Ten Square Games ruszy ścieżką PlayWay

Analitycy Haitong Bank ocenili nowe zamierzenia producenta gier mobilnych Ten Square Games jako potencjalną chęć powielenia modelu biznesowego PlayWay.

Zarząd Ten Square Games wyraził chęć rozwoju spółki poprzez akwizycje. Wśród potencjalnych celów akwizycyjnych mogą być zarówno spółki, zespoły jak i konkretne produkcje, zarówno z Polski jak  i  rynków zagranicznych. Zarząd wspomniał podczas konferencji, że chciałby w przyszłości stworzyć ze spółki hub gamingowy, w którym będzie możliwe realizowanie różnych projektów. Wygląda to  na  chęć powielenia modelu biznesowego PlayWay’a” – wskazuje broker.

Haitong Bank optymistycznie widzi perspektywy spółki. Podniósł swoje prognozy zysku netto w latach 2020E/21E odpowiednio o 77 proc./51 proc. na bazie lepszych niż oczekiwano wyników osiąganym przez grę Fishing Clash.

Ten Square Games wykorzystuje potencjalnie wyższy globalny popyt na gry w związku z domową kwarantanną spowodowaną wybuchem pandemii koronowirusa. Haitong Bank uwzględnia także ulgę podatkową IP Box, która obniży efektywną stawkę podatkową do   ok. 10 proc. z 19 proc. Analitycy uwzględniają również przychody gry Fishing Clash z rynku chińskiego, które mogą pojawić się od III kw. 2020 r.” – wskazano także.

Bardzo dobra dynamika sprzedaży Fishing Clash, wysoki poziom generowanej gotówki i niskie ryzyko sektora gamingu w związku z  koronawirusem, to  obecnie główne atuty spółki.

Gra Fishing Clash zaliczyła świetny początek 2020 r. z przychodami w styczniu w wysokości 24,4  mln  PLN oraz 28,6 mln PLN w lutym. W związku z tym analitycy spodziewają się, że wpływy Fishing Clash w marcu 2020 r. osiągną ok. 30 mln PLN.

Haitong Bank uważa, że pozytywny efekt domowej kwarantanny może osłabnąć, gdy zaczną być odczuwalne ujemne skutki pandemii, tak jak miało to  miejsce np. we Włoszech i Hiszpanii. Może to być szczególnie zauważalne na kluczowych rynkach Fishing Clash, takich jak USA i Niemcy, gdy epidemia doprowadzi do wzrostu bezrobocia,  a  ludzie poświęcą mniej czasu i pieniędzy na rozrywkę oraz gaming.