Comarch Open Platform to jedno z najwyższej klasy rozwiązań finansowych firmy, które otrzymało w ubiegłym roku nagrody, zarówno na poziomie regionalnym, jak i globalnym. Dzięki niemu możliwe jest zbudowanie kompleksowego cyfrowego ekosystemu produktów i usług finansowych w formie otwartego systemu bankowego, który odpowiada rzeczywistym potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów biznesowych, w szybko zmieniającym się środowisku. 

Nagrody i tytuły dla Comarch Open Platform w 2023 roku:

• Najlepszy innowator w zakresie User Experience od magazynu Global Finance, otrzymany 31 maja w plebiscycie Best Financial Innovations 2023. Ta międzynarodowa nagroda uhonorowała holistyczne podejście Comarch Open Platform do User Experience.

• Najlepszy dostawca API/otwartej platformy bankowej dla bankowości MŚP od The Digital Banker, otrzymany 8 września w ramach konkursu Global BankTech Awards 2023. Ta międzynarodowa nagroda otrzymało rozwiązanie ekosystemowe z gotowymi modułami bankowymi – Comarch Open Platform i Comarch Corporate Banking.

• Tytuł Turbiny Polskiej Gospodarki w kategorii Najlepsze Oprogramowanie dla MŚP 2023 od Gazety Finansowej, otrzymany we wrześniowym raporcie „Turbiny Polskiej Gospodarki”, nagradzającym innowacyjne produkty i narzędzia, które wspierają i napędzają sektor MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw).

• Finalista w kategorii Bank Builder od magazynu Fintech Finance News, otrzymany 28 listopada podczas w ramach konkursu FF Awards. Tytuł został przyznany najlepszym filmom produktowym, przedstawiającym najbardziej niezawodne, zwinne i innowacyjne produkty finansowe.

• Najlepsze oprogramowanie ekosystemowe dla MŚP od SME Banking Club, otrzymane 30 listopada podczas Konferencji CEE23 SME Banking.

• Najlepszy dostawca rozwiązań BankingTech – kategoria Digital Engagement w sekcji Excellence in Tech od FinTech Futures, otrzymana 30 listopada w ramach konkursu Banking Tech Awards 2023. Nagroda ta przyznawana jest najlepszemu dostawcy w kategorii usług technologicznych i dostawców oprogramowania.

Kolejna faza cyfryzacji

Comarch Open Platform opiera się na architekturze mikroserwisów, modułowości technologii chmurowej. Dzięki nim partnerzy Comarch są w stanie samodzielnie budować i wprowadzać własne, unikalne usługi, pokonując przy tym technologiczne trudności. Rozwiązuje to problemy m.in. zależności od dostawców oprogramowania, jak i te związane z rozwijaniem własnego oprogramowania, które jest nie tylko ogromnie kosztowne, ale może również szybko stać się wysoce nieprzewidywalne i zawodne.

Systemy monolityczne, w których dodanie nowej funkcji wiązało się często z rozbudową całej infrastruktury, a zatem było czasochłonne i bardzo kosztowne, są już echem przeszłości. Przyszłość to elastyczna i oparta na API (interfejs programowania aplikacji) architektura mikroserwisów, osadzona w infrastrukturze chmurowej. To właśnie podstawa, na której zbudowaliśmy Comarch Open Platform, rozwiązanie entuzjastycznie przyjęte przez naszych partnerów. Kolejne zdobywane nagrody utwierdzają nas w przekonaniu, że nie ma odwrotu przed kolejną fazą cyfryzacji – ekosystemami zorientowanymi na klienta. mówi Grzegorz Urbański, Product Manager w Comarch Open Platform.

Polskie firmy IT cieszą się coraz większym międzynarodowym uznaniem. Powodów jest co najmniej kilka. Oprócz zatrudniania wysoko wykwalifikowanych specjalistów IT polskie software house’y wykorzystują najnowsze technologie i stosują efektywne metodyki pracy. Dobrze też znają swój rynek i otwarcie rozmawiają z klientami o ich potrzebach. Wreszcie – opracowują innowacyjne produkty. Wszystko to decyduje o sukcesie polskiej branży IT.
Uznanie klientów i ekspertów

O sukcesie Comarch Open Platform świadczy nie tylko liczba obecnie wykonywanych przez nas wdrożeń systemów, ale także fakt, że nasze rozwiązanie zostało docenione przez gremia jurorskie licznych konkursów. Dostrzegły one nasze wielopoziomowe podejście do doświadczenia klienta, ale także aspekty techniczne tych rozwiązań, takie jak elastyczność platformy pozwalającą na tworzenie kompletnych ekosystemów bankowości. Jesteśmy wdzięczni za to uznanie oraz za zaufanie naszych klientów, z którymi wspólnie wkraczamy w nowy etap bankowości cyfrowej. mówi Andrzej Przewięźlikowski, wiceprezes zarządu i dyrektor sektora Finanse w Comarch.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments