Sokoli Big Brother w stolicy i Dobrej

Emitel wraz ze Stowarzyszeniem „SOKÓŁ” uruchomił transmisję na żywo z gniazda sokołów wędrownych w Dobrej koło Nowogardu.

Przy okazji Międzynarodowego Dnia Ptaków, który przypada 1 kwietnia, Emitel zachęca do oglądania na żywo transmisji z gniazda sokołów wędrownych, umieszczonego na wieży w Dobrej koło Nowogardu(woj. zachodniopomorskie), należącej do spółki.

Moment jest ciekawy, ponieważ para sokołów przygotowuje się do wychowu młodych. W chwili obecnej w gnieździe są trzy jaja, z których po około 4 tygodniach powinny wykluć się młode sokoły.

Emitel udostępnił miejsce pod gniazdo dla pary sokołów na swoim obiekcie w Dobrej, sfinansował kamery i realizuje transmisję online. Chętnie współpracujemy ze Stowarzyszeniem „SOKÓŁ” iangażujemy się w takie akcje, ponieważ los zagrożonych gatunków ptaków nie jest nam obojętny powiedział Andrzej Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel S.A. Rozpoczęliśmy rozmowy ze stowarzyszeniem pod kątem wykorzystania pozostałych naszych obiektów, rozlokowanych na terenie całego kraju, pod względem gniazdowania na nich tego chronionego gatunku ptaka – dodał Andrzej Kozłowski.

Emitel wspiera również transmisję z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie sokoły gniazdują od 1998 roku. Tutaj także sokoły czekają na lęg, a samica złożyła 4 jaja. 

Należąca do amerykańskiego funduszu Alinda Capital Partners spółka Emitel S.A. to największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce.