Jakub Wolff, prezes Grupy The Dust w komentarzu eksperckim dla ISBech o celach i wyzwaniach grupy na 2024 r.

Nadchodzący rok dla Grupy The Dust zapowiada się niezwykle ciekawie. W pierwszej połowie roku czekają nas dwie premiery gier. Już 8 lutego „The Inquisitor” zadebiutuje na wszystkich najważniejszych platformach PC, PS5 oraz Xbox X/S, a dodatkowo na rynku azjatyckim będzie dostępna wersja pudełkowa.

Gra „The Inquisitor” będzie miała premierę SIM release na wszystkich platformach jednego dnia, co jest dużym osiągnięciem studia. Istotny podkreślenia jest fakt, że produkcja została ukończona na ponad miesiąc przed premierą. W obecnej chwili zespół pracuje nad Patch Day One, który zostanie udostępniony w dniu premiery. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu prac jaki poczynił zespół produkcyjny w ostatnim kwartale. Graficznie gra zyskała bardzo istotny improvement po wdrożeniu H-Trace. Jesteśmy przekonani, że każdy kto zagrał w festiwalowe demo gry zobaczy istotną różnicę. Optymalizacja, na którą zwracali uwagę odbiorcy dema również została poprawiona.

Jesteśmy przekonani, że również ten element w dniu premiery zaskoczy pozytywnie graczy.
Kolejnym ważnym wydarzeniem w I kwartale będzie z pewnością premiera gry studia Game Island – SERUM. Gra zostanie wydana na platformie PC w opcji wczesnego dostępu, a z końcem pierwszej połowy roku zakładamy wyjście z fazy EA (Early Access) i publikacje gry w wersji Full Relase. Obecnie zespół intensywnie pracuje nad balansem gry oraz szlifuje system CO-OP, który z założenia będzie dostępny już w wersji wczesnego dostępu.

W I połowie 2024 r. zamierzamy również opublikować szczegóły na temat produkcji nowych gier z portfolia Grupy The Dust – chodzi tutaj o produkcje pod kodowymi tytułami Project Hammer oraz Project Sword, a także szerzej zaprezentujemy produkcje nowo powstałych studiów Perfect Circle oraz Garage Monkeys.

Pod względem modelu biznesowego zakładamy kontynuowanie rozmów z wydawcami w przypadku projektów, przy których taka forma współpracy niesie uzasadnienie biznesowe. Zakładamy, że rok 2024 będzie trudniejszy niż miniony 2023, dlatego już teraz podejmujemy działania wewnątrz Grupy, które realnie przyniosą korzyści produkcyjne i biznesowe, przy jednoczesnym uwzględnieniu założeń strategicznych.

Rok 2024 będzie również okresem, w którym chcemy szczegółowo przeanalizować każdy projekt. Odpowiedzieć sobie na pytania co zrobiliśmy świetnie, co nam nie wyszło, czy współpraca z wydawcą zawsze jest optymalna czy jednak z uwagi na zależność niesie więcej ryzyk, niż self publishing. Patrzymy na rok 2024 jak na moment, w którym The Dust jako Grupa studiów ma szanse udowodnić swój potencjał oraz wartość na tle rynku i dalej sukcesywnie dążyć do osiągniecia celu strategicznego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments