GoldenPeaks Capital i Reckitt podpisały 10-letnią umowę dostawy energii w Polsce, promując dalszą dekarbonizację krajowej sieci energetycznej i pomagając Reckitt w osiąganiu jej zielonych celów.

GoldenPeaks Capital, jeden z najszybciej rozwijających się niezależnych producentów energii w Europie Wschodniej, kontynuuje swoją misję wspierania korporacji w ich działaniach na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla. Umowa dostawy energii stanowi kolejne długoterminowe partnerstwo ogłoszone przez GoldenPeaks Capital od początku 2024 roku.

GoldenPeaks Capital dostarczy firmie Reckitt 20 gigawatogodzin bezemisyjnej energii elektrycznej rocznie, przyczyniając się do realizacji celu firmy, jakim jest zasilanie jej działalności w 100% energią odnawialną do 2030 roku. Roczna ilość zielonej energii wprowadzonej w wyniku PPA odpowiada zasileniu elektrycznego pojazdu ruszającego w podróż dookoła równika ponad 2 700 razy, a oszczędność emisji dwutlenku węgla równa się rocznej absorpcji CO2 przez około 700 000 dojrzałych drzew.

Adriano Agosti, założyciel i prezes GoldenPeaks Capital, mówi: Jesteśmy dumni ze współpracy z Reckitt, liderem w dziedzinie zdrowia, higieny i żywienia konsumentów, mającym ponad 200-letnią historię, i przyczynienia się do jego długoterminowego celu osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments