„Przetestuj przed zakupem” to nowa usługa Plenti – platformy technologicznej, zajmującej się wypożyczaniem elektroniki użytkowej. Spółka uruchomiła ją we współpracy z firmą Samsung. Usługa pozwala przetestować wybrane flagowe modele bezpośrednio przed ich zakupem, wynajmując je w aplikacji Plenti. Ta inicjatywa otwiera przed spółką nowe możliwości w zakresie współpracy biznesowej z dostawcami sprzętu elektronicznego.

Na rynku motoryzacyjnym standardem jest jazda próbna przed zakupem nowego samochodu z salonu. Chcemy ten standard przenieść na rynek sprzętu elektronicznego i umożliwić — dzięki platformie wynajmu elektroniki Plenti — testowanie topowych modeli sprzętu przed podjęciem decyzji o ich zakupie. Tego typu współpraca umożliwia producentom łatwiejsze dotarcie do klientów z nowymi produktami. Cieszymy się, że do projektu dołączył Samsung – jeden z największym na świecie dostawców elektroniki użytkowej. Razem jesteśmy w stanie uczynić technologię bardziej dostępną niż kiedykolwiek wcześniej. – mówi Wojciech Rokosz, CEO Plenti.

Usługa „Przetestuj przed zakupem” otwiera przed Plenti nowe możliwości współpracy biznesowej z partnerami z rynku sprzętu elektronicznego. Za pośrednictwem platformy Plenti mogą oni udostępnić swoim klientom krótkoterminowe wypożyczanie urządzeń w celu przetestowania przed zakupem. Może to pomóc w podjęciu decyzji o zakupie, szczególnie w przypadku droższych, flagowych modeli elektroniki.

Wraz z firmą Plenti wprowadziliśmy możliwość przetestowania urządzenia przed zakupem. Dzięki temu, klient może sprawdzić, jak Galaxy Z Flip5 lub Galaxy Z Fold5 sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, poznając wszystkie jego niepowtarzalne funkcje. Własne doświadczenie jest cenniejsze od opinii innych. – mówi Anna Orlicka-Kubów, Retail Manager Samsung Brand Stores.

Klienci, którzy chcą przetestować nowe urządzenia Samsung, powinni udać się do jednego z salonów Samsung Brand Store. Otrzymają w nim specjalny kod na wynajem dwóch wybranych modeli urządzeń marki Samsung na platformie Plenti. Okres wypożyczenia to maksymalnie 7 dni. Po zakończeniu testów klienci mogą zakupić w salonie nowe urządzenie z atrakcyjną zniżką.

Plenti to lider polskiego rynku wynajmu elektroniki użytkowej. Z platformy, która umożliwia dostęp do elektronik w oparciu o miesięczny abonament, korzysta już ponad 150 tys. użytkowników. Mają dostęp do ponad 3 tys. urządzeń z takich kategorii jak telefony komórkowe, komputery, kamery, sprzęt mobilny czy drony. Klienci mogą wynająć je na okres od jednego do dwunastu miesięcy. Spółka rozwija również ofertę dla klientów biznesowych, dla których przygotowała rozwiązanie, będące alternatywą dla popularnego leasingu.

Firma prowadzi również innowacyjny program Plenti Partners. Dzięki niemu umożliwia osobom, prowadzącym działalność gospodarczą oraz małym i średnim przedsiębiorstwom zarabianie na wynajmie elektroniki użytkowej. Partnerzy kupują sprzęt, wynajmują go następnie Plenti, otrzymują za to stałe wynagrodzenie (niezależnie od tego czy ich sprzęt jest w danym okresie wypożyczany). Plenti bierze na siebie również ubezpieczenie i serwisowanie urządzeń partnerów, a na koniec okresu współpracy je od nich wykupuje. Uczestnicy programu mają zapewnione stabilne źródło dochodu na szybko rosnącym rynku wynajmu elektroniki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments