CRIDO dołączyło jako partner do projektu Digitrans – wspiera on polskie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa w cyfrowej transformacji. To program grantowy zarządzany przez Bank Światowy i współfinansowany przez Komisję Europejską.

Digitrans oferuje możliwość otrzymania pomocy w wysokości do 30 000 zł w formie:

  • Dotacja w wysokości do 8 000 zł – pozwoli na zakup licencji i oprogramowania cyfrowego
  • Ocena poziomu cyfryzacji – porównanie poziomu cyfryzacji aplikującej firmy z innymi firmami w Polsce
  • Plan transformacji cyfrowej – jakie kroki należy podjąć, aby zwiększyć konkurencyjność firmy poprzez cyfryzację
  • Indywidualne doradztwo – wsparcie we wdrażaniu technologii cyfrowych określonych w planie transformacji cyfrowej
  • Profesjonalne szkolenia prowadzone przez praktyczne aspekty transformacji cyfrowej.

Do programu mogą dołączyć mikro, małe i średnie firmy w Polsce, które są zainteresowane cyfryzacją swoich operacji. Kryteria uczestnictwa w projekcie to prowadzenie działalności w województwie: mazowieckim, warmińsko-mazurskim, małopolskim, liczba pracowników w przedziale od 5 do 35 osób, a podmiot musi działać minimum rok.

Aplikacje są dostępne online na stronie internetowej www.digitranspoland.com. Czas poświęcony na udział w programie zależy od zatwierdzonego poziomu wsparcia. Im wyższy poziom wsparcia, tym intensywniejsze uczestnictwo.

Program ma ograniczony czas trwania, a formularze będą oceniane na bieżąco – im szybciej wypełniony będzie formularz, tym większe są szanse na otrzymanie pomocy.

Jak mówią organizatorzy, liczba firm, które otrzymają dotację finansową i indywidualne doradztwo jest ograniczona. Samo wypełnienie formularza zajmuje około 8 minut, zawiera on ogólne pytania o firmę oraz informacje o wykorzystywanych narzędziach cyfrowych. Nie ma potrzeby tworzenia planów projektów, budżetów ani innych dokumentów.

Program jest realizowany w Polsce przez konsorcjum: Koalicja na rzecz Polskich Innowacji (lider) z udziałem partnerów – CRIDO, Intel Technologies Poland oraz Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments