Rusza zamknięta beta VALORANT od Riot Games

Riot Games, twórcy League of Legends, ruszają z nowym projektem. Firma ogłosiła, że zamknięte testy gry VALORANT rozpoczną się 7 kwietnia.

UPDATE: Najnowsza produkcja Riot Games w ciągu zaledwie jednego dnia od startu
zamkniętej bety i niespełna tygodnia od publikacji pierwszych nagrań z
rozgrywki przebiła inne tytuły, osiągając 1,7 mln widzów i jest już na
pierwszym miejscu oglądalności w 2020 roku.UPDATE

W zamkniętej becie będą mogli wziąć udział gracze z Europy, Kanady, Rosji, Turcji oraz Stanów Zjednoczonych — włączenie kolejnych regionów jest uzależnione od dalszego rozwoju pandemii COVID-19.

Riot Games współpracuje z serwisem Twitch, wiodącą platformą rozrywki sieciowej, by
umożliwić fanom dostęp do zamkniętej bety VALORANT.

VALORANT to tworzona przez Riot Games oparta na różnorodnych postaciach taktyczna
strzelanka 5 na 5 na PC. Jej premierę w większości regionów świata zapowiedziano na lato
2020.

Jej atutami mają być precyzja i doskonale odwzorowane strzelanie, różnorodny arsenał, agenci o unikatowych umiejętnościach i z mapami stworzonymi z myślą o rywalizacji, zapewniającymi tysiące godzin rozgrywki.

VALORANT to gra darmowa, zoptymalizowana w taki sposób, by była grywalna na
najróżniejszym sprzęcie PC, dzięki czemu mnóstwo graczy będzie mogło ze sobą rywalizować.

Wykorzystanie najwyższej jakości serwerów i globalnej infrastruktury oraz odpowiednia technologia do walki z oszustami świadczą o tym, że Riot Games chce zachować najważniejsze zasady taktycznych strzelanek i zadbać o integralność rywalizacji płynącej z rozgrywki.

Firma Riot Games powstała w 2006 r., aby projektować, wydawać i wspierać najbardziej
skupione na graczach gry na świecie. W 2009 r. Riot wydał swój debiutancki tytuł, League of Legends, który spotkał się z międzynarodowym uznaniem. League osiągnęło status najpopularniejszej gry PC na świecie i jest kluczowym mechanizmem napędzającym
dynamiczny rozwój e-sportu.

League wchodzi już w swoją drugą dekadę istnienia, a Riot dalej rozwija grę, jednocześnie zapewniając graczom nowe wrażenia za sprawą takich tytułów, jak VALORANT, Legends of Runeterra, Teamfight Tactics, League of Legends: Wild Rift oraz gier będących wciąż w produkcji. Jednocześnie świat Runeterry jest przybliżany szerszej publice poprzez projekty multimedialne łączące muzykę, komiksy, telewizję i inne formy przekazu.

Założona przez Brandona Becka i Marca Merrilla firma Riot ma swoją główną siedzibę w Los Angeles w Kalifornii i zatrudnia przeszło 2500 pracowników w ponad 20 biurach na całym
świecie.