Warszawiacy wybrali Warszawiankę Roku 2023. Tegoroczna zwyciężczyni plebiscytu to filozofka i wykładowczyni akademicka – doktor Katarzyna Kasia. Laureatka odebrała prestiżową statuetkę z rąk prezydenta m.st. Warszawy, Rafała Trzaskowskiego podczas uroczystej gali, która odbyła się w „Małej Warszawie”.

Dla mnie ta edycja naszego plebiscytu jest wyjątkowa, bo odbywa się w wyjątkowym czasie. W momencie, którym głos kobiet w całym kraju, a szczególnie w Warszawie wybrzmiał tak mocno i pozwolił całkowicie odwrócić kierunek zmian w Polsce. Jestem przekonany, że na kobiety w całej Polsce czekają lepsze czasy. Czasy poszanowania ich godności, respektowania ich prawa i liczenia się z ich zdaniem. Nie inaczej będzie w Warszawie – mieście, które zawsze w sposób szczególny traktuje kobiety. To nasze zobowiązanie, które traktujemy priorytetowo – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Wyniki konkursu Warszawianka Roku 2023 zostały ogłoszone we wtorek wieczorem podczas uroczystej gali, na której obecne były nominowane oraz m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, wiceprezydentki Renata Kaznowska i Aldona Machnowska-Góra oraz Beata Michalec, radna m.st. Warszawy.

Tegoroczna laureatka to warszawianka, która z miastem jest związana metryką, wykształceniem i sercem…oraz pracą. Uczy kobiety, jak walczyć o swoje prawa, uczy mężczyzn, jak funkcjonować w prawdziwym równouprawnieniu. Jej zawodem jest zmiana świata na lepszy. Warszawianka Roku 2023 przekonuje, że zmiana zaczyna się od słowa. A jej słowa są głośno słyszalne. – mówił o laureatce Rafał Trzaskowski.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments