Niemal 1 tys. polskich apek w Huawei AppGallery

W sklepie Huawei AppGallery w tej chwili znajduje się już blisko 1000 polskich aplikacji. Z ostatnich dołączeń bardzo ciekawe dla klientów są mpay i pracuj.pl.

mPay, aplikacja do płatności mobilnych, jest już dostępna w sklepie z aplikacjami Huawei AppGallery. Aplikacja jest w pełni zintegrowana z Huawei Mobile Services, dzięki czemu jest dostępna również na najnowszych smartfonach Huawei opartych o autorski ekosystem marki.

Aplikację można pobrać na modele Huawei Mate 30 Pro, Mate Xs, smartfony z serii P40 oraz najnowsze – Y6p i Y5p, a także tablety Huawei MatePad Pro i MatePad T8. Aplikacja działa również na smartfonach Huawei opartych o Google Mobile Services.

Pełna integracja tej aplikacji z HMS zapewnia użytkownikom naszych najnowszych smartfonów jeszcze większy wachlarz płatności mobilnych, w tym zakup biletów komunikacji miejskiej, biletów kolejowych, uiszczanie opłat za parking i wiele innych. Jesteśmy dumni, że tak ważny gracz płatności mobilnych w Polsce dołączył do AppGallery – mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska.

Strategia rozwoju mPay opiera się na konsekwentnej pracy nad ułatwianiem życia użytkownikom naszej aplikacji. Cieszy nas, że dzięki współpracy z Huawei możemy docierać do nowych beneficjentów zapewnianych przez nas udogodnień. Jedna aplikacja, bardzo wiele możliwości. Poza zakupem biletów komunikacyjnych i regulacją płatności za parking, możemy doładować telefon i grę, zapłacić za usługę VOD, nabyć wejściówki do atrakcyjnych miejsc, bez konieczności stania w kolejce, czy przekazywać środki finansowe pomiędzy użytkownikami. W ostatnim czasie stworzyliśmy również możliwość wsparcia „od ręki” akcji charytatywnej na rzecz medyków poprzez grę mPay Hero i cegiełki dostępne w aplikacji. Ten rok będzie wyjątkowy w kwestii dalszego rozwoju naszej oferty – mówi
Krzysztof Hejduk, Prezes Zarządu mPay.

Również Pracuj.pl, wiodący polski serwis rekrutacyjny, dołączył ze swoją aplikacją do Huawei AppGallery. Aplikacja jest dostępna dla wszystkich smartfonów Huawei, również tych opartych o Huawei Mobile Services. Jest to możliwe dzięki integracji aplikacji z HMS.

Integracja z HMS oznacza, że aplikację można pobrać z Huawei AppGallery na najnowsze smartfony z portfolio marki – Huawei Mate 30 Pro, smartfony z serii P40, nowe telefony z serii Y – Y5p i Y6p oraz innowacyjny, składany smartfon Mate Xs. O HMS oparte są także najnowsze tablety Huawei – MatePad Pro i MatePad T8. Użytkownicy starszych modeli marki, opartych o GMS, również mogą ściągnąć aplikację ze sklepu AppGallery.

Integracja z HMS i dołączenie aplikacji Pracuj.pl do biblioteki AppGallery to kolejny duży krok i ważne wydarzenie dla nas. AppGallery rośnie w siłę i przyciąga aplikacje, które chętnie integrują się z naszym ekosystemem – mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska.