HB Reavis, międzynarodowa firma specjalizującą się w tworzeniu przestrzeni pracy, podpisała umowę najmu z firmą AFI Europe Poland. Polski oddział inwestora koncentrującego się na projektach mieszkaniowych i komercyjnych zajmie blisko 730 mkw. powierzchni biurowej w Varso Tower. Najemca wprowadzi się na 30 piętro wieżowca zaprojektowanego z troską o komfort i zdrowie użytkowników.

AFI Europe jest międzynarodowym inwestorem oraz deweloperem rozwijającym działalność w kilku głównych miastach Europy Środkowo-Wschodniej. Zróżnicowane portfolio obejmuje nieruchomości biurowe, handlowe, mieszkaniowe oraz projekty wielofunkcyjne. Ponadto, firma rozwija nową markę AFI Home. Nieruchomości pod tym brandem obejmują mieszkania i apartamenty na wynajem długoterminowy. Spółka AFI Europe w Polsce swoją działalność rozpoczęła w 2001 roku i jest częścią grupy kapitałowej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie. Najemca wprowadzi się do nowego biura w Varso Tower pod koniec roku.

Varso Tower oferuje przyjazne biura o najwyższym standardzie, które wspierają wellbeing i działanie firm zgodnie z kryteriami ESG. Zaprojektowany przez architektów z pracowni Foster + Partners najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej wyróżnia smukła bryła i zastosowanie licznych rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju, a jego ważną częścią jest zieleń. Kilkadziesiąt drzew zasadzono nie tylko wokoło budynku, ale także na tarasach oraz w przestronnym lobby, które zdobi ręcznie wykonana ceramiczna mozaika.

Varso Tower to część wielofunkcyjnego miejsca zrealizowanego przez HB Reavis, w które wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowy mieszczący m.in. restauracje, klub fitness i przychodnię. Cała inwestycja zmieniła niegdyś zaniedbany teren w jeden z nowych symboli Warszawy. Centralna lokalizacja zapewnia wiele udogodnień w zasięgu ręki, a bezpośrednie sąsiedztwo Dworca Centralnego oznacza znakomity dostęp do wszystkich środków warszawskiej komunikacji miejskiej.

Ponad 70% powierzchni biurowej w Varso Tower zostało już wynajęte. W gronie najemców wieżowca znajdują się m.in. dostawca usług chmurowych Box, kancelarie prawne CMS oraz Greenberg Traurig, firma private equity Enterprise Investors, dostawca oprogramowania SAP, firma rekrutacyjna PageGroup, grupa Inditex i firma Transition Technologies MS, jak również kawiarnia Green Caffè Nero dostępna na parterze.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments