Według Counterpoint liczba globalnych dostaw składanych smartfonów w ciągu 4 lat wzrośnie do 101,5 mln urządzeń. Oznacza to, że do 2027 roku ich udział w segmencie premium (średnia cena hurtowa powyżej 600 dolarów) osiągnie aż 39%1. W 2023 roku będzie to odpowiednio 18,6 milionów smartfonów i 8% udział, zatem w ciągu 4 lat wzrost wyniesie ponad 674%.

Według przewidywań HONOR globalnej marki technologicznej, w przeciągu 2 lub 3 lat urządzenia tego typu odegrają bardzo ważną rolę na rynku smartfonów. Będzie to też moment, w którym ta nowoczesna technologia trafi do znacznie większej ilości osób.

Składane smartfony nie mają jeszcze zbyt wielkiego udziału w rynku, wierzymy jednak, że w przeciągu 2-3 lat tego typu urządzenia będą miały ogromne znaczenie – mówi Zachary Jiang, wiceprezydent marki HONOR w Europie. Są one obecnie dostępne jedynie w segmencie premium. Nasuwa się tu jednak porównanie do samochodów, które jeszcze sto lat temu również były luksusem, a teraz ma je praktyczny każdy. Podobnie będzie w tym wypadku, potrzebujemy jednak kilku lat, aby nowa technologia trafiła do szerszego grona odbiorców – dodaje Zachary Jiang.

Konsumenci chcą składanych smartfonów

W tym samym badaniu autorstwa Counterpoint pojawiła się ankieta, w której zadano respondentom pytanie: „Czy jako swój kolejny smartfon wybrałbyś model składany?”. Odpowiedzi nie pozostawiają żadnych złudzeń – ponad połowa ankietowanych zadeklarowała chęć przejścia na tego typu urządzenie. Zapytano o to również osoby już posiadające składane smartfony. W ich przypadku aż 80% respondentów chciałoby przy nich pozostać. Wyniki te wyraźnie pokazują ogromny potencjał popularyzacji tej technologii.

Przekonaj się sam

Segment składanych smartfonów jest bardzo ważny również dla marki HONOR. Obecnie w polskiej ofercie sieci Orange dostępny jest model HONOR Magic Vs. Smartfon cechuje się m.in. dużym wyświetlaczem wewnętrznym o przekątnej 7.9 cala oraz ekranem zewnętrznym 6,45 cala o standardowych dla smartfonów proporcjach 21, 3:9. Do tego po złożeniu urządzenie jest niemal całkowicie płaskie i ma zaledwie 12,9 mm grubości, a po rozłożeniu wymiar ten wynosi 6,1 mm. HONOR Magic Vs jest też pierwszym, składanym smartfonem, ważącym poniżej 270g, w którym zastosowano baterię o pojemności 5000mAh.

Co więcej, na początku września podczas targów IFA w Berlinie firma zaprezentowała nowy model HONOR Magic V2, który po złożeniu ma 9,9 mm grubości i waży 231 g, co czyni go nie tylko najcieńszym urządzeniem w swojej kategorii, ale sprawia też że jest cieńszy i lżejszy niż niektóre klasyczne smartfony.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments