Japan Tobacco International wprowadza na polski rynek innowacyjne urządzenie do podgrzewania tytoniu, Ploom X. Wkłady tytoniowe do niego są produkowane w Polsce. Tym samym całkowita kwota inwestycji JTI w naszym kraju wzrośnie do blisko 1,3 mld USD.

To idealny moment na wejście na polski rynek z innowacyjną japońską technologią do
podgrzewania tytoniu Ploom X. JTI Polska jest drugą największą firmą tytoniową w kraju i
jestem przekonany, że dzięki ekspansji w szybko rozwijającej się kategorii nowatorskich
wyrobów tytoniowych nasza pozycja w Polsce będzie jeszcze silniejsza” – mówi Edoardo
Voletti, prezes zarządu JTI Polska.

Rynek podgrzewanych wyrobów tytoniowych w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija i stanowi dziś ponad 10 proc. całego rynku wyrobów tytoniowych, a w Warszawie to już ponad 25 proc. Jego wartość szacuje się na 4,8 miliarda zł. Nowoczesna fabryka nowatorskich wyrobów tytoniowych w Starym Gostkowie k. Łodzi zwiększa produkcję wkładów tytoniowych do urządzeń Ploom X, żeby zaspokoić rosnący popyt na te produkty w Polsce i na świecie.

Uruchomienie produkcji wkładów tytoniowych do Ploom X na polski rynek, a także dla innych europejskich krajów już przyczynia się do rozwoju fabryki JTI w Polsce. Tylko w tym roku zwiększyliśmy zatrudnienie o ponad 100 osób, a wartość inwestycji w fabrykę nowatorskich wyrobów tytoniowych przekroczyła 200 mln USD” – mówi Yan Sobolevskyy, dyrektor operacyjny fabryki JTI Polska. „To jedyna taka fabryka JTI poza Japonią i spodziewamy się kolejnych znaczących inwestycji w produkcję wyrobów nowatorskich i w całe centrum produkcyjne w Starym Gostkowie” – dodaje.

Grupa Japan Tobacco planuje zainwestować w latach 2023-2025 300 miliardów jenów w
światową ekspansję wyrobów z podgrzewanym tytoniem. JTI obecne jest w Polsce od 2007 r. i od tamtego czasu zainwestowało w naszym kraju blisko 1,3 mld USD. Obecnie firma posiada 4 nowoczesne zakłady, w których produkuje niemal wszystkie kategorie wyrobów tytoniowych. W 2019 r. firma otworzyła również Globalne Centrum Usług Biznesowych w Warszawie. Łączne zatrudnienie grupy JTI w Polsce wynosi ponad 3,4 tys. osób.

Ploom to marka JTI w kategorii urządzeń do podgrzewania tytoniu. Powstanie najnowszego urządzenia Ploom X nie byłoby możliwe bez innowacyjnej technologii z Japonii HeatFlow™, dzięki której w optymalnej temperaturze powstaje para o charakterystycznym smaku tytoniu, ale bez zapachu dymu i bez popiołu.

Innowacyjność metody HeatFlow polega też na tym, że wkłady tytoniowe nie mają bezpośredniego kontaktu z grzałką za to korzystają z mocy przepływu powietrza. Pod technologię HeatFlow powstała unikalna mieszanka tytoniowa ActivBlend, zawierająca najwyższej jakości wyselekcjonowany tytoń. Produkowane w Polsce wkłady tytoniowe są też wyposażone w innowację smakową OptiCut, która maksymalizuje powierzchnię podgrzewanego tytoniu, uwalniając więcej aromatu. Urządzenie Ploom X będzie dostępne w czterech wariantach kolorystycznych, a wkłady tytoniowe do Ploom X pod marką CAMEL są dostępne w sześciu wariantach smakowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments