Beata Idem, Schroders

Schroders chce nadal umacniać pozycję jednej z największych globalnych firm inwestycyjnych pod względem aktywów w Polsce. Oferuje na polskim rynku ponad 100 strategii inwestycyjnych i planuje wprowadzenie kolejnych produktów, poinformowała ISBnews Head of Northern CEE & Mediterranean, Schroders Beata Idem.

Mamy ponad 600 strategii inwestycyjnych na świecie i ponad 100 oferujemy w Polsce. Zawsze mieliśmy lokalne podejście, dlatego aż 26 funduszy jest dostępnych w walucie polskiej bez ryzyka walutowego, co daje polskim klientom możliwość świetnej dywersyfikacji globalnej bez narażenia na zmiany kursowe. Planujemy wprowadzić do oferty w Polsce 2 kolejne fundusze, ale na teraz nie mogę skomentować jakie i kiedy” – powiedziała ISBnews Idem. 

Dodała, że skupia się na funduszach w polskiej walucie jako dostosowanie do potrzeb lokalnych. „W tej gamie dodajemy co jakiś czas nowe strategie i stale poszukujemy nowych trendów jakie mogą zainteresować inwestorów. 2 lata temu wprowadzaliśmy np. 2 nowe produkty: Schroder ISF Global Energy Transition oraz Schroder ISF Global Sustainable Food and Water. Była to odpowiedz na zainteresowanie polskich klientów” – wskazała Idem.

Wskazała, że Schroders ma w Polsce umowy o współpracy z większością dystrybutorów bankowych, ubezpieczycielami, lokalnymi firmami zarządzania aktywami, a także niezależnymi od banków dystrybutorami. 

To dobra sieć dystrybucji, budowana od 15 lat naszej obecności w Polsce. Przez ten czas zbudowaliśmy pozycję jednego z największych globalnych graczy pod względem aktywów w Polsce. Nadal chcemy budować swoją pozycję w Polsce i być obecni w portfelach inwestorów. Charakterystyczne dla polskiego rynku jest, że inwestorzy szukają 'superinwestycji’, która przyniesie jak najwyższą stopę zwrotu. Nam zależy by polski inwestor mocniej wzbogacał portfel zdywersyfikowanymi inwestycjami zagranicznymi z konkurencyjnymi opłatami. Obecnie szacunkowo fundusze zagraniczne to 0,5% portfela polskich inwestorów. Z kolei szacunkowo 80% portfela polskich inwestorów to inwestycje lokalne” – wymieniła szefowa polskiego oddziału Schroders.

Firma ma na świecie ponad 30 biur ze specjalistami dedykowanymi rynkom lokalnym. „Przez długi czas starałam się, aby Schroders otworzył także biuro w Polsce. Sytuację zmieniła pandemia i eksplozja pracy zdalnej. Obecnie wraz z moimi polskimi pracownikami działamy na zasadzie home office w Polsce, chociaż muszę przyznać, że takich dni w miesiącu mamy niewiele. Jesteśmy w stałym, bliskim kontakcie z polskimi partnerami. W naszych strategiach również  znajduje się czasem polski dług, obligacje korporacyjne, jak  również polskie akcje. Jednak ze względu na rozmiary naszej działalności skupiamy się na najbardziej płynnych aktywach. Tymczasem polska GPW to jedynie 0,09% wszystkich giełd na świecie” – zaznaczyła Idem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments