Allegro, największy marketplace pochodzący z Europy, podpisało długoterminową umowę z R.Power, jednym z największych niezależnych producentów energii w Polsce. Umowa zabezpiecza cenę ponad 200 GWh zielonej energii elektrycznej wyprodukowanej przez farmy fotowoltaiczne R.Power między 2025 a 2035 rokiem, pozwalając w tym czasie Allegro na ograniczenie emisji CO2e aż o blisko 150 tys. ton.

“Zabezpieczyliśmy jako Allegro nie tylko cenę pakietu GWh energii, który mogłaby zaspokoić roczne potrzeby 100 tys. gospodarstw domowych, ale też wdrażanie naszych celów klimatycznych. Są to cele, które Allegro jako pierwsza firma z branży e-commerce i technologicznej w Polsce oparło o ambitną ścieżkę 1,5 stopnia i które zostały zaakceptowane przez Science Based Targets Initiatives (SBTi) jako cele oparte na nauce. Umowa z R.Power jest częścią naszego planu dekarbonizacji, w ramach którego zobowiązaliśmy się do redukcji emisji we własnych operacjach o 38% w odniesieniu do roku 2021. powiedziała Anna Gorączka, Group Sustainability & ESG Manager w Allegro.

Umowa została podpisana w formule virtual Power Purchase Agreement (vPPA). To efektywne narzędzie zapewniające stabilność cenową energii i umożliwiające pozyskanie finansowania bankowego na rozwój innych projektów energetycznych. Umowa zabezpiecza też  gwarancję pochodzenia energii na rzecz Allegro przez cały okres jej trwania.

R.Power to niezależny producent energii słonecznej działający w Polsce, Rumunii, Włoszech, Portugalii, Hiszpanii i Niemczech. Firma obejmuje swoją działalnością całą wartość łańcucha dostaw energii słonecznej, w tym rozwijanie elektrowni fotowoltaicznych. Portfel farm fotowoltaicznych, które dostarczą zieloną energię dla Allegro, będzie serwisowany przez firmę Nomad Electric.

Umowa z Allegro to kolejny istotny kontrakt PPA (Power Purchase Agreement), podpisany przez R.Power w ostatnich miesiącach. Długoterminowe umowy dostaw energii stanowią jeden z naszych priorytetów rozwoju. Jako Grupa, dążymy do świadczenia przedsiębiorstwom ekologicznych rozwiązań, które nie tylko zabezpieczają ich ceny energii, ale także wspierają realizację celów związanych z ESG. R.Power specjalizuje się w dostarczaniu długoterminowych umów zakupu energii dla przedsiębiorstw, natomiast nasza spółka z Grupy, Quanta Energy, oferuje kompleksowe doradztwo w zakresie transformacji energetycznej oraz dostarcza rozwiązania „solar-as-a-service” dla dużych klientów komercyjnych i przemysłowych.

Deloitte Polska pełnił rolę głównego doradcy transakcyjnego, wspierającego Allegro również przy strukturyzacji vPPA oraz w obszarze rachunkowości i podatków. Negocjacje wspierała Kancelaria Raczyński, Skalski & Partners sp. p. i DZP.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments