Tegoroczna edycja najważniejszego europejskiego wydarzenia technologicznego Cisco zgromadziła ponad 14 tys. profesjonalistów z branży IT z całego świata. Konferencja jest dla Cisco okazją do ważnego ogłoszenia związanego ze wykorzystaniem sztucznej inteligencji w całym portfolio rozwiązań firmy.

Niewiele technologii cieszy się zainteresowaniem porównywalnym z tym, jakie wywołała sztuczna inteligencja, a w ostatnim czasie – generatywna sztuczna inteligencja (GenAI). Organizacje na całym świecie rozwijają nowe sposoby współpracy, zarządzania aplikacjami, poprawy bezpieczeństwa cyfrowego i udoskonalania doświadczeń użytkownika. Równocześnie, obserwujemy też pojawiające się wątpliwości związane z przenoszeniem danych i dostępem do nich, prywatnością i etycznym i odpowiedzialnym wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Prognozuje się, że generatywna sztuczna inteligencja może co rok powiększać globalne PKB o 4,4 biliona dolarów. Jednak na drodze do realizacji tego celu pojawia się wiele wyzwań. Jak wynika z najnowszej edycji Cisco AI Readiness Index, badania przeprowadzonego wśród 8 tys. przedstawicieli sektora prywatnego, liderów biznesu i IT z 30 państw, 95 proc. ankietowanych dysponuje już strategią związaną z AI lub właśnie ją opracowuje. Z drugiej strony tylko 14 proc. zadeklarowało, że jest w pełni gotowe do zintegrowania sztucznej inteligencji z prowadzonym przez siebie biznesem.

Nigdy nie mieliśmy do czynienia z większymi możliwościami przyśpieszenia postępu. W nieprzewidywalnym świecie technologia wiedzie prym w rozwiązywaniu problemów, z którymi się mierzymy. AI niesie nieograniczone możliwości oraz wizję przyszłości, która jest wydajniejsza, bardziej innowacyjna i korzystniejsza dla wszystkich. Jesteśmy dumni z roli jaką odgrywa Cisco w tym procesie. Dysponujemy infrastrukturą do zasilania AI, portfolio rozwiązań zoptymalizowanym pod kątem jej bezpieczeństwa, narzędziami zapewniającymi najlepsze doświadczenia użytkownika i wiedzą, by pomóc klientom uzyskiwać rezultaty, do których dążą. – powiedział Oliver Tuszik, SVP & President na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w Cisco.

Oliver Tuszik, SVP & President na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w Cisco

Cisco stosuje już funkcje oparte na AI w swoim portfolio produktów i usług, przodując w innowacjach na rzecz infrastruktury gotowej na AI.

W trakcie konferencji Cisco Live Amsterdam, w ramach rozszerzania strategii implementacji AI i jej integracji, firma ogłosiła:

• współpracę z NVIDIĄ mającą na celu rozwój rozwiązań z obszaru infrastruktury AI dla centrów danych, łatwą we wdrożeniu i zarządzaniu oraz zapewniającą przedsiębiorstwom dostęp do dużych mocy obliczeniowych.

• Cisco Identity Intelligence zapewnia ochronę przed najbardziej uporczywymi cyberzagrożeniami. W ramach Cisco Security Cloud konsekwentnie prowadzone są prace na rzecz wprowadzenia ujednoliconej, zasilanej sztuczną inteligencją, międzydomenowej platformy bezpieczeństwa. Działania te obejmują nowy system analityczny dla Cisco Identity Intelligence, oparty na AI, jak również zaprezentowany niedawno moduł Cisco AI Assistant for Security, który ułatwia klientom podejmowanie decyzji, rozszerza możliwości dostępnych narzędzi i automatyzuje złożone zadania.

• nowe możliwości rozwiązania Cisco Observability Platform. Aby zapewnić klientom narzędzia poprawiające produktywność, a także widoczność i zrozumienie zachodzących procesów, platformę Cisco Observability wyposażono w interfejs przetwarzania języka naturalnego i uproszczone funkcje zgłaszania błędów. Dodatkowo, nowa aplikacja Cisco AIOps upraszcza teraz monitoring prawidłowości procesów biznesowych w czasie rzeczywistym celem automatyzacji zadań i zapewnienia produktywności i responsywności zespołów operacyjnych.

• pierwszy produkt SaaS, który umożliwia zaufane wdrożenia generatywnej sztucznej inteligencji w organizacjach. Motific zapewnia widoczność wszystkich procesów związane z wdrożeniem GenAI, udostępniając zespołom IT i bezpieczeństwa wiarygodne możliwości GenAI oraz narzędzia kontroli danych wrażliwych, bezpieczeństwa i kosztów.

• nowe technologie, umożliwiające rozwój i optymalizację infrastruktury wspierającej AI. Obejmują one nowy system Cisco X-Series Direct, zaprojektowany z myślą o środowiskach, w których klienci potrzebują zdolności sieciowych i mocy obliczeniowej na brzegu sieci do wsparcia większej liczby aplikacji przy użyciu mniejszej infrastruktury. Do tego dochodzi rozszerzona oferta systemów konwergentnych i hiperkonwergentnych, opartych na niedawno zaprezentowanych rozwiązaniach Cisco Validated Solutions i projektach AI/ML dla sieci centrów danych.

• dostępność w aplikacji Cisco Webex zapowiedzianych kilka miesięcy temu przez Cisco funkcji AI. Firma ogłosiła ogólną dostępność i dostępność beta funkcji Cisco AI Assistant w obrębie aplikacji Webex Suite i Contact Center, m.in. podsumowań spotkań, tłumaczeń wiadomości i funkcji wykrywania wypalenia zawodowego pracowników call center.
Wykorzystując zróżnicowane możliwości AI i integrując je z portfolio produktów i rozwiązań, Cisco pomaga klientom zabezpieczyć ich stos AI i dane, zarządzać kosztami i dostarczać wiarygodne wyniki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments