RETN poinformował o trzech istotnych ulepszeniach swojej infrastruktury sieciowej w Polsce. Wpływają one na poprawę łączności internetowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nowa trasa Biała Podlaska-Lublin

RETN uruchomił 150 kilometrów nowego połączenia światłowodowego pomiędzy Białą Podlaską a Lublinem, tworząc bezpośrednie połączenie między krajami bałtyckimi a południową częścią Europy. Trasa ta omija narażony na zakłócenia obszar Warszawy. Nowe połączenie nie jest narażone na fizyczne uszkodzenia przewodów, do których dochodzi podczas modernizacji szlaków kolejowych. Nowo uruchomione połączenie zwiększa niezawodność sieci, ale również wzbogaca jej różnorodność, zapewniając klientom solidniejszą łączność.

Łupowo – Gorzów Wielkopolski częścią autostrady eurazjatyckiej TRANSKZ
RETN z sukcesem zakończył połączenie tras północnych i południowych w kluczowym punkcie, który znajduje się w pobliżu granicy polsko-niemieckiej. Mimo że ulepszenie obejmuje zaledwie kilka kilometrów, ma ono kluczowe znaczenie dla dywersyfikacji opcji routingu i zwiększenia odporności sieci. Co ważne, rozwiązanie to redukuje opóźnienia na trasie TRANSKZ (naziemnej sieci o bardzo niskim opóźnieniu łączącej Europę z Azją) między Łotwą a Niemcami, skracając je dodatkowo o 0,73 milisekundy.

Rozbudowa sieci metropolitalnej w Warszawie

RETN zwiększa swoją sieć światłowodową w aglomeracji warszawskiej o alternatywne opcje łączności. Celem jest ominięcie tradycyjnych punktów zatorów, takich jak budynek LIM oraz główne centra danych, jakimi są LIM DC i Equinix WA1. Właśnie tam prowadzi większość tras światłowodowych, zarządzanych między innymi przez międzynarodowych operatorów.

Aby zaspokoić zapotrzebowanie na zróżnicowaną i odporną infrastrukturę sieciową, RETN może teraz zapewnić dużą przepustowość, oferując klientom w Warszawie większą elastyczność i niezawodność. To ulepszenie potwierdza, że firma RETN jest stale zaangażowana w zaspokajanie rosnącego zapotrzebowania na solidne rozwiązania komunikacyjne w głównych ośrodkach miejskich, minimalizowanie liczby krytycznych punktów występowania awarii, a także wspieranie ciągłego rozwoju usług cyfrowych w Warszawie.

Amy Bajer, dyrektor zarządzająca RETN Poland & CEE, podkreśla strategiczne znaczenie modernizacji: Najnowsze ulepszenia znacznie podnoszą nasze możliwości w świadczeniu usług nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Wzmacniając naszą infrastrukturę, zapewniamy, że RETN nadal chce być liderem w dostarczaniu zaawansowanych, wydajnych rozwiązań sieciowych, które spełniają zmieniające się potrzeby naszych międzynarodowych klientów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments