Podczas Opening Night Live widzieliśmy krótkie, nieco tajemnicze spojrzenie na zupełnie nową grę, Unknown 9: Awakening. Według dostępnych informacji będzie to  trzecioosobowa, oparta na narracji przygodowa gra akcji. Tytuł osadzono w nowym uniwersum Unknown 9 i powstaje jako tytuł AAA na PC i konsole nowej generacji.

Unknown 9 jako całość to „świat opowieści” tworzony przez Reflector Entertainment z siedzibą w Montrealu, który jak dotąd planuje obejmować książki, komiksy, podcasty i gry. Wszystko to osadzono w uniwersum opartym na prawdziwym świecie, ale zbudowanym wokół mitologii historycznej i teorii spiskowych, wypełnione dodatkowo tajemniczymi organizacjami próbującymi odkryć lub chronić niebezpieczną wiedzę.

W rozmowie z IGN Alexis Ottier (producent Unknown 9 IP) i Tomas Street (reżyser narracji Unknown 9) powiedzieli , że świat opowieści został zainspirowany takimi filmami jak Archiwum X, The Matrix czy Indiana Jones.

Akcja Unknown 9: Awakening zostanie osadzona około 100 lat przed większością innych historii Unknown 9 i według Ottier’a i Street’a jest „zaprojektowana jako doświadczenie inicjujące”, oferując podstawową wiedzę na temat fabuły i mitologii. Chodzi o to, że Przebudzenie będzie idealnym punktem wyjścia dla Unknown 9, ale także rozświetli i wyjaśni elementy wprowadzone w książkach, podcastach i komiksach wszechświata.

ZOBACZ TAKŻE: Gamescom Opening Night Live 2020 – premiery

Począwszy od Kalkuty w Indiach, Przebudzenie koncentruje się na Haroonie, „sprytnej dziewczynce z ulicy, która przez większość dzieciństwa walczyła o przeżycie”. Jak widzimy w zwiastunie, odkrywa zdolność spowolnienia percepcji czasu i manipulowania energią ludzkich ciał.

„Haroona również starała się zrozumieć swoją tajemniczą zdolność do manipulowania niewidzialnym. Dopiero gdy dziewczyna spotyka swojego mentora, zaczyna świadomie uzyskiwać dostęp do całkowicie tajemniczego, ukrytego wymiaru znanego jako Fold (ang.Fałd) … popychając ją w podróż, aby odkryć tajemnice tego nowe królestwo i znalezione w nim sekrety… ”