Elemental zakończył pierwszy etap rekrutacji do swojej nowej fabryki w Zawierciu, której budowa częściowo sfinansowana została przy wykorzystaniu środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Zespół HR firmy wspólnie z menedżerami przeprowadził intensywny proces selekcji, mający na celu znalezienie wyjątkowych talentów, które wspomogą dynamiczny rozwój firmy. Zatrudnienie znalazło już 120 osób z Zawiercia i okolic.

Wyzwania związane z rekrutacją

W toku procesu rekrutacyjnego Elemental musiał zmierzyć się z różnorodnymi wyzwaniami, szczególnie w kontekście poszukiwania pracowników o specjalistycznych kwalifikacjach.

Chcieliśmy znaleźć osoby z doświadczeniem w branży metalurgicznej i chemicznej, posiadające zarówno kompetencje merytoryczne, jak i zaangażowane w pracę zespołową. Żeby pozyskać wykwalifikowanych pracowników, firma musiała podjąć dodatkowe wysiłki. Zatrudnienie ponad 100 osób wymagało od nas wielu godzin pracy, setek rozmów kwalifikacyjnych oraz wykorzystania różnorodnych kanałów rekrutacyjnych, od tradycyjnych ogłoszeń po współpracę z agencjami rekrutacyjnymi. – wyjaśnia Adam Klyszcz, HR Manager spółki Elemental Strategic Metals.

Nietypowe rozwiązania HR i strategia działania

Aby sprostać wyzwaniom rekrutacyjnym, Elemental zastosował wielotorową strategię działania. Oprócz wykorzystania tradycyjnych źródeł rekrutacyjnych firma posłużyła się też nośnikami reklamy zewnętrznej na przystankach i autobusach miejskich w Zawierciu oraz publikowała oferty pracy na platformach rekrutacyjnych online.

Dodatkowo, wsparcie doświadczonej firmy rekrutacyjnej oraz bliskość dwóch politechnik w Katowicach i w Częstochowie, umożliwiły firmie znalezienie odpowiednich kandydatów na stanowiska specjalistyczne.

Stawiamy na kompetencje merytoryczne i zaangażowanie pracowników. Chcemy, aby nasi pracownicy czuli się dobrze w miejscu pracy i mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności. – podkreśla Adam Klyszcz.

Elemental Strategic Metals zatrudnia w Zawierciu już 120 pracowników.

W tym roku planujemy zwiększyć tę liczbę o jeszcze około 30 osób. Docelowo pod koniec 2024 r. zespół będzie liczył około 150 ludzi.

Planowane kolejne kroki

Elemental planuje kontynuację rekrutacji, zwłaszcza na stanowiska operacyjne, takie jak pracownicy utrzymania ruchu i operatorzy urządzeń produkcyjnych.
Elemental kontynuuje swoją misję jako atrakcyjny pracodawca.

Jesteśmy firmą, która daje szansę na rozwój i realizację pomysłów. Nowoczesny zakład z wysoką kulturą techniczną jest miejscem, gdzie pracownicy mają szansę na spełnienie zawodowe i budowanie swojego miejsca pracy. – podsumowuje Adam Klyszcz.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments