Platforma technologiczna Omnetic stała się nowym właścicielem JBR Rogowiec – drugiego co do wielkości dostawcy oprogramowania DMS dla branży motoryzacyjnej w Polsce. Dzięki tej transakcji Omnetic plasuje się dziś jako jeden z największych europejskich dostawców SaaS (Software as a Service) w branży.

Przejęcie JBR Rogowiec jest elementem długoterminowego planu zostania liderem rynku cyfryzacji procesów w branży motoryzacyjnej. Proces na pewno przyspieszył dzięki udanej rundzie finansowania, która została zamkniętą na początku tego roku. – mówi jeden z założycieli i dyrektor inwestycyjny Omnetic, Petr Kratochvíl.

Liczba klientów B2B korzystających z usług Omnetic wkrótce przekroczy 7 tysięcy – wśród nich są kluczowe sieci detaliczne takich marek jak Stellantis Group, BMW, Hyundai, KIA, Jaguar-Land Rover, Subaru, Nissan, Mitsubishi, Honda i Mazda w Polsce. Omnetic wzmocni swoją pozycję w kategoriach Agro (John Deere) i Trucks (DAF, Iveco, MAN) oraz będzie reprezentować chińskie marki samochodowe (m.in. BAIC, BYD Trucks czy MG).

W tym samym czasie Omnetic będzie miał możliwość zaoferowania obecnym klientom JBR Rogowiec innych produktów z portfolio Omnetic, np. od firmy Cebia, która stoi za platformą Fastback (internetowa platforma B2B do handlu używanymi samochodami) i jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej w zakresie weryfikacji, bezpieczeństwa i identyfikacji pojazdów.

Przejęcie JBR Rogowiec doskonale wpisuje się w naszą strategię Buy-and-Build, w ramach której wykorzystujemy synergię między firmami należącymi do Omnetic. Korzystają na tym przede wszystkim klienci, dla których tworzymy nasze niezawodne systemy. – mówi Jakub Šulta, CEO Omnetic.

Firma JBR Rogowiec została założona i jest do dziś prowadzona przez rodzinę Rogowiec: Janusza oraz jego synów Bartosza i Radosława. Po przejęciu przez Omnetic Bartosz i Radosław pozostaną w zarządzie JBR.

Dzisiejszy rynek motoryzacyjny oczekuje cyfryzacji większości swoich procesów, a teraz JBR Rogowiec będzie w stanie jeszcze lepiej sprostać wymaganiom klientów. Dzięki akwizycji nasze portfolio produktowe zdecydowanie się powiększy, co przełoży się na zadowolenie klientów i dynamiczny rozwój JBR. – komentuje Bartosz Rogowiec.

EAG jest jednym z wiodących dostawców oprogramowania dla branży motoryzacyjnej w Europie. Wierzę, że doświadczenie JBR zostanie wykorzystane do wdrożenia wielu innowacyjnych pomysłów w grupie i umocni pozycję JBR na rynku międzynarodowym. – dodaje Radosław Rogowiec.

Przejęcie JBR jest pierwszą inwestycją strategiczną po pomyślnym zakończeniu rundy finansowania na początku tego roku. Runda ta była prowadzona przez ogólnoeuropejski prywatny fundusz Kartesia i polski podmiot zarządzający aktywami – CVI. Łącznie pozyskano 100 mln euro na rozwój spółki Omnetic.

Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć Omnetic w przejęciu JBR Rogowiec, umacniając tym samym wiodącą pozycję platformy na polskim rynku. Chętnie wesprzemy spółkę w realizacji strategii Buy-and-Build i przyczynimy się do wzrostu wartości jej portfela inwestycyjnego. – mówi Radoslav Tausinger, partner w CVI.

Oprócz integracji własnych usług i wykorzystania synergii w ramach holdingu EAG, Omnetic zamierza również w przyszłości rozwijać się poprzez ekspansję na rynki zagraniczne. Europa Środkowa, a następnie Zachodnia, są naszymi przyszłymi celami. Holding jest już aktywny w tym regionie – przykładem jest platforma Fastback, która powstała w Belgii, a obecnie podbija Francję, Grecję i Rumunię, a także kraje Beneluksu. – dodaje Kratochvíl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments