Pora wziąć plecak, przygotować sprzęt fotograficzny i wyruszyć w podróż, której celem będzie poszukiwanie najpiękniejszych ujęć ponad 300 rzadkich gatunków ptaków. Birding Simulator to relaksująca i wypełniona malowniczą naturą rozgrywka na wiele godzin.

Birding Simulator to tytuł, który pozwoli graczom zanurzyć się w świecie niepowtarzalnych wędrówek, w których trakcie będą mogli obcować oko w oko z żywą naturą. Celem tej podróży będzie uchwycenie wyjątkowych chwil i zrobienie unikalnych zdjęć przedstawicielom rzadkich gatunków ptaków występujących na terenach lasów w Stanach Zjednoczonych, w ich naturalnym środowisku.

ZOBACZ TAKŻE: T-Bull przekroczył 0,5 mld pobrań swoich gier

Swoje ekspedycje gracze będą mogli rozpocząć w różnorodnych środowiskach, które odzwierciedlają faktyczne siedliska dzikich zwierząt. Na wyprawie możemy spotkać również wiele innych przedstawicieli fauny, które mogą utrudnić nam nasze zadania – w końcu będziemy gościem w ich naturalnym środowisku.

Rozgrywka postawi nacisk na umiejętne poruszanie się po zróżnicowanym terenie. Nawet najmniejszy ruch będzie mógł odstraszyć długo szukany przez nas okaz. Świat, do którego przeniesie nas tytuł Birding Simulator to miejsce, które ma przyciągać do siebie magicznymi barwami. 

Ptaki w grze pełnić będą nie tylko funkcje celu danej sesji, ale ukażą przed graczem zupełnie nową perspektywę definiowania danej lokacji

Perfekcyjna fotografia będzie wymagała nie tylko cierpliwości łowcy kadrów, ale również odpowiedniego wyposażenia technologicznego. Gra skupi się na fantastycznej przygodzie, opartej na bezkrwawych fotograficznych polowaniach. Ma również w pełni odzwierciedlać potencjał, jaki drzemie w wiernie odwzorowanym, profesjonalnym sprzęcie fotograficznym.

Do dyspozycji graczy, wrocławski zespół T-Bull pracujący nad tym tytułem, przygotował wiele modeli aparatów, obiektywów oraz akcesoriów fotograficznych czy ornitologicznych. Grając w Birding Simulator będziemy mieli możliwość skorzystania z trybu automatycznych ustawień naszego aparatu, ale nie zabraknie również trybu manualnego, który pozwoli na przeniesienie fotografii na zupełnie nowy poziom unikalności.

Twórcy gry również i w tym aspekcie stawiają na szczegóły i profesjonalizm. Ostrość, głębia obrazu czy odpowiednie ISO – będąc ptasim fotografem, musisz nauczyć się, jak zoptymalizować sprzęt, a także, gdzie się ustawić, aby odblokować kolejne poziomy rozgrywki. 

„Mechanika gry i dbałość o szczegóły sprawią, że po kilku godzinach w Birding Simulator zapomnimy, że siedzimy przed ekranem monitora i zostaniemy wciągnięci w kolorowy świat pełen zwierząt i pasji do fotografii” – zapowiada Damian Fijałkowski, współzałożyciel i CTO studia T-Bull.

Premiera Birding SImulator zaplanowana jest na 2021 rok. Gra w pierwszej kolejności ma trafić na komputery osobiste na platformie Steam. Nie ma co zwlekać – natura żyje swoim życiem, a naszą misją jest uchwycić je w najpiękniejszym wydaniu.