HB Reavis, międzynarodowa firma, specjalizującą się w tworzeniu przestrzeni pracy, podpisała umowę najmu z Enterprise Investors. Ta najstarsza i jedna z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej zajmie 1 660 mkw. powierzchni na 34 piętrze Varso Tower. Najemca, któremu w transakcji doradzali eksperci firmy CBRE, wprowadzi się do warszawskiego wieżowca w styczniu przyszłego roku.

Enterprise Investors specjalizuje się w wykupach spółek średniej wielkości oraz finansowaniu rozwoju dynamicznie rosnących przedsiębiorstw. Działająca od 1990 r. firma utworzyła dotychczas dziewięć funduszy. Fundusze te zainwestowały lub zobowiązały się zainwestować łącznie 2,2 mld EUR w 153 spółki i zakończyły inwestycje w 137 spółkach.

Varso Tower to część wielofunkcyjnego miejsca zrealizowanego przez HB Reavis, w które wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowy mieszczący m.in. restauracje, klub fitness i przychodnię. Cała inwestycja zmieniła niegdyś zaniedbany teren w jeden z nowych symboli Warszawy.

Varso Tower to biura o najwyższym standardzie, które wspierają wellbeing i działanie firm zgodnie z kryteriami ESG. To również miejsce dla tych pracodawców, którzy cenią atrakcyjność centralnej lokalizacji o znakomitej dostępności komunikacyjnej i z wieloma udogodnieniami w zasięgu ręki. Do tego grona, które zajmuje już łącznie blisko 70% powierzchni wieżowca, dołącza kolejny renomowany pracodawca. Z dumą witamy w swoich progach firmę Enterprise Investors, która słynie z łączenia efektywności inwestycyjnej z pozytywnym wpływem na lokalne społeczności. – mówi Aleksandra Majkowska, menadżerka ds. wynajmu w HB Reavis Poland.

Enterprise Investors po ponad 20 latach zmienia siedzibę na nowoczesny i zaawansowany technologicznie budynek, który umożliwi stworzenie atrakcyjnego środowiska pracy i jednocześnie będzie efektywnie wspierać działalność biznesową firmy. Cieszę się, że mogliśmy wspierać naszego klienta w tym procesie, a HB Reavis Poland gratulujemy prestiżowego partnera, który dołączy do grona najemców Varso Tower. – mówi Katarzyna Żyluk, Zastępczyni Dyrektora w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych CBRE.

Zaprojektowany przez architektów z pracowni Foster + Partners najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej wyróżnia smukła bryła i zastosowanie licznych rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju. Bezpośrednie sąsiedztwo Dworca Centralnego zapewnia doskonały dostęp do wszystkich środków warszawskiej komunikacji miejskiej.

Dwie trzecie powierzchni w Varso Tower zostało już wynajęte. W gronie najemców biurowca znajdują się m.in. dostawca usług chmurowych Box, kancelarie prawne CMS oraz Greenberg Traurig, dostawca oprogramowania SAP, firma rekrutacyjna PageGroup, grupa Inditex i firma Transition Technologies MS, jak również kawiarnia Green Caffè Nero dostępna na parterze.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments