Budimex podpisał umowę na budowę centrum symulatorów lotu i szkolenia personelu lotniczego grupy Ryanair w Krakowie. Wartość kontraktu opiewa na kwotę ok. 41,2 mln zł brutto. Dzięki tej inwestycji zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Kraków – Balice powstanie 150 nowych miejsc szkoleniowych z branży lotniczej. Realizowany projekt umożliwi szkolenie do 500 osób jednocześnie. Obiekt zacznie działać w 2025 r.

Zgodnie z zawartą umową główny wykonawca ma 12 miesięcy na realizację inwestycji. Przedmiot umowy obejmuje kompleksową realizację (wraz z projektem wykonawczym) budynku centrum szkoleniowego dla pilotów, w którym znajdować się będzie hala symulatorów oraz część administracyjno-socjalna.

Cieszymy się, że zamawiający docenił nasze doświadczenie i profesjonalizm
w wykonywaniu projektów w sektorze lotniczym. Budowa
centrum symulatorowo-treningowego w Krakowie to kluczowa inwestycja dla regionu, który posiada jedno
z najważniejszych lotnisk w kraju. Prace planujemy zakończyć w 2025 r.
– powiedział Michał Osieka, dyrektor kontraktu.

Michał Kaczmarzyk z Ryanair i Andrzej Schmalenberg z Budimeksu

Budynek, który będzie mógł pomieścić do 500 kursantów, powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie krakowskiego lotniska Balice. Inwestycja zlokalizowana kilkaset metrów od terminala pasażerskiego, osiągnie łącznie 4 620 m2 powierzchni całkowitej i 23,250 m2 samej kubatury. Zgodnie z przyjętym harmonogramem prac, pierwsze szkolenia
w centrum symulatorowo-treningowym Ryanair ruszą w drugiej połowie 2025 roku.

Centrum budowane przez Budimex będzie wyposażone w 10 innowacyjnych symulatorów lotu, stworzy ponad 150 nowych miejsc pracy i będzie szkolić pilotów samolotów Boeing B737 oraz załogi pokładowe Ryanair z całej Europy.

Doświadczenie Budimeksu w sektorze lotniczym

Budimex od 35 lat realizuje większość największych inwestycji w sektorze lotniczym
w Polsce. W ciągu ostatniej dekady lider branży budowlanej zbudował m.in. zakład testowania silników samolotowych Test Cell w Jasionce oraz fabrykę serwisowania i naprawy silników lotniczych Xeos w Środzie Śląskiej. Zakład w Jasionce pod Rzeszowem posiada jedną z najcichszych komór testowych dla silników na świecie oraz najwyższej jakości kominy wlotowe i wylotowe. Natomiast zbudowana w 2018 r. fabryka w województwie Dolnośląskim naprawia silniki dla wiodących światowych linii lotniczych.

Budimex realizował również kontrakty budowlane przy modernizacji lotnisk
w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Szymanach i Goleniowie. W bogatym portfolio Budimeksu wyróżniają się inwestycje w infrastrukturę lotniczą, takie jak budowa najwyższej w Polsce i jednej z najnowocześniejszych w Europie wieży kontroli ruchu na lotnisku w Pyrzowicach, realizacja pola wzlotów na lotnisku w Szymanach oraz rozbudowa pasa startowego na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments