Intel prezentuje 2,7-krotny wzrost wydajności jednostki Rack dla sieci rdzeniowej 5G

Oprogramowanie Intel Infrastructure Power Manager zapewnia dodatkowe 30% oszczędności energii.

Co nowego: Aby wyjść naprzeciw potrzebom operatorów sieci na energooszczędne skalowanie, firma Intel Corporation udostępniła dwie główne aktualizacje, które mają na celu zwiększenie śladu, mocy i całkowitego kosztu posiadania (TCO) w sieciach rdzeniowych 5G: zapowiedź procesorów Intel® Xeon® nowej generacji, o nazwie kodowej Sierra Forest, z maksymalnie 288 wydajnymi rdzeniami (rdzeniami E) oraz komercyjnie dostępnym oprogramowaniem Intel® Infrastructure Power Manager (IPM) dla sieci rdzeniowych 5G.

Dostawcy usług komunikacyjnych wymagają większej wydajności infrastruktury w miarę rozbudowy sieci rdzeniowych 5G. Ponieważ większość sieci rdzeniowych 5G jest obecnie wdrażana na procesorach Intel Xeon, Intel ma wyjątkową pozycję, aby sprostać tym wyzwaniom związanym z wydajnością. Wprowadzając nowe wydajne rdzenie do naszej mapy rozwoju i komercyjnie wdrażając nasze oprogramowanie Intel Infrastructure Power Manager, dostawcy usług mogą obniżyć całkowity koszt posiadania (TCO), jednocześnie osiągając niezrównaną wydajność i oszczędność energii w swoich sieciach. powiedział Alex Quach, wiceprezes i dyrektor generalny działu Wireline and Core Network Division w firmie Intel.

Dlaczego to ma znaczenie: Zużycie energii i zmniejszenie śladu infrastruktury pozostają głównymi wyzwaniami, przed którymi stoją operatorzy sieci podczas budowy bezprzewodowej sieci rdzeniowej 5G. Jak to działa? Zaprezentowany podczas Intel Innovation jesienią tego roku, plan rozwoju procesorów Intel Xeon rozszerza się o procesory E-core. Rdzenie E zapewnią operatorom sieci procesory zoptymalizowane pod kątem oszczędności energii i TCO. Procesory Intel Xeon nowej generacji, o nazwie kodowej Sierra Forest, wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku, będą oferować do 288 rdzeni i pomogą operatorom uzyskać 2,7-krotną poprawę wydajności na jednostkę rack1 – wiodącą w branży wydajność dla obciążeń siedzi rdzeniowych 5G2.

Nowe procesory pozwolą operatorom sieci na zwiększenie wydajności na jednostkę rack, wirtualnych procesorów (vCPU) i wydajności na wat bez znaczących zmian w oprogramowaniu aplikacji. Intel ściśle współpracuje z operatorami i dostawcami oprogramowania rdzenia 5G w celu wdrożenia nowych procesorów i oprogramowania Intel Infrastructure Power Manager. O innowacjach CPU: Procesory Intel Xeon to sprawdzone i najczęściej stosowane procesory serwerowe w branży. Wspierane przez rozległy ekosystem innowacyjnych partnerstw, postęp technologiczny i współprace Intela, wykorzystanie rdzeni E pomoże uwolnić sprawdzone oszczędności energii dla bardziej zrównoważonej przyszłości.

• BT Group od ponad 30 lat jest liderem w działaniach na rzecz klimatu, a jako największy w Wielkiej Brytanii dostawca stacjonarnych usług szerokopasmowych i mobilnych, uczynienie naszych sieci bardziej energooszczędnymi jest dla nas priorytetem. Nasza głęboka współpraca z firmą Intel nadal przynosi korzyści w tym obszarze, a perspektywy najnowszego procesora Xeon (Sierra Forest) i Intel Infrastructure Power Manager znacznie przyspieszą drogę BT Group do zrównoważonego rozwoju.

• Dell Technologies kontynuuje dostarczanie zaawansowanych serwerów w branży telekomunikacyjnej, współpracując z firmą Intel i optymalizując swoje serwery, aby sprostać wymaganiom operatorów na całym świecie.

• Ericsson kontynuuje długotrwałą i głęboką współpracę z firmą Intel w celu wprowadzania innowacji w obszarze rdzeni 5G. W tym roku każda z firm będzie miała prezentacje na swoich stoiskach, które pokażą procesory Intel Xeon Next-Gen działające w dwusystemowym rdzeniu 5G firmy Ericsson i infrastrukturze chmurowej Ericsson. Wyniki pokazują 3,2-krotny wzrost wydajności i ponad 40% redukcję zużycia energii.

• Hewlett Packard Enterprise (HPE) i Intel współpracują w celu zmaksymalizowania wydajności obliczeniowej i wydajności infrastruktury 5G na procesorach Xeon nowej generacji o nazwie kodowej Sierra Forest.

• KDDI – Efektywność energetyczna i liczba rdzeni są kluczowymi wskaźnikami dla KDDI podczas budowania sieci 5G. Oszczędność energii i poprawa wydajności na wat przyszłego procesora Xeon [o nazwie kodowej Sierra Forest] jest imponująca. KDDI z zadowoleniem przyjmuje tę nową opcję wspierającą wdrożenie platformy.

• SK Telecom analizuje przyszły procesor Intel Xeon [o nazwie kodowej Sierra Forest] i Intel Infrastructure Power Manager dla sieci rdzeniowej 5G, aby przyspieszyć realizację swoich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Testy pokazują przełomową poprawę wydajności na wat dla wdrożeń sieci rdzeniowej 5G nowej generacji.

• Telstra, we współpracy z firmą Intel, pracuje nad przeprowadzeniem oceny sieci procesora Intel Xeon Next Gen (o nazwie kodowej Sierra Forest) w celu dostarczenia najbardziej energooszczędnej, wydajnej i zrównoważonej sieci rdzeniowej 5G na świecie.

O oprogramowaniu Intel Infrastructure Power Manager: Zaprezentowane w zeszłym roku na MWC 2023 oprogramowanie Intel Infrastructure Power Manager dla sieci rdzeniowej 5G udowodniło, w jaki sposób operatorzy mogą wykorzystać wbudowaną telemetrię procesorów Intel Xeon i zmniejszyć zużycie energii procesora bez uszczerbku dla kluczowych wskaźników wydajności, w tym przepustowości, opóźnień i spadku pakietów. Oprogramowanie można zainstalować na istniejącej i przyszłej infrastrukturze sieciowej opartej na procesorach Xeon.

O osiągnięciu zerowej emisji netto: Zużycie energii stanowi od 20% do 40% kosztów operacyjnych sieci.4 Kluczowe znaczenie dla dostawców usług komunikacyjnych (CoSP) ma kompleksowa optymalizacja zużycia energii i ogólnego zrównoważonego rozwoju ich sieci 5G. Integracja oprogramowania Intel Infrastructure Power Manager z ich podstawową ofertą oprogramowania 5G pozwala operatorom przyspieszyć realizację ich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i ograniczyć emisję dwutlenku węgla.

• Casa Systems wraz z Dell Technologies i Telenor zaprezentuje na swoim stoisku w hali 2, #2G11 na MWC do 50% oszczędności energii dzięki Intel Infrastructure Power Manager, działającej na procesorach Intel® Xeon® 4. generacji. Rdzeń 5G firmy Casa zintegrowany z Intel IPM jest już dostępny w sprzedaży. NEC zapewnia efektywność energetyczną UPF poprzez wykorzystanie Intel® Infrastructure Power Manager, umożliwiając kompensację rosnącego zużycia energii w celu osiągnięcia neutralności węglowej. Osiągnięcie to pomaga skokowo poprawić wydajność przetwarzania ruchu w sieci mobilnej, a także przyczynić się do obniżenia zużycia energii i kosztów.

• Nokia kontynuuje głęboką i szeroką współpracę z firmą Intel, która obejmuje dostarczanie atrakcyjnych rozwiązań dla energooszczędnej i zrównoważonej infrastruktury sieci rdzeniowej. Dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu Intel IPM dla sieci rdzeniowej 5G Nokia potwierdziła 40%5 redukcję poziomu mocy procesora przy zerowej utracie pakietów podczas testowania funkcji użytkownika i płaszczyzny sterowania 5G działających na serwerach HPE ProLiant DL360 Gen 11 z procesorami Intel Xeon. Wyniki Nokii z IPM stanowią uzupełnienie wszelkich ulepszeń wydajności energetycznej z generacji na generację, które są dostarczane z procesorami Intel Xeon. Nokia dostarczy pierwszy komercyjnie dostępny zestaw rdzeni 5G oparty na tych możliwościach w 2024 roku.

• Orange współpracuje z firmą Intel i partnerami ekosystemu, takimi jak Nokia, w celu znacznego zmniejszenia zużycia energii w czasie działania infrastruktury funkcji sieciowych. Wykorzystując Intel Infrastructure Power Management w sieci i współpracując przy inicjatywach takich jak projekt #Sylva, droga do zwiększonej efektywności energetycznej i niższych kosztów operacyjnych przyspiesza.

• Samsung nawiązał współpracę z SK Telecom w celu uruchomienia testów laboratoryjnych oprogramowania Intel IPM dla płaszczyzny użytkownika. Obecne testy laboratoryjne mierzą ponad 27% oszczędności mocy procesora bez uszczerbku dla przepustowości, opóźnień lub spadku liczby pakietów6. SK Telecom przewiduje, że oszczędności energii mogą przekroczyć 10 milionów dolarów, jednocześnie przyspieszając postęp w kierunku zerowej emisji netto, poprzez kompensację tysięcy ton emisji dwutlenku węgla. Samsung wskazuje, że jego oprogramowanie 5G Core wykorzystujące nowe procesory Intela, stanie się komercyjnie dostępne w drugiej połowie 2024 roku.

• ZTE kontynuuje współpracę z firmą Intel, aby pomóc operatorom obniżyć koszty energii i całkowity koszt posiadania infrastruktury sieciowej. Korzystając z Intel Infrastructure Power Manager zintegrowanego z ZTE 5G Common Core Solution, operatorzy zyskają wydajność i efektywność, aby spełnić swoje wymagania.

Co mogą zrobić klienci końcowi: Klienci mogą odwiedzić stoisko Intela na targach MWC (hala 3, stoisko 3E31), aby zobaczyć demonstracje procesorów Intel Xeon nowej generacji o nazwie kodowej Sierra Forest, a także mogą współpracować z dostawcami oprogramowania funkcji sieci rdzeniowej 5G, aby dowiedzieć się więcej o Intel Infrastructure Power Manager.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments