W najbliższym czasie Spectral Games rozpocznie sprzedaż pre-orderów Medieval Dynasty New Settlement. Jednocześnie wystartuje właściwa kampania marketingowa gry, którą przeprowadzi Meta – amerykański gigant technologiczny, właściciel m.in. Meta Quest. Premiera produkcji zaplanowana jest na I półrocze 2024 roku. W długoterminowych planach spółki jest wprowadzenie do tytułu trybu kooperacji. Spółka nie wyklucza debiutu giełdowego, decyzję w tym zakresie podejmie po premierze Medieval Dynasty New Settlement.

W Medieval Dynasty New Settlement na graczy czeka otwarty świat i rozbudowana, trwająca ok. 20 godzin kampania. W dniu premiery w sprzedaży będzie dostępny tryb single player, jednak z czasem Spectral Games planuje także udostępnienie trybu kooperacji.

– Jesteśmy już na ostatnim etapie produkcyjnym naszego najważniejszego projektu. Medieval Dynasty New Settlement będzie dostępna w sklepie Meta, co umożliwi grę na Meta Quest 2 i Meta Quest 3. Tytuł, choć osadzony w uniwersum znanym z hitu Render Cube, jest zupełnie nową grą – nie portem. Dotychczas na rynku VR nie powstała gra, która przypomina naszą propozycję. Większość dostępnych produkcji w wirtualnym świecie jest dość prosta i nie ma rozbudowanej fabuły. W naszym tytule zaoferujemy otwarty świat. Tryb kampanii w Medieval Dynasty New Settlement będzie trwać ok. 20 godzin – to bardzo długo, jak na grę VR-ową. – mówi Łukasz Tywoniak, szef studia Spectral Games.

Od lipca 2023 roku Spectral Games ma umowę z Metą, podmiotem prowadzącym jeden z największych portali społecznościowych na świecie oraz platformę VR. Amerykański gigant technologiczny będzie wspierał spółkę m.in. w prowadzeniu kampanii marketingowej. W grudniu ubiegłego roku studio opublikowało trailer produkcji, który spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony graczy.

Medieval Dynasty New Settlement to jeden z najbardziej innowacyjnych tytułów VR wydanych w tym roku. Zamierzamy rozwijać go także po premierze. Gracze mogą liczyć na dodatkową zawartość gry oraz nowe mechaniki. W planach mamy także udostępnienie trybu kooperacji, który pozwoli na zwiększenie grupy odbiorców. Po premierze podstawowej wersji zaprezentujemy road mapę z planem rozwoju produkcji. – wyjaśnia Paweł Sobik, prezes zarządu Medieval Dynasty.

Paweł Sobik, prezes zarządu Medieval Dynasty

W długofalowych planach Spectral Games jest praca nad kolejnymi obiecującymi produkcjami, które bazują na znanych i lubianych IP.

Mamy pomysły na kolejne produkcje, wstępne rozmowy już się toczą, jednak nabiorą rozpędu po premierze Medieval Dynasty New Settlement. Nasza strategia zakłada przenoszenie największych IP do technologii VR. Sektor gier VR potrzebuje innowacyjnych i rozbudowanych gier, a my możemy je dostarczyć. Chcemy tworzyć spin-offy, rozwijać dodatkowe wątki w grze, w oparciu o oryginalną płaską wersję – dodaje Paweł Sobik.

Wydawcami Medieval Dynasty New Settlement są Toplitz Productions, Render Cube oraz Meta.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments