Photon Energy N.V., wiodący międzynarodowy dostawca usług w zakresie energii odnawialnej, ogłosił podpisanie umowy sprzedaży i rozwoju projektu PV ze spółką PM PV 7 Sp. o.o., z Grupy INWE. Grupa INWE jest również klientem Photon Energy Group w zakresie usług O&M (Operations & Maintenance) świadczonych dla jej instalacji fotowoltaicznych w Polsce.

Transakcja, która została sfinalizowana na koniec 2023 r., obejmuje sprzedaż przez Photon Energy Group praw do projektu PV o mocy 2,3 MW AC, zlokalizowanego w gminie Złoczew oraz świadczenie na rzecz INWE usług, mających na celu doprowadzenie projektu do stanu gotowości do budowy (RTB) w drugim kwartale 2024 r.

Photon Energy Group i Grupa INWE prowadzą również zaawansowane negocjacje dotyczące kompleksowej współpracy w zakresie dalszego rozwoju i sprzedaży na rzecz INWE portfela małych i średnich projektów Photon Energy Group w Polsce o łącznej mocy do 11,5 MW AC, dla których planowane jest osiągnięcie etapu RTB do końca 2024 r. Powyższe jest związane z wcześniej komunikowanym przez Photon Energy Group zamiarem sprzedaży polskich projektów PV, które mają zabezpieczoną mocą przyłączeniową.

Sprzedaż projektu Złoczew i zaawansowane rozmowy z Grupą INWE dotyczące sprzedaży portfela polskich projektów o łącznej mocy ponad 11,5 MW AC pokazują zalety naszego zintegrowanego modelu biznesowego. Współpraca rozpoczęta od powierzania przez Grupę INWE swoich już działających elektrowni fotowoltaicznych firmie Photon Energy Operations Polska w zakresie usług O&M, przeradza się w bardziej kompleksowe partnerstwo. Cieszymy się, że w Grupie INWE znaleźliśmy partnera, który docenia nasze podejście do dewelopmentu i realizacji projektów PV w oparciu technologię trackerów jednoosiowych. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie we współpracę z Grupą INWE, pozwoli rozszerzyć jej portfolio o elektrownie fotowoltaiczne, charakteryzujące się najlepszą wydajnością na polskim rynku, zarówno pod względem wolumenu produkowanej energii elektrycznej, jak i osiąganych wyników finansowych.  – powiedział Georg Hotar, CEO Photon Energy Group. 

Nabycie projektu Złoczew w pełni wpisuje się w naszą strategię zwiększania zaangażowania inwestycyjnego Grupy INWE w polski sektor energetyki odnawialnej. Rozpoczęliśmy współpracę z Photon Energy Group na początku 2023 r., kiedy to powierzyliśmy im świadczenie usług technicznej utrzymania (O&M) naszych elektrowni fotowoltaicznych. Dziś wiemy, że nasze organizacje podzielają tę samą długoterminową wizję dewelopmentu i eksploatacji wysokiej jakości aktywów fotowoltaicznych. Nabywając projekt Złoczew, rozpoczynamy strategiczną współpracę dotyczącą portfela najbardziej zaawansowanych projektów Photon Energy Group. Projekty te zapewnią naszym inwestorom atrakcyjne zwroty generowane w oparciu o bardziej wartościowy profil wytwarzania energii elektrycznej osiągany dzięki zastosowaniu w nich technologii trackerów jednoosiowych. – powiedział Paweł Mazur, członek zarządu Grupy INWE. 

Projekt o mocy 2,3 MW AC zlokalizowany jest w gminie Złoczew w województwie łódzkim i posiada niezbędne decyzje administracyjne umożliwiające jego budowę w technologii trackerów jednoosiowych oraz warunki techniczne przewidujące przyłączenie do napowietrznej sieci średniego napięcia PGE Dystrybucja. Usługi deweloperskie, które świadczyć będzie w ramach umowy Photon Energy Group mają na celu uzyskanie dla inwestycji ostatecznego pozwolenia na budowę zgodnie z preferowanymi przez INWE parametrami technicznymi.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments