Nowe usługi chmurowe HPE GreenLake

Firma Hewlett Packard Enterprise (HPE) dokonała znaczącego postępu w zakresie strategii określanej edge-to-cloud w formule platform-as-a-service. Najnowsze ogłoszenie dotyczy nowego zestawu usług chmurowych oraz skrócenia terminów dostaw dla usług HPE GreenLake.

Usługi chmurowe uwzględniają przede wszystkim zarządzanie środowiskami kontenerowymi, uczenia maszynowego (Machine Learning Operations), maszynami wirtualnymi, przechowywaniem danych, mocą obliczeniową, ochroną danych i usługami sieciowymi.

Dzięki zaawansowanym usługom, będącym częścią platformy HPE GreenLake, klienci mogą sprawniej przekształcać i modernizować sposób działania aplikacji utrzymywanych w swoich Centrach Przetwarzania Danych, a coraz częściej także na brzegu sieci (Edge).

 

„Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, biorąc pod uwagę obecne warunki rynkowe, organizacje potrzebują poprawy efektywności pracy i współdziałania wszystkich aplikacji oraz wykorzystania zgromadzonych danych w celu transformacji biznesu i wsparcia pracowników, aby jeszcze lepiej pracować na rzecz klientów.” – mówi Antonio Neri, CEO Hewlett Packard Enterprise.

„W miarę wchodzenia w kolejną fazę rynku chmurowego, klienci potrzebują podejścia umożliwiającego wprowadzanie innowacji i modernizacji wszystkich aplikacji oraz obciążeń, zarówno tymi na brzegu sieci (Edge) jak i tych przechowywanych on-premise. Zapewniając w każdym miejscu spójne środowisko chmurowe za pośrednictwem HPE GreenLake oraz oprogramowania zaprojektowanego w celu przyspieszenia transformacji – HPE ma wyjątkowe możliwości, aby pomóc klientom w wykorzystaniu pełnego potencjału ich zasobów informacyjnych, gdziekolwiek one się znajdują.” – dodaje Antonio Neri.

Organizacje znajdują się obecnie na rozdrożu swoich działań prowadzących do transformacji cyfrowej. Według IDC, pomimo wzrostu wykorzystania chmur publicznych 70 proc. aplikacji pozostaje poza chmurą publiczną. Organizacje, ze względu na takie czynniki jak skomplikowanie aplikacji, objętość danych, bezpieczeństwo i zgodność oraz nieprzewidywalne koszty, mają problem z przeniesieniem większości aplikacji do chmur publicznych.

W wyniku tego firmy zostają niejako zmuszone do obsługi dwóch modeli operacyjnych, co prowadzi do dodatkowych wydatków, złożoności i nieefektywności całego systemu, ograniczeń w sprawności i innowacyjności oraz braku możliwości wykorzystania informacji w każdym miejscu.

HPE oferuje unikalne podejście do rozwiązania tego dylematu, oferując usługi HPE GreenLake w wybranym przez klientów środowisku – od krawędzi do chmury – dzięki spójnemu modelowi operacyjnemu oraz łatwości w zarządzaniu wszystkimi aplikacjami i danymi firmy. 

Ponadto, w przeciwieństwie do dostawców chmury publicznej, którzy pobierają opłaty za odzyskanie danych lokalnie, usługi chmurowe HPE GreenLake zapewniają klientom doskonały model ekonomiczny bez opłat za wyjście. Elastyczny model usługowy HPE GreenLake, a także narzędzia analizy kosztów oraz zgodności pozwalają klientom na zachowanie lepszego cashflow, kontrolowanie wydatków i możliwość nadania priorytetu tym inwestycjom, które najbardziej odpowiadają na potrzeby biznesowe.

 

„HPE GreenLake zapewnia nam 100 proc. czasu pracy bez przestojów, a przewidywalny model cenowy pomaga nam obniżyć koszty” – mówi Ed Hildreth, Manager of IT Distributed Systems w Mohawk Valley Health System.

Dzięki doświadczeniu podobnemu do chmury, kiedy potrzebowaliśmy szybko aktywować dodatkowe funkcje i zasoby w odpowiedzi na pandemię COVID-19, byliśmy w stanie łatwo wprowadzić je bez opóźnień. Jesteśmy bardzo zadowoleni z HPE GreenLake i planujemy ponownie wykorzystać ten model w nowych szpitalach w naszym systemie opieki zdrowotnej” – dodaje Hildreth.

 

Nowe usługi chmurowe HPE GreenLake dla środowisk rozproszonych

HPE oferuje teraz usługi chmurowe dla kontenerów, działań związanych z uczeniem maszynowym, maszyn wirtualnych, przechowywania danych, mocy obliczeniowej, ochrony danych i networkingu. Wszystkie usługi w chmurze są dostępne poprzez samoobsługowy katalog typu” w HPE GreenLake Central.

Jest to platforma, na której klienci mogą uzyskać informacje, zweryfikować cenę oraz zainstalować wersję próbną każdej usługi w chmurze; rozpakować instancje i klastry za pomocą kilku kliknięć i zarządzić ekosystemem multicloud z jednego miejsca. Ponadto wszystkie usługi można wdrożyć i uruchomić w szeroko rozumianym środowisku klienta.

Oparte na wstępnie zintegrowanych elementach składowych, nowe usługi chmurowe HPE GreenLake są dostępne w różnych konfiguracjach, które dostarczane są klientom w terminie do 14 dni od momentu zamówienia. Partnerzy i klienci mogą korzystać ze wstępnie skonfigurowanych architektur referencyjnych, a także preferencyjnych cen, żeby skrócić czas do pełnego korzystania z usług chmurowych.

Firma HPE wprowadziła także HPE Ezmeral – nowe portfolio marki i oprogramowania, które zaprojektowano w taki sposób, aby pomóc organizacjom w transformacji aplikacji, danych oraz operacji od krawędzi do chmury. Zakres HPE Ezmeral obejmuje mn.in. zarządzanie kontenerami, AI / ML i analitykę danych, kontrolę kosztów, automatyzację IT oraz operacji i bezpieczeństwa opartego na AI.

Pozwala to na poprawę zwinności i wydajności w organizacji, a także przyspieszenie innowacji. Platformy kontenerowe HPE Ezmeral i HPE Ezmeral ML Ops będą udostępnione jako usługi chmurowe HPE GreenLake. Takie rozwiązanie zapewni jeszcze większe  tempo oraz łatwość w tworzeniu aplikacji kontenerowych, a także przyspieszy zwinność DevOps w cyklu życia ML.

Usługi chmurowe dla kontenerów – są to nowe usługi chmurowe HPE GreenLake oparte na platformie kontenerowej HPE Ezmeral, które zapewniają elastyczność uruchamiania aplikacji kontenerowych w centrach danych, obiektach kolokacyjnych, a także wielu chmurach publicznych i na krawędzi.

Usługi chmurowe dla operacji uczenia maszynowego – wykorzystując HPE GreenLake, klienci mogą subskrybować rozwiązanie dostosowane do obciążenia, które jest zbudowane na platformie kontenerowej HPE Ezmeral i HPE Ezmeral ML Ops przez cały cykl życia ML.

Usługi chmurowe dla maszyn wirtualnych, przechowywania danych i mocy obliczeniowej – dla klientów, którzy chcą korzystać z chmury prywatnej, HPE wprowadza usługi chmurowe HPE GreenLake dla maszyn wirtualnych, przechowywania danych i mocy obliczeniowej. Dzięki udostępnianiu instancji za pomocą pięciu kliknięć, te łatwe do wdrożenia usługi umożliwiają wgląd w wykorzystanie usługi oraz śledzenie wydatków, a także pomagają w aktywnym planowaniu zasobów dzięki zaawansowanym analizom zużycia na platformie zarządzania HPE GreenLake Central.

Usługi chmurowe w zakresie ochrony danych dla klientów, którzy stawiają sobie za zadanie modernizację ochrony danych, HPE dostarcza rozwiązania, które w sposób łatwy i zautomatyzowany tworzą kopie zapasowe oraz odzyskują dane bez względu na SLA – od szybkiego odzyskiwania po długoterminowe przechowywanie. Za pośrednictwem HPE GreenLake, nowe usługi chmurowe obejmują bezpieczne, wydajne, a także lokalne tworzenie kopii zapasowych wraz z korporacyjną usługą tworzenia kopii w chmurze – HPE Cloud Volumes Backup. Usługa ta umożliwia tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie do / z chmury bez kosztów wyjścia lub blokady, a także z możliwością aktywacji danych do odzyskiwania, test/dev oraz analityki.

Usługi chmurowe dla Intelligent Edge – dziś, bardziej niż kiedykolwiek klienci chcą zmniejszyć CapEx, aby uprościć proces budżetowy i usprawnić zarządzanie kosztami sieci, tym samym zwiększając  przewidywalność wydatków. Nowe Managed Connectivity Services w Aruba jest dostępne w charakterze usługi chmurowej za pośrednictwem HPE GreenLake i stanowi pierwszą w branży kompleksową usługę – Network as a Service, co zwiększa elastyczność chmury dzięki najnowszej platformie Aruba ESP (Edge Services Platform).

HPE GreenLake to jeden z najszybciej rozwijających się rozwiązań biznesowych w HPE. HPE podpisało kontrakty na HPE GreenLake o łącznej wartości ponad 4 mld dol. Oraz obsługuje więcej niż 850 klientów korporacyjnych na całym świecie i współpracuje z ponad 700 partnerami handlowymi. Unikalne dopasowanie HPE GreenLake, możliwość kontroli kosztów, usługi w modelu chmurowym, oferta oprogramowania HPE Ezmeral oraz wsparcie HPE Financial Services i HPE Pointnext Technology Services stanowi bezkonkurencyjne  rozwiązanie.

 

Dostępność i dodatkowe zasoby:

Nowe usługi chmurowe HPE GreenLake dla maszyn wirtualnych, przechowywania danych, mocy obliczeniowej, ochrony danych oraz intelligent edge – są dostępne na całym świecie. Nowe usługi chmurowe HPE GreenLake dla kontenerów i ML Ops są również dostępne w wersji beta.

HPE zaprasza klientów do programu beta, a dostępność rynkowa planowana jest dla HPE Q4’20.Oprogramowanie HPE Ezmeral jest ogólnie dostępne przy użyciu tradycyjnych modeli licencji, w tym HPE Ezmeral ML Ops i jako subskrypcja licencji na oprogramowanie, które można uruchomić w dowolnej infrastrukturze lub chmurze publicznej.

Usługi chmurowe HPE GreenLake dla kontenerów, maszyn wirtualnych, przechowywania danych, mocy obliczeniowej, ochrony danych i networkingu są dostępne za pośrednictwem kanałów dla wszystkich partnerów handlowych w programie HPE GreenLake for Partners.