7 marca odbyła się światowa premiera ‘’Taxi Life: A City Driving Simulator” polskiego studia Simteract. Gra jest dostępna w pełnej wersji na PC w cenie 29,99 EUR oraz na konsolach obecnych generacji w cenie 39,99 EUR. Gra wzbudza duże zainteresowanie, co pokazują liczne komentarze, streamy z gry czy też stale wysoki peak grających osób, mimo średnich opinii. 

W 3 dni od premiery Taxi Life znajdowało się w pierwszej dziesiątce najczęściej oglądanych gier na Twitchu, największej i najpopularniejszej platformie do streamowania na świecie. W dniu premiery Taxi Life dostało wiele negatywnych opinii, głównie ze względu na nie w pełni działające wsparcie kierownic na komputerach.

Obecnie utrzymuje się trend wzrastający i oceny na Steamie oscylują już w okolicach 50%. Gra była streamowana na wielu popularnych kanałach, m.in. Camodo Gaming (3,5 mln subskrypcji), Hollow (4,7 mln subskrypcji) czy Barış Can (2,5 mln subskrypcji). Na platformie YouTube pojawiło się ponad 200 nagrań z gry, które zebrało łącznie ponad 1,7 mln odsłon. Na platformie TikTok wideo związane z Taxi Life obejrzano ponad 2 mln razy.

Cieszymy się z wysokich liczb, ale bierzemy też odpowiedzialność i wnikliwie analizujemy wszystkie komentarze i recenzje, które nam spływają. Zarzuty pojawiają się co do trzech głównych problemów — niepełne wsparcie kierownic na komputerach oraz problemy z AI dotyczące trafficu, oraz NPC, które wpływają na płynność ruchu. Niemal od razu rozpoczęliśmy prace nad poprawkami. W tym momencie patch na PlayStation, w którym zostały naprawione błędy z FPSami, jest już w testach i mamy nadzieję, że niebawem pojawi się dla graczy. Jeśli chodzi o komputery najbliższej przyszłości opublikujemy roadmapę z aktualizacjami. Oczywiście postaramy się, aby były one jak najszybciej dostępne, ale wiemy też, że np. kwestia kierownic może zająć nam trochę więcej czasu.  komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract.

„Taxi Life: A City Driving Simulator” to symulator taksówki, gdzie gracze wcielają się w rolę profesjonalnego kierowcy, który dąży do otwarcia własnej firmy transportu osobistego. W grze został doskonale odtworzony fragment Barcelony – aż 460 km dróg otworzonych w skali 1:1, dzięki czemu gracze mogą poczuć się niemal jak w prawdziwym hiszpańskim mieście. Obecnie „Taxi Life: A City Driving Simulator” będzie dostępne w 15 językach, w tym na prośbę graczy został dodany język kataloński. Za marketing i dystrybucję gry odpowiedzialny jest globalny wydawca – francuska firma NACON.

Jesteśmy zadowoleni ze sprzedaży na wszystkich platformach i faktu, że tak wiele osób gra w Taxi Life i czerpie z tego radość. Oczywiście wolelibyśmy, aby oceny były lepsze, ale liczę, że po aktualizacjach znacząco wzrosną. Wierzę też, że dostaniemy drugą szansę od osób, którym nie działało wsparcie kierownic. Warto zauważyć, że jednak mimo problemów, gra cieszy się dużym zainteresowaniem, więc liczymy na kontynuację tego trendu. Doskonale rozumiem obawy inwestorów czytających opinie w internecie, dlatego też w niedalekim czasie planuję przeprowadzić czas inwestorski, gdzie odpowiem na nurtujące pytania.  komentuje Marcin Jaśkiewicz.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments