OVHcloud, europejski lider w dziedzinie chmury, ogłasza otwarcie nowej strefy przeznaczonej do obsługi produktów z certyfikatem SecNumCloud w swoim centrum danych w Gravelines we Francji. Nowa strefa, zaprojektowana z myślą o hostowaniu certyfikowanego przez Grupę rozwiązania SecNumCloud Hosted Private Cloud, uzupełnia istniejące strefy w Roubaix i Strasbourgu.

Oferowane przez OVHcloud rozwiązania Private Cloud otrzymały certyfikat SecNumCloud 3.2, przyznany przez Francuską Agencję ds. Cyberbezpieczeństwa (ANSSI). Tym samym firma odnowiła otrzymany wcześniej certyfikat SecNumCloud, który oferuje najwyższy standard bezpieczeństwa i ochrony danych przed zaawansowanymi cyberatakami dla klientów potrzebujących zaufanej chmury, co wpisuje się w realizację strategii firmy dotyczącej suwerennej chmury.

Najwyższe standardy ochrony danych

Dla wielu branż i instytucji publicznych chmura ma kluczowe znaczenie, służąc jako nośnik innowacji. Ponieważ obsługuje ona niezwykle szeroki zakres typów danych, w tym dane osobowe – takie jak m.in. sprawozdania finansowe, dane o dochodach, dane medyczne i biznesowe, własność intelektualna, po kopie zapasowe – zapotrzebowanie na zaufane usługi chmurowe stale rośnie.

OVHcloud od początku działa na rzecz zaufanej, przejrzystej i bezpiecznej chmury o najwyższym poziomie ochrony danych, inwestując w certyfikaty, jak np. ISO 27001, ISO 27701, C5 w Niemczech, ENS w Hiszpanii i AGID we Włoszech. W sektorach korzystających z danych wrażliwych, takich jak ochrona zdrowia, firma od dawna oferuje usługi z certyfikatem HDS (Health Data Hosting). Grupa oferuje również usługi w pełni chronione przed zagranicznym dostępem (tzn. spoza UE) poprzez kompletny region z trzema osobnymi centrami danych, należącymi do OVHcloud i przez nią zarządzanymi, które hostują certyfikowane produkty Private Cloud SecNumCloud.

Odpowiedź na rosnące potrzeby związane z zaufaną chmurą

Konsekwentne poszerzanie oferty SecNumCloud adresuje potrzeby zarówno administracji publicznej, jak i prywatnych przedsiębiorstw w zakresie ochrony danych i usług chmurowych, szczególnie w obszarach takich jak finanse i bankowość, zdrowie oraz cyberbezpieczeństwo.

Już ponad 80 klientów OVHcloud korzysta z oferowanych przez Grupę rozwiązań Private Cloud z certyfikatem SecNumCloud, wspierających firmy i instytucje w modernizacji ich rozwiązań informatycznych zgodnie z wytycznymi strategii „Chmura w centrum” („Cloud at the Center”), zgodnie z którą administracja publiczna powinna przechowywać dane osobowe i wrażliwe w chmurze z certyfikatem SecNumCloud.

Inwestycje, jakich dokonaliśmy w zakresie centrum danych i certyfikacji SecNumCloud, mają na celu dalsze oferowanie zaufanych usług chmurowych dla naszego ekosystemu i klientów, zarówno publicznych, jak i prywatnych, z zagwarantowaniem przedsiębiorstwom, instytucjom i obywatelom najwyższych standardów ochrony danych przed prawem eksterytorialnym. – podsumowuje Michel Paulin, dyrektor generalny OVHcloud.

Dalsze plany związane z certyfikacją SecNumCloud

Oprócz nowego centrum danych i otrzymania certyfikatu SecNumCloud 3.2 OVHcloud planuje wprowadzenie SecNumCloud w nadchodzącej ofercie serwerów dedykowanych (Bare Metal). Firma planuje również objęcie certyfikatem SecNumCloud całej swojej oferty 40 produktów Public Cloud, w tym Kubernetes, baz danych, usługi Data Platform i najnowszych rozwiązań w zakresie sztucznej inteligencji.

Na poziomie europejskim OVHcloud aktywnie przygotowuje europejski system certyfikacji European Union Certification Scheme (EUCS), który umożliwia użytkownikom chmury ten sam poziom przejrzystości i skutecznej ochrony przed eksterytorialnością.

Ochrona danych i zrównoważony rozwój

Rozwiązania OVHcloud z certyfikatem SecNumCloud oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony danych oraz są obsługiwane w centrach danych przyjaznych dla środowiska. Centra danych OVHcloud wykorzystują jedyny w swoim rodzaju model działania z zastosowaniem systemu chłodzenia wodą, dzięki któremu możliwe jest udostępnianie klientom ekologicznej chmury o wiodących w branży wskaźnikach efektywności zużycia energii i wody.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments