeł odnawialnych.

Z okazji trzeciej rocznicy powstania kampusu Aruba zapowiedziała uruchomienie dwóch nowych centrów danych, DC-B i DC-C. Pierwsze z nich będzie składać się z 3 pomieszczeń zasilanych mocą 9 MW. Drugie będzie dwupiętrowym centrum z 4 salami zasilanym mocą 8 MW. Prace nad DC-B zostaną zakończone w pierwszej połowie 2021 roku, natomiast DC-C ma być gotowe w połowie 2022 roku.

Nowe moduły będą współpracować z DC-A, pierwszym ze zbudowanych na terenie kampusu centrów danych, o powierzchni 10 tys. m², którego zasoby są obecnie niemal w pełni wykorzystywane. Dzięki dwóm nowym modułom powierzchnia infrastruktury w kampusie osiągnie 80 tys. m², z czego ponad 23 tys. m² będzie dedykowane tylko przetwarzaniu danych. 

Dalszy rozwój produkcji energii: fotowoltaika i elektrownia wodna z trzecią turbiną

Zrównoważony rozwój jest istotną wartością dla firmy, która w ramach planu rozwoju poczyniła znaczące inwestycje w zakresie dostaw energii ze źródeł odnawialnych. W związku z tym Global Cloud Data Center wykorzystuje energię przyjaznych środowisku źródeł, w tym fotowoltaiki i lokalnej elektrowni wodnej. Kampus używa również instalacji geotermalnych, które pozwalają na regulację temperatury w centrach danych, tym samym obniżając zużycie energii.

Te inwestycje, od modernizacji fotowoltaiki i instalacji trzeciej turbiny po wysokowydajny system chłodzenia geotermalnego, oznaczają, że wolumen energii wytwarzanej samodzielnie na terenie kampusu osiągnie poziom 6 MW. Wykorzystanie zielonej energii to korzyści dla klientów Aruby, którzy otrzymują gwarancję, że ich działalność będzie wpisywała się w ideę zrównoważonego rozwoju. 

Dzięki inwestycjom w dwa nowe centra danych oraz samodzielnej produkcji energii ze źródeł odnawialnych, zbliżamy się do celu, który postawiliśmy sobie przy uruchomieniu Global Cloud Data Center. Celem tym jest udostępnienie naszym klientom najlepszych technologii, przy jednoczesnym dbaniu o środowisko naturalne. Rozbudowa infrstruktury przyczynia się do utrzymania ujemnego śladu węglowego w całej sieci Aruba Data Center” – powiedział Stefano Cecconi, CEO Aruba S.p.A 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments