Plot Twist, notowany na NewConnect producent najbardziej wyczekiwanej gry na Xboxa, przedstawił wyniki za III kwartał 2023 roku. W raportowanym okresie spółka odnotowała 249 tys. zł przychodów netto i 148 tys. zł zysku netto. W sprawozdaniu skonsolidowanym wskazany został wynik netto na poziomie 98 tys. zł.

Narastająco za trzy kwartały firma zaraportowała 4,49 mln zł przychodów netto i 2,84 mln zł zysku netto (w sprawozdaniu skonsolidowanym 2,77 mln zł zysku netto). Główny wpływ na wynik finansowy miała premiera autorskiej gry – The Last Case of Benedict Fox. Budżet produkcji wyniósł 6 mln zł, a w kilka dni po premierze Plot Twist odzyskało wszystkie środki zainwestowane w produkcję tytułu. Jednostkowe przychody ze sprzedaży produktów w trzech kwartałach stanowiły wartość 10,8 mln zł. Obecnie Studio pracuje nad kolejnymi produkcjami, a także wersją na PlayStation swojego ostatniego hitu. Ostatnie miesiące to bardzo aktywny czas pracy nad autorskimi projektami.

Efekty udanej premiery The Last Case Of Benedict Fox zaczynają być widoczne w naszych wynikach. Obecnie pracujemy nad wersją gry dedykowaną platformie PlayStation 5. Szacujemy, że będzie to premiera 2.0 naszego tytułu i znacząco zwiększy zainteresowanie projektem. Szacujemy, że premiera wersji na konsole Sony nastąpi w pierwszym kwartale przyszłego roku. Warto zaznaczyć, że w ostatnich dniach zawarliśmy porozumienie z Rouge Games, dotychczasowym wydawcą The Last Case Of Benedict Fox. Na jego mocy zyskaliśmy możliwość realizowania procesu wydawniczego gry we własnym zakresie, co mamy nadzieję, że przełoży się na wyniki finansowe spółki w przyszłości. – mówi Paweł Czapla, prezes Plot Twist.

Paweł Czapla, prezes zarządu Plot Twist SA

The Last Case of Benedict Fox to obecnie najważniejsza produkcja Plot Twist. Historia rozgrywa się w 1925 roku w Bostonie. Rozgrywka to połączenie przygód w świecie realnym i nadprzyrodzonym. Od premiery gry zostały wydane aktualizacje, które miały pozytywny wpływ na oceny graczy.

Obecnie Plot Twist pracuje nad wersją gry dedykowaną PlayStation 5 oraz kolejnymi tytułami.

Po premierze gry na Play Station ogłosimy szczegóły kolejnych projektów, nad którymi pracujemy. Obecny okres możemy określić momentem największych inwestycji w nasz katalog gier. Bez wątpienia po ostatniej premierze dysponujemy ogromnymi zasobami w postaci doświadczenia i oczekiwań graczy. – dodaje Paweł Czapla.

Zespół Plot Twist tworzy 30 osób. W planach studia jest stworzenie drugiego zespołu produkcyjnego i zwiększenie zatrudnienia. Najistotniejszym wydarzeniem w III kwartale br. był debiut Spółki na rynku regulowanym NewConnect. Uroczystość odbyła się 26 września.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments