Zbigniew Juroszek – m.in. za pośrednictwem swojej fundacji rodzinnej oraz Juroszek Holding – w wyniku transakcji nabycia akcji Asbis został drugim największym akcjonariuszem spółki. Łącznie z podmiotami zależnymi, pośrednio na dzień 02.04.2024 roku, posiada 2 797 625 akcji, co daje 5,04% udziału w kapitale zakładowym oraz 5,04% głosów na Walnym Zgromadzeniu Asbis.

Przyglądamy się spółce od dawna, mieliśmy jej akcje w rodzinnych portfelach inwestycyjnych. Zdecydowaliśmy się na dodatkową transakcję, a co za tym idzie przekroczenie progu 5% w akcjonariacie, ze względu na atrakcyjne perspektywy rozwoju Asbisu. Doceniamy historię wypłat dywidendy, co również miało istotny wpływ na naszą decyzję. Zaangażowanie w spółkę traktujemy jako długoterminową inwestycję kapitałową. – mówi Zbigniew Juroszek.

Zbigniew Juroszek

Zbigniew Juroszek – biznesmen z doświadczeniem, założyciel i główny akcjonariusz działającej od 1990 roku Grupy ATAL, jednego z czołowych deweloperów w Polsce, który działa obecnie aż w siedmiu największych aglomeracjach w Polsce oraz w Dreźnie. Na początku swojej kariery Zbigniew Juroszek związany był z branżą odzieżowo-tekstylną. Do 2023r. był także współwłaścicielem Grupy STS działającej w branży bukmacherskiej, a aktualnie za pośrednictwem swojej fundacji rodzinnej – jest udziałowcem w Entain CEE, do którego należy Grupa STS.

Zbigniew Juroszek – za pośrednictwem podmiotów zależnych – jest akcjonariuszem w m.in. Gaming Innovation Group, Better Collective, Instal Kraków, Unimot, Decora, Quercus TFI, Skarbiec Holding.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments