Acer, przodująca firma teleinformatyczna oraz ESL, największa na świecie firma e-sportowa, ogłaszają start Acer Predator League w regionie EMEA.

Przybliżając Predator League do regionu EMEA, firma Acer angażuje się we wspieranie rozwoju ekosystemu gier komputerowych i jest częścią kompleksowej strategii, której celem jest przybliżenie się do społeczności e-sportu za pomocą swoich przełomowych komputerów stacjonarnych, notebooków, monitorów i rozwiązań.

Acer łączy siły z ESL w zakresie organizacji i obsługi turnieju, w tym także obsługi platformy ESL Play oraz promocji platformy sportowej następnej generacji, Planet9. Predator League będzie służyć jako narzędzie promocyjne dla lokalnych partnerów biznesowych, którzy będą mogli oferować atrakcyjne oferty dla społeczności. 

Liga będzie rozgrywana w Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii oraz na Bliskim Wschodzie. W prawdziwie oddolny sposób liga będzie umożliwiać młodym talentom wygrać swoje pierwsze trofeum w Counter-Strike’u: Global Offensive (CS:GO) oraz stwarzać rzadką okazję na uzyskanie pro-coachingu z jednymi z najlepszych trenerów na świecie, a wszystko to dzięki platformie Planet9.

Będzie to pierwsza aktywacja w regionie EMEA dla obu firm, podczas gdy firma Acer oraz jej gamingowa marka Predator jest już naszym długoterminowym partnerem. Trenerami, o których mowa powyżej, będą znani i szanowani szkoleniowcy oraz byli profesjonalni gracze CS:GO, którzy wspomogą młode talenty swoją wiedzą. Potwierdzeni szkoleniowcy Planet9 to Nooky (Niemcy), Pita (Szwecja), Pimp (Dania), ChrisJ (Holandia) oraz hoveRR (Bliski Wschód).

Turnieje w każdym kraju będą prowadzone online przez 4 tygodnie z dwoma turniejami kwalifikacyjnymi oraz play-offami, w których uczestniczyć będzie w sumie osiem drużyn w każdej lidze. Turnieje te będą prowadzone na platformie ESL Play we współpracy ze wspomnianymi influencerami. Półfinały oraz wielki finał każdej z lig będą transmitowane przez lokalnego influencera – co daje 3 dni transmisji, a dla widzów przewidziano dodatkowe loterie z nagrodami i dedykowanymi promocjami, w tym także najnowszy, najnowocześniejszy sprzęt do gier marki Predator. 

“Lokalna społeczność jest podstawą rozwoju e-sportu, a zapewnienie młodym talentom platformy do zmaksymalizowania ich potencjału jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Predator League będzie furtką dla każdego, kto chce wspiąć się po drabinie sukcesu w e-sporcie. Firma Acer nadal inwestuje w długoterminowy rozwój e-sportu i cieszymy się, że możemy pomóc i rozszerzyć naszą dotychczasową współpracę z firmą Acer oraz uruchomić pierwszą internetową ligę w regionie EMEA.” – powiedział Ralf Reichert, CEO ESL.

“Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem Predator League, jako naturalnej ewolucji naszego długoterminowego partnerstwa z Intel Extreme Masters oraz ESL, które pozwoli przyciągnąć młode talenty e-sportu dzięki stworzeniu nowych formatów online.” – mówi Hajo Blingen, Vice-President Acer EMEA. “Jako przodująca marka gamingowa, Predator już teraz jest silnie zaangażowany w społeczność CS:GO oraz entuzjastów gamingu. Nieprzerwanie wprowadzając innowacje, takie jak platforma Planet9, Predator League zapewni także partnerom detalicznym miejsce do promowania produktów Predator wśród społeczności poprzez ekskluzywne promocje”.