Rok 2024 w Sfinksie to przede wszystkim pierwszy rok realizacji nowej strategii, która obejmuje okres do 2029 r. Wśród naszych priorytetów jest dalszy wzrost rentowności, a także odbudowa liczebności naszej sieci, wskazuje prezes Sylwester Cacek.

Będziemy te cele realizować w dużym stopniu, opierając się na marce SPHINX jako parasolowej, w tym poprzez rozwijanie nowych konceptów jak SPHINX Sport Bar, The Burgers by SPHINX czy hoteli pod szyldem SPHINX. W samym tylko grudniu 2023 uruchomiliśmy dwie nowe restauracje – w Poznaniu i Opolu w zabytkowym Domku Lodowym, a na styczeń mamy zaplanowane kolejne otwarcia. Wśród nich będą także powroty do dawnych prestiżowych lokalizacji.

Zamierzamy otworzyć m.in. nowe restauracje w Gdańsku i w Toruniu. W następnych miesiącach pojawi się też nowa restauracja w Opolu, tym razem w parku handlowym, a także na Śląsku. Tej intensywnej odbudowie sprzyja fakt, że mamy coraz więcej zgłoszeń od restauratorów, którzy dotąd działali samodzielnie, ale chcą przekształcić swój lokal w jedną z naszych restauracji. Upatrujemy w tym dużej szansy i z myślą o takich osobach opracowaliśmy specjalny program, który ma ułatwić dołączenie do sieci przy mniejszych nakładach finansowych niż w przypadku uruchamiania zupełnie nowej restauracji.

Rok 2024 będzie istotny pod względem budowania podstaw do realizacji strategii w kolejnych latach i wierzę, że dobrze wykorzystamy nasze szanse, co pozwoli nam w pełni zrealizować przejętą strategię.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments