Rok 2024 to rok rewolucyjnych produktów klasy premium, którym towarzyszyć będą nowe, przyjazne dla środowiska rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję. Podczas imprezy In Search of Incredible – Transcendence w ramach targów CES® 2024 ASUS przedstawił najnowszą gamę innowacyjnych rozwiązań.

Wśród nowości znalazły się rewolucyjny Zenbook Duo (2024) – pierwszy na świecie 14-calowy laptop z dwoma ekranami OLED, laptopy ze sztuczną inteligencją i najnowszymi procesorami Intel Core™ Ultra lub AMD Ryzen™ z serii 8040, takie jak ASUS Zenbook 14 OLED czy ASUS Vivobook Pro 15 OLED, nowa seria ASUS Vivobook S oraz inne rozwiązania profesjonalne i dla graczy.

ASUS Zenbook Duo_ASUS Zenbook S 13 OLED_UX8406_UX5304_Set Up.png
Przedstawiono również rozwiązania biznesowe dostosowane do obecnych potrzeb klientów, takie jak odświeżone modele ASUS ExpertBook B5 oraz ASUS ExpertCenter D5, D7 i D9. Chromebook ASUS ExpertBook CX54 Plus jest pierwszym Chromebookiem z serii ExpertBook, a także pierwszym na świecie Chromebookiem Plus z procesorem Intel Core Ultra.

Z myślą o graczach zaprezentowano nowe laptopy TUF Gaming A16 i F16, a także poważny upgrade laptopa TUF Gaming A15 z 2023 roku. Komputery te wyposażone zostały w procesory Intel Core HX lub AMD z serii 8000 oraz karty graficzne GeForce RTX™ z serii 40.
W tym roku nie tylko kontynuowaliśmy naszą niezwykłą podróż w kierunku zrównoważonego rozwoju, ale także wykorzystaliśmy posiadaną wiedzę technologiczną w dziedzinie sztucznej inteligencji oraz strategiczne partnerstwo, by tworzyć innowacyjne rozwiązania w dziedzinach zastosowań konsumenckich, komercyjnych i gamingowych. Wraz z nadejściem nowej ery technologii opartych na sztucznej inteligencji, ASUS nieustannie dąży do wykorzystania swojej wiedzy i poprawy komfortu pracy każdego użytkownika

Osoby uczestniczące na żywo w wydarzeniu w Las Vegas będą miały możliwość zapoznania się z prezentowanymi podczas tej imprezy produktami, jak również podczas premiery Republic of Gamers (ROG) CES, w dniach od 8 do 11 stycznia 2024 r. w The Venetian Expo, Meeting Room #3102.

Premiera laptopów wykorzystujących sztuczną inteligencję i rozszerzone portfolio produktowe

ASUS pokazał imponującą gamę innowacyjnych urządzeń, dowodząc tym samym nieustannego zaangażowania firmy w przekraczanie kolejnych granic i dostarczania innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Laptopy ze sztuczną inteligencją wyposażone zostały w najnowocześniejsze procesory Intel Core Ultra. Pozwalają one użytkownikom na płynne zarządzanie złożonymi zadaniami, zwiększanie produktywności i korzystanie z zaawansowanych zabezpieczeń. Laptopy te nie są tylko urządzeniami przenośnymi – oznaczają one nową erę intuicyjnych i wydajnych komputerów zaprojektowanych z myślą o zaspokojeniu różnorodnych potrzeb współczesnych użytkowników i specjalistów.

Skupiając się na wpływie swojego portfolio produktów na zmiany, producent podkreślił konieczność dostarczania wyjątkowych rozwiązań, które wykraczają poza konwencjonalne ograniczenia. Firma przewiduje przyszłość, w której każdy będzie mógł cieszyć się przyjaznym, pełnym radości smart-życiem, ze szczególnym naciskiem na zrównoważony rozwój, innowacyjność i wzornictwo zorientowane na użytkownika.

Podczas wydarzenia zwrócono również uwagę na fakt implementacji przez firmę sztucznej inteligencji w ofercie laptopów konsumenckich i biznesowych, umożliwiając użytkownikom osiągnięcie płynności w korzystaniu z komputera i lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Wprowadzenie Intel Unison pozwoliło stworzyć ujednoliconą platformę, która łączy różne urządzenia, takie jak komputery PC, laptopy, tablety i smartfony, ułatwiając tym samym nawigację i dostęp do plików oraz aplikacji z dowolnego miejsca.

Procesory Intel Core Ultra, wyposażone w jednostkę przetwarzania neuronowego (NPU) skoncentrowaną na sztucznej inteligencji, stanowią potęgę w obszarze akceleracji obliczeń AI i uruchamiania programów chmurowych bazujących na sztucznej inteligencji. Przekłada się to na niezwykłą wydajność przy jednoczesnym uwzględnieniu kwestii energooszczędności. Postęp ten przyczynia się do wydłużenia żywotności baterii, wpisując się w bardziej przyjazne dla środowiska podejście.

Wykorzystując nowoczesne technologie, użytkownicy mogą liczyć na szybsze generowanie treści, uproszczoną analizę danych, usprawnioną wielozadaniowość i zwiększone bezpieczeństwo, co jest początkiem ery niespotykanych dotąd możliwości obliczeniowych.
INNOWACJE W LAPTOPACH

ASUS Zenbook Duo (2024): Dwa ekrany przyszłości

Rewolucyjny Zenbook Duo (2024) to pierwszy na świecie 14-calowy laptop z dwoma ekranami1, wyposażony w dwa identyczne panele dotykowe OLED. Dzięki odłączanej, pełnowymiarowej klawiaturze Bluetooth® ASUS ErgoSense z touchpadem, to niesamowite urządzenie charakteryzuje się designem skoncentrowanym na użytkowniku, który odmienia zasady wszechstronności w podróży. Nowy laptop z serii Intel Evo™ Edition doskonale łączy wielozadaniowość z wyjątkową mobilnością w lekkiej konstrukcji o wadze 1,35 kg2.

Zenbook Duo (2024) to dwa pełnowymiarowe ekrany ASUS Lumina OLED 16:10 o rozdzielczości 3K i częstotliwości odświeżania 120 Hz, które dzięki zintegrowanej podstawce i odłączanej klawiaturze mogą być używane w pionie lub poziomie, w kilku różnorodnych trybach – laptopa, podwójnego ekranu, pulpitu lub trybu udostępniania – sterowanych za pomocą intuicyjnego oprogramowania ASUS ScreenXpert. Bezprzewodowa klawiatura pozwala na pełne wykorzystanie przestrzeni roboczej lub umieszczenie jej na dolnym wyświetlaczu, aby uzyskać wrażenie tradycyjnego laptopa. Model Zenbook Duo (2024) maksymalizuje produktywność i zabawę nawet przez cały dzień.

Wewnątrz urządzenia znajdziemy procesor Intel Core Ultra 9 ze zintegrowaną jednostką NPU do akceleracji sztucznej inteligencji, 32 GB pamięci LPDDR5x, dysk SSD PCIe® 4.0 o pojemności do 2 TB, wytrzymałą baterię 75 Wh z funkcją szybkiego ładowania oraz system audio Dolby Atmos® z certyfikatem Harman Kardon. Układ NPU umożliwia obliczenia AI o niskim opóźnieniu, przyspieszając pracę wielozadaniową i czyniąc Zenbook Duo niezwykle wydajnym urządzeniem do pracy, tworzenia i rozrywki. Ogromna powierzchnia ekranu pozwala użytkownikom bez przeszkód uruchamiać wszystkie swoje ulubione aplikacje i mieć je na widoku jednocześnie. Zenbook Duo (2024) został zaprojektowany z myślą o wytrzymałości i ochronie środowiska. Do jego produkcji wykorzystano różnorodne materiały pochodzące z recyklingu, a jego wytrzymałość została przetestowana zgodnie z amerykańskimi standardami MIL-STD-810H, aby zmaksymalizować żywotność urządzenia.

ASUS Vivobook Pro 15 OLED (N6506), seria ASUS Vivobook S: Wydajny, stylowy i prosty w obsłudze

Kolejną atrakcją w segmencie urządzeń konsumenckich jest tegoroczna odsłona serii ASUS Vivobook, która obejmuje urządzenia ASUS Vivobook Pro 15 OLED i ASUS Vivobook S. Oferują one wyjątkową wydajność i najnowocześniejsze funkcje zaspokajając różne potrzeby użytkownika.

ASUS Vivobook Pro 15 OLED to gwarancja kreatywności i swobody rozgrywki dzięki najnowocześniejszym podzespołom: procesorowi Intel Core 9 Ultra ze zintegrowanym silnikiem NPU AI, karcie graficznej NVIDIA GeForce RTX 4060 z przełącznikiem MUX o niskim opóźnieniu, 24 GB pamięci RAM DDR5 oraz dyskowi SSD NVMe® o pojemności 2 TB. Urządzenie może pochwalić się zaawansowaną technologią chłodzenia ASUS IceCool Pro, która umożliwia uzyskanie do 125 W łącznej mocy obliczeniowej (TDP).

Sprzęt wyposażony został w wyjątkowy wyświetlacz 16:9 ASUS Lumina OLED 3K 120 Hz o żywych kolorach i krótkim czasie reakcji 0,2 ms. ASUS Vivobook Pro 15 OLED oferuje wiele przyjaznych dla użytkownika funkcji, takich jak wirtualne pokrętło ASUS DialPad, funkcje bezpieczeństwa kamery ASUS AiSense i technologię redukcji szumów AI dla wyraźniejszego dźwięku podczas konferencji. Ponadto oferuje szeroką gamę złączy wejść/wyjść, w tym Thunderbolt™ 4, USB-C® i Type-A, HDMI® 2.1 oraz łączność bezprzewodową WiFi 6E. Ze stylowym i wydajnym laptopem ASUS Vivobook Pro 15 OLED twórcy i gracze mogą wreszcie uwolnić swoją duszę profesjonalisty!

Seria ASUS Vivobook S to eleganckie, wydajne i lekkie laptopy Intel Evo Edition o trzech rozmiarach ekranu -14, 15,6 i 16 cali, które oferują najwyższej klasy rozwiązania dla osób poszukujących mobilności i natychmiastowej rozrywki. Niezwykłe opcje kolorystyczne i estetyka minimalistycznego high-endu sprawiają, że są one idealnym wyborem dla osób poszukujących równowagi między mobilnością a wydajnością. ASUS Vivobook S 14/15/16 Intel Evo Edition (S5406 / S5506 / S5606) są wyposażone w procesory Intel Core Ultra o TDP do 45 W i wbudowany moduł przetwarzania neuronowego (Intel AI Boost NPU), który zapewnia energooszczędną akcelerację dla nowoczesnych aplikacji AI.

Wersje ASUS Vivobook S 14/15/16 OLED (M5406 / M5506 / M5606) wyposażone zostały w procesory AMD Ryzen z serii 8040 z układem graficznym AMD RDNA™ 3, charakteryzujące się współczynnikiem TDP do 45 W i wbudowaną akceleracją Ryzen AI. Dzięki temu zapewniają wydajną pracę w nowoczesnych aplikacjach wykorzystujących sztuczną inteligencję. We wszystkich laptopach z serii ASUS Vivobook S znajdziemy dedykowany klawisz Copilot, który pozwala użytkownikom na łatwe korzystanie z narzędzi opartych na sztucznej inteligencji systemu Windows 11 – i to za jednym kliknięciem. Nowa odsłona serii ASUS Vivobook S posiada również funkcję alokacji pamięci, umożliwiając użytkownikom dostosowanie jej pojemności do iGPU maksymalnie do 8 GB, co może poprawić wydajność w grach i aplikacjach AI.

Modele (S5606 / M5606) zostały wyposażone także w wiodące na świecie wyświetlacze ASUS Lumina OLED o rozdzielczości do 3,2K z częstotliwością odświeżania 120 Hz, 100% gamutem DCI-P3 i certyfikatem DisplayHDR™ True Black 600. Ponadto komfortowa i stylowa klawiatura ASUS ErgoSense została wyposażona w konfigurowalne podświetlenie RGB oraz wyjątkowo duży touchpad ErgoSense. Podobnie jak w przypadku innych modeli ASUS Vivobook, w najnowszych modelach zwrócono również uwagę na komfort użytkownika: płaski zawias 180°, kamera na podczerwień z fizyczną przesłoną, kompleksowy zestaw portów wejścia/wyjścia oraz realistyczny system audio Dolby Atmos® z wydajnymi głośnikami stereo z certyfikatem Harman Kardon. Najnowsze modele Vivobook przygotowane są na długie dni pracy bez ładowarki – wyposażone zostały w wyjątkowo wytrzymałe i szybko ładujące się baterie.

ASUS Zenbook 14 OLED (UX3405 / UM3406) to ultramobilny laptop klasy premium z procesorami Intel lub AMD. Zenbook 14 OLED, w zależności od wersji, wyposażony został w najwyższej klasy procesor Intel Core Ultra 9 i układ graficzny Intel Arc™ lub najnowszy procesor AMD Ryzen z serii 8040 z układem graficznym AMD RDNA 3. Oba procesory oferują najnowsze osiągnięcia w dziedzinie dedykowanej sprzętowej akceleracji AI, z wbudowanymi silnikami AI optymalizującymi zarówno wydajność, jak i energooszczędność. Zenbook 14 OLED waży jedynie 1,2 kg i mierzy zaledwie 14,9 mm grubości. Pozwala on wykorzystać każdą chwilę dzięki udoskonalonej baterii o wydłużonej żywotności i pojemności 75 Wh.

Sprzęt oferuje także pełną gamę portów wejścia/wyjścia, w tym dwa porty Thunderbolt™ 4 (UX3405) lub USB4® (UM3406), USB 3.2 Gen 1 Type-A, HDMI® 2.1 (TMDS) oraz gniazdo audio 3,5 mm. Za niesamowite wrażenia audiowizualne odpowiedzialny jest ekran 3K ASUS Lumina OLED 120 Hz oraz głośniki super-linear. Przyjazny dla użytkownika design obejmuje wygodną funkcję logowania za pomocą twarzy, kamerę FHD IR z fizyczną przesłoną zapewniającą prywatność oraz cichą klawiaturę ASUS ErgoSense z dużym touchpadem ErgoSense. Całość została zaprojektowana z myślą o zrównoważonym rozwoju – do stworzenia laptopa i jego opakowania wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu. Sprzęt przeszedł też szereg amerykańskich wojskowych testów wytrzymałościowych.

ZAAWANSOWANE ROZWIĄZANIA BIZNESOWE OPARTE NA AI

ASUS ExpertBook B5 (B5404 / B5604): Biznesowy laptop napędzany sztuczną inteligencją
ASUS pokazał również laptop ExpertBook B5 – napędzany sztuczną inteligencją laptop dla biznesu, który na nowo określa przenośne standardy wydajności. Jest on dostępny zarówno w wersji 14-, jak i 16-calowej. Sercem ExpertBooka B5 jest najnowszy procesor Intel Core Ultra 7, wzbogacony o trzy silniki sztucznej inteligencji napędzające nadchodzącą generację funkcji biznesowych, a także ulepszone zabezpieczenia oparte o AI.

Na jego pokładzie znajdziemy m.in. opcjonalną kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2050, dwa dyski SSD oraz 64 GB pamięci RAM DDR5 typu dual SO-DIMM, co czyni go idealnym narzędziem do podnoszenia produktywności i usprawniania codziennych zadań biznesowych. Zamknięty w niezwykle lekkiej, wykonanej w całości z metalu obudowie o wadze od 1,29 kg dla wariantu 14-calowego, model B5 jest pieczołowicie zaprojektowanym rozwiązaniem łączącym zwiększoną przez AI wydajność z niezrównaną mobilnością. Konstrukcja ze stopu magnezu i aluminium została przetestowana pod kątem zgodności z amerykańskimi standardami wojskowymi MIL-STD. Najnowszy model posiada również obsługę łączności bezprzewodowej 4G LTE i WiFi 7 (tylko model CMA), gwarantując profesjonalistom bezproblemową pracę w trakcie podróży służbowych.

ExpertBook B5 to laptop inny niż tradycyjne urządzenia. Oferuje bogatą ilość złączy wejścia/wyjścia, w tym port Thunderbolt 4, obsługę trzech zewnętrznych wyświetlaczy 4K, a także port RJ45 Ethernet do zastosowań biurowych. Model B5 wyposażony został również w zawias 180° i ekran dotykowy 16:10 kompatybilny z rysikiem MPP 2.0. Zastosowano w nim również inteligentne technologie konferencyjne, takie jak system kamer ASUS AiSense IR, system redukcji szumów AI, opcje ASUS Private View oraz czytnik Smart Card. ExpertBook B5 daje profesjonalistom z branży poczucie niezawodności i wielozadaniowości. Doskonale łączy w sobie najnowocześniejsze technologie, bezpieczeństwo, mobilność i superszybką komunikację, które zamknięto w zgrabnej i eleganckiej obudowie.

ASUS ExpertBook CX54 Chromebook Plus (CX5403): Pierwszy na świecie Chromebook Plus z procesorem Intel Core Ultra

Nowy ASUS ExpertBook CX54 Chromebook Plus to dowód na innowacyjność i ekologiczne podejście, skierowany do liderów i profesjonalistów średniego szczebla, którzy wchodzą w nową erę doskonałości. Model ten jest jednym z pierwszych urządzeń z serii Expert, napędzanym przez najnowsze procesory Intel Core Ultra, wyposażonym w 16 GB pamięci RAM LPDDR5X, 512 GB pamięci masowej oraz łączność bezprzewodową WiFi 6E, umożliwiającą płynną współpracę w trybie online i offline.

CX54 to nie tylko urządzenie, ale też symbol ekologicznego wzornictwa. Do jego produkcji wykorzystano energię odnawialną i 30% ekologicznych materiałów PIR. Urządzenie waży zaledwie 1,3 kg, a jego precyzyjnie wykonana, w pełni metalowa obudowa ma kolor Fog Silver, podkreślający estetykę klasy premium. Z myślą o potrzebach pracowników zdalnych, model CX54 został wyposażony w 14-calowy wyświetlacz WQXGA NanoEdge o proporcjach 16:10, 89-procentowym współczynniku screen-to-body ratio i 100-procentowym gamucie DCI-P3. Ekran dotykowy obsługuje również rysik USI do kreatywnych zastosowań.

Sprzęt ma dwa porty Thunderbolt 4, dwa porty USB 3.2 Gen 2 i port HDMI 2.1, co pozwala na podłączenie nawet trzech monitorów 4K i dodatkowych urządzeń, nadając nowy wymiar produktywności Chromebooków. Kamera 8 MP i narzędzia wideo oparte na sztucznej inteligencji sprawiają, że CX54 umożliwia prowadzenie prezentacji w każdych warunkach. Czujnik linii papilarnych, ochrona kamery internetowej, układ Google Titan C2 Security oraz narzędzia do zarządzania na poziomie korporacyjnym, takie jak Zero-Touch Enrollment i Google Admin Console, zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa danych. ASUS ExpertBook CX54 Chromebook Plus to nie tylko zwykły laptop – to zaawansowane urządzenie łączące w sobie wydajność, bezpieczeństwo i mobilność. To najlepszy partner dla profesjonalistów podróżujących służbowo, pracujących w domu czy w biurze, gwarantujący doskonałość gdziekolwiek jesteś.

Seria ASUS ExpertCenter D5/D7/D9: Przemyślana konstrukcja, wydajność, ekologiczne rozwiązania komputerowe

ASUS ExpertCenter D7 SFF (D700SER) i ASUS ExpertCenter D9 Mini Tower (D901MDR) to połączenie wysokiej jakości i funkcjonalności. Elegancka, ultrakompaktowa konstrukcja o pojemności odpowiednio 8,6 l i 15,9 l zwiększa biurową produktywność bez żadnych kompromisów. Przemyślany design jest obecny tutaj niemal w każdym aspekcie, od kompaktowych rozmiarów po najnowsze procesory Intel 14. generacji z serii Raptor Lake Refresh S i pełnowymiarową kartę graficzną NVIDIA RTX 4060, zapewniając tym samym optymalną wydajność przy dużych obciążeniach, a także zachowując odpowiedni balans między estetyką, możliwościami adaptacji i całkowitą wydajnością. Nie chodzi jednak tylko o surową moc obliczeniową, ale także o uproszczenie zarządzania infrastrukturą IT.

Projekt ASUS Tool-Free Design, w połączeniu z innowacyjnym rozmieszczeniem wewnętrznych podzespołów i okablowaniem, zwiększa zarówno wydajność jak i możliwości dalszej rozbudowy, odciążając tym samym pracowników działu IT. Na pierwszym planie postawiono bezpieczeństwo – opcjonalne układy TPM, gniazda blokady Kensington, usługa ASUS Pre-Deployment Service (APDS) i usługa ASUS Endpoint Management Service (AEMS), które chronią firmy przed naruszeniem bezpieczeństwa danych. Ukłonem w stronę ochrony środowiska jest fakt, że komputery ExpertCenter zostały wykonane z przyjaznego dla środowiska materiału PCR, nowego zasilacza TFX Platinum o mocy 500 W oraz inteligentnego wentylatora, który zwiększa wydajność energetyczną. Ponadto spełniają one amerykańskie standardy wojskowe MIL-STD 810H, zapewniając najwyższą wytrzymałość w każdym środowisku pracy.

Komputery stacjonarne z serii ASUS ExpertCenter łączą w sobie niezrównaną moc obliczeniową, bezpieczeństwo i ekologiczne rozwiązania komputerowe. Seria ASUS ExpertCenter to coś więcej niż tylko komputery stacjonarne – to obraz postępu, w którym przemyślane konstrukcje współgrają z wydajnością i zrównoważonym rozwojem, zmieniając przyszłość komputerów do zastosowań komercyjnych.

ROZWIĄZANIA ASUS POZWALAJĄ NA POPRAWĘ JAKOŚCI ŻYCIA I NIEZRÓWNANĄ INNOWACYJNOŚĆ

ASUS sprawnie wkomponował swoje urządzenia peryferyjne i akcesoria w różnorodne portfolio produktów, demonstrując tym samym zaangażowanie marki w dostarczanie nowatorskich rozwiązań technologicznych. Dostrzegając znaczenie tych komponentów jako krytycznych z punktu widzenia użytkownika elementów, ASUS starannie projektuje klawiatury, myszy, adaptery, stacje dokujące i wiele innych. Produkty te tworzone są z myślą o płynnej adaptacji do różnych środowisk cyfrowych, zaspokajając unikalne potrzeby użytkowników z najróżniejszych branż.

Opierając się na filozofii Design Thinking, firma wprowadza innowacje, które uzupełniają i zwiększają funkcjonalność oraz wygodę podczas wykonywania codziennych zadań. ASUS konsekwentnie przesuwa granice, koncentrując się na praktycznych i kreatywnych sposobach poprawy komfortu życia i pracy swoich klientów.

Stacja dokująca ASUS Triple 4K Thunderbolt™ 4: Rozwiązanie 12 w 1 dla twórców

Stacja dokująca ASUS Triple 4K Thunderbolt™ 4 Dock to kompleksowe rozwiązanie 12 w 1, które na zawsze odmieni Twoją przestrzeń roboczą. Wyposażona w dwa porty HDMI 2.1, obsługuje wiele wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości, na przykład 8K przy częstotliwości odświeżania 60 Hz, dwa monitory 4K przy częstotliwości odświeżania 120 Hz lub trzy monitory 4K przy częstotliwości odświeżania 60 Hz.

Dzięki transferowi danych z prędkością do 40 Gb/s i obsłudze dwóch kart SD, ułatwia skuteczne zarządzanie danymi. Ta uniwersalna stacja dokująca oferuje również port Ethernet 2,5 Gb/s umożliwiający szybkie połączenie z siecią oraz inteligentne ładowanie do 100 W umożliwiające zasilanie urządzeń. Stylowa aluminiowa obudowa – z regulowaną podstawą z pokrętłem blokującym, które umożliwia przymocowanie jej do krawędzi biurka lub tylnej części monitora, łączy w sobie styl z funkcjonalnością, dzięki czemu jest doskonałym narzędziem do nieprzerwanej pracy.

LAPTOPY ASUS TUF GAMING OFERUJĄ NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ ROZGRYWKI

ASUS TUF Gaming A16 FA607 i ASUS TUF Gaming F16 FX607: Niezawodna gamingowa platforma mobilna dla każdego gracza

ASUS TUF Gaming F16 to niezwykły laptop gamingowy zaprojektowany z myślą o niezapomnianych wrażeniach z gier, oferujący najwyższą wydajność, wytrzymałość klasy wojskowej i zaawansowaną technologię wyświetlania. Model ten jest wyposażony w najnowszy procesor Intel Core i9 14. generacji 14900HX oraz kartę graficzną NVIDIA RTX 4070 z technologią NVIDIA Advanced Optimus, dzięki czemu z łatwością i niezwykłą finezją poradzi sobie z najbardziej wymagającymi grami. Jego odpowiednik z procesorem firmy AMD – ASUS TUF Gaming A16 FA607 – jest wyposażony w układ Ryzen 9 7845HX i kartę graficzną NVIDIA RTX 4070 z technologią NVIDIA Advanced Optimus, oferując niezwykłą wydajność w grach wymagających dużej ilości mocy obliczeniowej.

Oba laptopy zostały stworzone z uwzględnieniem wojskowych standardów MIL-STD-810H, zapewniając wyjątkową trwałość i niezawodność podczas intensywnego grania. Niezwykle wytrzymała konstrukcja jest wyposażona w 84-łopatkowe wentylatory Arc Flow i filtr przeciwpyłowy, które skutecznie odprowadzają ciepło, zapewniając optymalną wydajność podczas długich sesji gamingowych. Laptopy TUF Gaming F16 i A16 mają oszałamiający 16-calowy wyświetlacz o proporcjach 16:10 i wysokiej częstotliwości odświeżania do 165 Hz. Dzięki opcjom wyświetlania FHD lub 2.5K IPS, gracze będą mogli cieszyć się ostrością szczegółów, żywymi kolorami i szybkim czasem reakcji 3 ms, wzmocnionym przez technologię NVIDIA G-SYNC® dla zapewnienia płynnej rozgrywki. Ponadto, laptopy te oferują niezwykły stosunek ekranu do obudowy na poziomie 90%, zapewniając niezwykle immersyjne doznania wizualne.

TUF Gaming A16 wzbogaca doznania gamingowe dzięki technologiom Hi-Res Audio i Dolby Atmos®, dostarczając tym samym bogaty i pełen detali dźwięk. Posiada wbudowaną kamerę HD umożliwiającą bezproblemową komunikację podczas rozgrywki, dysk SSD PCIe 4.0 o pojemności 2 TB do przechowywania dużej ilości danych oraz obsługę Thunderbolt 4 dla zapewnienia różnorodnych opcji komunikacji. Oba laptopy zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej wydajności, oferując dwukanałową pamięć RAM DDR5-5600 MHz i do 2 TB PCIe 4.0 SSD dla zapewnienia wydajnego multitaskingu i szybkiego przetwarzania danych. ASUS TUF Gaming F16 i TUF Gaming A16 stanowią przykład zaangażowania w dostarczanie najwyższej klasy wrażeń gamingowych, przekraczając oczekiwania i na nowo definiując możliwości mobilnej rozrywki. Użytkownicy, którzy korzystają z tych urządzeń, mogą uwolnić swój gamingowy potencjał w dowolnym miejscu i czasie.

ASUS TUF Gaming F15/17 i A15/17 (FX507/707 i FA507/707): Wydajny i wytrzymały
Laptopy ASUS TUF Gaming F15/17 i A15/17 są wyposażone w procesory Intel Core i9 13900H (F15/17) albo AMD Ryzen 9 Zen 4 (A15/17). Najnowszy procesor graficzny GeForce RTX z serii 40 zapewnia użytkownikom wyjątkowo płynną rozgrywkę i wysoką liczbę klatek na sekundę nawet przy rozdzielczości 1440p. Dedykowany przełącznik MUX i NVIDIA Advanced Optimus, w połączeniu z technologią DLSS opartą na sztucznej inteligencji, gwarantują ultrapłynny ruch i większą liczbę klatek na sekundę w grach obsługujących te funkcje. Przełącznik MUX z technologią NVIDIA Advanced Optimus zwiększa także osiągi laptopa, umożliwiając automatyczne wyłączanie zintegrowanego układu graficznego podczas grania, co poprawia wydajność i zmniejsza opóźnienia.
Wszystkie modele z linii 2024 mają obecnie przełącznik MUX, który ułatwia zwiększenie pojemności pamięci masowej poprzez wykorzystanie pustego gniazda

M.2 NVMe PCIe Gen 4×4 SSD. Ulepszony system chłodzenia w modelach 2024 składa się z podwójnych wentylatorów Arc Flow o 84-łopatkowej konstrukcji, które zapewniają przepływ powietrza większy o 13% niż w poprzednich generacjach i pracują cicho. Projekt ten daje również dostęp do większej mocy docelowej GPU, dając graczom przewagę w kwestii wydajności. Rodzina ASUS TUF Gaming, wyposażona w najnowsze ulepszenia, zapewnia graczom przewagę w gamingowym świecie w 2024 roku.

Dążenie do wysokiej jakości i zrównoważonego rozwoju

ASUS zwiększa dbałość o jakość produkowanych laptopów konsumenckich oraz biznesowych z linii na rok 2024, poddając je rygorystycznym testom militarnym MIL-STD 810H pod kątem wytrzymałości. Przeprowadzenie tych szeroko zakrojonych testów potwierdza zaangażowanie firmy w zapewnianie długotrwałych rozwiązań i doskonałych doświadczeń użytkownika.

W trakcie premiery zaprezentowano nie tylko najnowsze rozwiązania technologiczne firmy, lecz także podkreślono jej nieustające zaangażowanie w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Pod hasłem In Search of Incredible: Transcendence, ASUS przedstawił szereg inicjatyw ESG, integrujących zrównoważony rozwój w produktach, operacjach i działaniach redukujących emisję dwutlenku węgla. Celem firmy jest osiągnięcie zerowego poziomu emisji netto, czego dowodem jest niedawne przyznanie jej tytułu EPEAT Climate+ Champion, podkreślającego proaktywną postawę na rzecz ochrony środowiska.

Poprzez wyznaczenie ambitnych, krótkoterminowych celów redukcji emisji opartych na badaniach naukowych potwierdzonych przez cenioną organizację SBTi, ASUS demonstruje swoją determinację w łagodzeniu wpływu na klimat. Program ASUS Carbon Partner Services, niedawno wprowadzony na Tajwanie wraz z laptopami ExpertBook B9403 i ExpertCenter D9 całkowicie redefiniuje wkład biznesu w neutralność węglową, oferując skuteczne rozwiązania dzięki zweryfikowanym i wysokiej jakości kredytom węglowym oraz umożliwiając klientom zmniejszenie ich wpływu na środowisko naturalne.

Działania firmy ASUS na rzecz zrównoważonego rozwoju zyskały globalne uznanie, między innymi przez Financial Times jako Lidera Klimatycznego w regionie Azji i Pacyfiku oraz włączenie do Corporate Knights Clean 200 Index. Będąc pionierem w dziedzinie zrównoważonych technologii, ASUS może pochwalić się wieloma przełomowymi inicjatywami, takimi jak pierwszy na świecie laptop neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, laptopy z serii Bamboo, a także wprowadzony na rynek w 2022 roku pierwszy zweryfikowany laptop biznesowy neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.

Firma aktywnie stosuje materiały z recyklingu w produkcji i pakowaniu, wykorzystując ponad 1600 ton plastiku PCR od 2017 roku i ponad 20 000 ton papieru z recyklingu tylko w 2022 roku. Zaangażowanie firmy ASUS w zmniejszanie wpływu na środowisko jest widoczne w recyklingu ponad 40 000 ton e-odpadów od 2019 roku. W rezultacie przychody z produktów przyjaznych dla środowiska przekroczyły 87,2% kwalifikowanych przychodów w 2022 r., co podkreśla ciągły postęp w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym w celu zminimalizowania wpływu na środowisko.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments