Budowa biurowca VIBE u zbiegu ulic Kolejowej i Towarowej weszła w kolejny etap. Znikają rusztowania, a oczom przechodniów ukazują się fragmenty elewacji budynku, która nawiązuje do industrialnej historii Woli. Najnowszy budynek Ghelamco dostarczy przyszłym najemcom 15 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej i jako pierwszy w Polsce otrzyma swoje własne muzyczne DNA.

Materiały w odcieniach brązu, a także pionowe i poziome podziały, nadają elewacji industrialnego charakteru, nawiązując tym samym do tradycji dzielnicy oraz samego miejsca. Przed kilkudziesięcioma laty na terenie, na którym powstaje biurowiec, znajdowały się bowiem tory i bocznice kolejowe obsługujące stojący obok dworzec towarowy. Dziś przypominają już o tym jedynie nazwy ulic: Towarowa i Kolejowa, w których narożniku powstaje VIBE. Równocześnie wewnątrz budynku trwają prace wykończeniowe i instalacyjne.

Projektując VIBE’a myśleliśmy o symbolicznym odniesieniu się do ciekawej, a powszechnie nieznanej przeszłości tego miejsca. Architektura wnętrz i wygląd elewacji powstawały również z udziałem agencji kreatywnej i Wojciecha Urbańskiego, którzy zainspirowali nas swoim pomysłem na identyfikację dźwiękową i wizualną. Dzięki temu uzyskaliśmy projekt nowoczesny, a zarazem lokalny w swym charakterze. Z niecierpliwością wyczekujemy otwarcia budynku dla pierwszych najemców, z którymi już podpisaliśmy umowy. Zainteresowanie inwestycją jest duże, ponieważ to projekt wyjątkowy. Jako pierwszy biurowiec w Polsce otrzyma własną audiosferę rezonującą w jego wnętrzach, nadającą mu unikalny i osobliwy charakter. VIBE przyciąga też centralną, znakomicie skomunikowaną lokalizacją oraz najwyższym komfortem użytkowania, dzięki wykorzystaniu inteligentnych i zielonych rozwiązań zgodnych z wymogami ESG. Wierzymy, że będzie idealnym miejscem pracy. – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland. 

VIBE jest projektem miastotwórczym. Ważną częścią drugiego etapu będzie ogólnodostępny skwer miejski z pasażem i wolnostojącym pawilonem gastronomiczno-kulturalnym. Pierwszy etap kompleksu zostanie ukończony na przełomie I i II kwartału 2024 roku. Za projekt budynku odpowiada pracownia architektoniczna PIG Architekci.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments