CI Games ogłosiło otwarcie Hexworks, nowego studia produkującego gry video, które będzie zlokalizowane w Barcelonie i Bukareszcie. Przez wiele miesięcy nasza trójka pracowała nad zdefiniowaniem i określeniem zakresu projektu, aby znaleźć odpowiednio unikalne DNA, które umożliwi pozyskanie odpowiedniego zainteresowania ze strony graczy ale również pozostanie w sferze wykonalności, mówi Cezar Virtosu, Dyrektor Kreatywny Hexworks.

Załoga Barcelony otworzyła drzwi na początku marca, a kilka tygodni później zrobił to zespół w Bukareszcie. Zespół weteranów od pół roku pracuje wspólnie nad swoim debiutanckim tytułem – Lords of the Fallen 2. Gra RPG akcji osadzona w świecie fantasy jest przeznaczona na konsole następnej generacji oraz platformę PC.

Minęło sporo czasu odkąd zaczęliśmy prace koncepcyjne nad Lords of the Fallen 2 oraz produkcję samej gry. Ciesze się, że dziś możemy ogłosić nowe studio, które pracuje nad tym tytułem już od pół roku i poczyniło przy nim znaczące postępy” – mówi Marek Tymiński, prezes CI Games.

„Nie chcieliśmy o tym publicznie mówić więcej, zanim nie zbudujemy głównego zespołu, nie uzgodnimy szczegółów pierwszego projektu i nie posuniemy się istotnie naprzód z jego wizją. Dziś mamy ten ważny etap za sobą, więc przyszedł odpowiedni moment aby oficjalnie to ogłosić” – dodaje. 

Dyrektor Kreatywny Cezar Virtosu i Producent Wykonawczy Saul Gascon kierują zespołem Hexworks, w skład którego obecnie wchodzi ok. 25 osób, wśród nich weterani z doświadczeniem w tworzeniu gier AAA.  Hexworks przyjmuje nieco bardziej niezależne podejście do tworzenia gier niż ogromne studia. Powstające w nim projekty będą koncentrować się na grach fabularnych o wysokiej jakości wykonania w kategorii AA+.

„Sam, jako oddany gracz, czuję kiedy twórcy są pasjonatami tworzonych przez siebie gier. I o to właśnie chodzi w naszym studio. Zebraliśmy silny zespół starszych rangą deweloperów z głęboką fascynacją dojrzałymi grami fantasy” – mówi Producent Wykonawczy Saul Gascon.

„Nasz rozwój był intensywny, szczególnie w sytuacji globalnego lockdownu, ale pracując ramię w ramię z Cezarem Virtosu i Markiem Tymińskim, zebraliśmy świetny zespół. Nie mogę się doczekać, aby podzielić się większą dawką informacji na temat studia i pokazać nad czym pracujemy” – dodaje.

Debiutem studia będzie Lords of the Fallen 2. Zespół Hexworks ma nadzieję, że gra stanie się jego mocnym filarem i pokazem umiejętności zespołu. Lords of the Fallen 2 będzie przejściem od oryginalnego power fantasy do dark fantasy. Sequel będzie również o wiele bardziej wymagającym od strony walki z przeciwnikami, na co szczególnie liczą społeczności Soulsborne i Souls-like.

„Przez wiele miesięcy nasza trójka pracowała nad zdefiniowaniem i określeniem zakresu projektu, aby znaleźć odpowiednio unikalne DNA, które umożliwi pozyskanie odpowiedniego zainteresowania ze strony graczy ale również pozostanie w sferze wykonalności”mówi Cezar Virtosu, Dyrektor Kreatywny Hexworks.

„Zdalne opracowywanie gier koncentrujących się na walce jest wyzwaniem, ale równoważy to łatwość kontaktu i pracy z wielkimi fanami soulsborne rozproszonymi po całym świecie. Jest to świetna mieszanka produkcji niezależnej i pracy z graczami, ponieważ nie jesteśmy dużym koncernem produkcyjnym i wszyscy pochodzimy z okopów tego gatunku, dlatego też, niezależnie od narodowości, mówimy tym samym językiem gry. Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do naszej misji i dążymy do zapewnienia twórczo naładowanej rozgrywki w ramach gatunku” – dodaje.

Hexworks koncentruje się na rozwoju gier w ramach globalnej struktury CI Games i opartych o IP spółki matki. W dużej mierze finansowanie pierwszego projektu Hexworks –  Lords of the Fallen 2 – będzie pochodzić ze środków pozyskanych z przeprowadzonej  pod koniec sierpnia br. emisji akcji, w ramach której Spółka pozyskała od dużych inwestorów ponad 25 mln zł.

„Jestem bardzo zadowolony z dużego zainteresowania inwestorów naszą spółką. To bardzo dobra wiadomość dla CI Games jako dewelopera posiadającego studia w kilku lokalizacjach w Europie” – komentuje Marek Tymiński, prezes CI Games.