Wywodzący się z Ukrainy start-up Beholder z sukcesem zamknął rundę inwestycyjną, pozyskując prawie 1 mln USD na dalszy rozwój. Do grona inwestorów spółki dołączyli EIT InnoEnergy, Rockstart Energy i STRT. Celem spółki jest przyśpieszenie inwestycji w wydobycie krytycznych dla zielonej transformacji surowców w oparciu o narzędzia AI.

Beholder specjalizuje się w rozwoju przełomowych technologii służących do poszukiwania surowców mineralnych. W oparciu o narzędzia sztucznej inteligencji spółka tworzy precyzyjne mapy występowania wysoko stężonych złóż surowców, niezbędnych dla powodzenia globalnej transformacji ekologicznej. Beholder działa przede wszystkim w formule B2B SaaS, ale przygotowuje też raporty na indywidualne zamówienia, tworząc globalną platformę danych geologicznych. Spółka koncentruje się na rynku europejskim, afrykańskim i amerykańskim, przy czym jest w stanie realizować usługi na całym świecie.

Kolejna runda inwestycyjna, którą z sukcesem zakończyliśmy, jest potwierdzeniem ogromnego potencjału naszej technologii i pozycji Beholder na globalnym rynku surowców. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, jakim obdarzyli nas inwestorzy i cieszymy się z możliwości wspólnej pracy na rzecz zrównoważonej, zeroemisyjnej gospodarki przyszłości – podkreśla Andrii Sevriukov, CEO Beholder. – Pozyskany kapitał wzmacnia nasze możliwości. Jesteśmy gotowi odegrać kluczową rolę w trwającej transformacji, zapewniając stabilne dostawy krytycznych surowców. – dodaje Daniil Lubkin, COO Beholder.

Poszukiwanie nowych złóż surowców jest konieczne dla powodzenia transformacji energetycznej. To też kluczowy element łańcucha wartości sektora bateryjnego, który rozwijamy m.in. za pośrednictwem Europejskiego Sojuszu Baterii (EBA). Naszym celem jest stałe wzmacnianie efektywności i niezależności europejskiego rynku baterii m.in. poprzez dywersyfikację źródeł dostaw surowców i zwiększanie ich dostępności w UE. Zespół Beholder posiada niezbędne narzędzia, by osiągnąć w tym obszarze sukces w skali globalnej. – wyjaśnia Marcin Wasilewski, prezes EIT InnoEnergy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Z danych Banku Światowego osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku wymagać będzie inwestycji na poziomie 12 bln USD w rozwój dostępności krytycznych surowców. Unikatowe rozwiązania stworzone przez Beholder, umożliwiające analizę danych geofizycznych, geochemicznych, strukturalnych i teledetekcyjnych, spotkały się z uznaniem klientów i inwestorów z sektora energii i innowacji z całego świata. Zaangażowanie ze strony EIT InnoEnergy, wiodącego europejskiego inwestora w sektorze zielonej energii, Rockstart Energy, jednego z największych aniołów biznesu i STRT, który wspiera rozwój start-upów, pozwoli na znaczące przyśpieszenie rozwoju spółki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments