Emirates Flight Catering przejęła spółkę Emirates Bustanica (dawniej Emirates Crop One) i jej markę konsumencką Bustanica, pod którą jest znana jako największa na świecie kryta farma wertykalna.

Tym samym Emirates Bustanica staje się wyłączną własnością Zjednoczonych Emiratów Arabskich, co zwiększa bezpieczeństwo żywnościowe i wodne kraju oraz potencjał miejscowego rolnictwa. Przejęcie pozwoli Emirates Bustanica zaspokajać rosnące zapotrzebowanie rynkowe z wykorzystaniem lokalnych specjalistów i najnowszych rozwiązań technicznych.

Farma znajduje się w pobliżu lotniska Al Maktoum International-Dubai World Central (DWC) i na powierzchni ponad 30 tys. m2 może wyprodukować przeszło 1 mln kg najwyższej jakości warzyw liściastych rocznie (czyli 3 tony dziennie), zużywając 95% mniej wody niż tradycyjne gospodarstwa. Świeże produkty marki Bustanica oferują wszystkie większe sieci detaliczne na terenie ZEA, m.in. Spinney’s, Waitrose, Carrefour czy Choithrams. Z kolei klienci Emirates i innych linii lotniczych znajdą je w swoich sałatkach i posiłkach.

Od momentu założenia w lipcu 2022 r. Bustanica szybko nabrała popularności w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dzięki coraz bogatszej ofercie warzyw liściastych, ziół i mikroliści, które można, a wręcz powinno się spożywać prosto z opakowania, gdyż może je zanieczyścić nawet woda z kranu. Do uprawy Bustanica nie używa pestycydów ani herbicydów, a rośliny są w 100% czyste, świeże i odżywcze. Farma uprawia różne odmiany sałaty, szpinaku, pietruszki i jarmużu.

Bustanica korzysta z zaawansowanej technologii – uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji i innych opatentowanych rozwiązań – i wewnętrznego zespołu specjalistów w zakresie m.in. agronomii, inżynierii, ogrodnictwa i botaniki.

Niedawno Emirates Bustanica obsługiwała szczyt COP28 w charakterze preferowanego dostawcy, co stanowi wyraz uznania dla jej działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności ekologicznej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments