”Możemy zrewolucjonizować światową diagnostykę”

GPW w Warszawie

Przewodniczący rady nadzorczej Milton Essex Jacek Stępień wskazuje, że spółka ma potencjał by stać się rynkowym gamechangerem w branży diagnostycznej.

Oferta publiczna akcji Milton Essex obejmuje 2,75 mln akcji zwykłych na okaziciela serii L, o wartości nominalnej 0,1 zł każda. Milton Essex uchwalił, że cena emisyjna za jedną akcję zwykłą na okaziciela serii L wyniesie 1,35 zł, podała spółka.

Zgodnie z nowym harmonogramem, budowa księgi popytu potrwała od 30 czerwca do 2 lipca do godz.15:00. Ustalenie ceny emisyjnej zaplanowano do 5 lipca. Zapisy potrwają od 6 do 16 lipca (do godz. 18:00) a przydział akcji odbędzie się do 21 lipca. Przedstawiciele spółki mówili kilka dni temu, że liczą, iż spółka będzie notowana na rynku NewConnect od września br.

Milton Essex jest spółką z sektora med-tech specjalizującą się w tworzeniu zaawansowanych systemów medycznych wykorzystujących sztuczną inteligencję, optoelektronikę i termodynamikę. Kluczowy produkt spółki – SkinSense przeznaczony jest do zautomatyzowanej diagnostyki odpowiedzi alergicznej tkanki skórnej i wykorzystuje najnowsze technologie do nieinwazyjnego obrazowania hiperspektralnego obejmującego swoim zakresem pasmo dalekiej podczerwieni LWIR (Long-Wave Infra-Red).